Malá pôžička ihneď na účet – kde ju hľadať

Nie každá pôžička musí byť záväzok na dlhé roky. Niekedy človek potrebuje zaplatiť menší nečakaný výdavok, ktorý si však v danom momente nemôže dovoliť. Našťastie spoločnosti ponúkajú aj menšie pôžičky, ktoré dokážu takéto výdavky pokryť. Oplatí sa malá pôžička a kde ju človek nájde?

Malé pôžičky dokážu poskytnúť krátkodobé finančné riešenie. Na tieto typy pôžičiek je často jednoduchšie získať nárok ako na iné, väčšie druhy. Zväčša si nevyžadujú zábezpeku a dokladovanine klienta nemusí byť až také prísne.

Získanie malej krátkodobej pôžičky je pomerne jednoduchý proces. Stačí predložiť dokumenty, ako sú napríklad potvrdenie o príjme, bankové výpisy, no a samozrejme doklad totožnosti. Keď človek splní podmienky, veriteľ pravdepodobne skontroluje kreditné skóre.

Hoci sa požiadavky na úverovú bonitu líšia, väčšina veriteľov uprednostňuje žiadateľov s lepším skóre. Nebankovky však môžu byť pri produktoch tohto typu benevolentnejšie.

Výhody a nevýhody malej pôžičky ihneď na účet

Výhody získania malej pôžičky sú početné. Po prvé, keďže sa ľahšie kvalifikujú, sú často dostupnejšie pre tých, ktorí nemajú možnosť vziať si väčšie pôžičky.

Po druhé, keďže ide o menšie financie, je nepravdepodobné, že by narušila väčšie finančné ciele, ako je kúpa domu alebo zbavenie sa dlhov. A nakoniec, tieto pôžičky sú zvyčajne nezabezpečené, čo znamená, že človek nemusí dávať do zálohy žiadnu zábezpeku.

Keďže je často jednoduchšie malú pôžičku ihneď na účet získať, majú zvyčajne vyššie úrokové sadzby ako iné produkty. Okrem toho, keďže nie sú kryté zábezpekou, považujú sa pre veriteľa za rizikovejšie.

V dôsledku toho si často účtujú skryté poplatky, niekedy označované ako poplatky za poskytnutie. A napokon, pri malých úveroch je často malý priestor na vyjednávanie, takže ak sa niekto stretne s ťažkosťami pri splácaní, bude ťažké dohodnúť sa s veriteľom.

Kde hľadať malú okamžitú pôžičku – easy pôžičky

Na Slovensku existuje niekoľko finančných inštitúcií, ktoré ponúkajú možnosť získať malú pôžičku ihneď účet.

 1. Banky: Väčšina bánk na Slovensku ponúka možnosť žiadať o pôžičku online a získať peniaze na účet pomerne rýchlo. Človek v nich prioritne nájde vyššie úvery, no existuje možnosť požičať si aj nižšie sumy.
 2. Nebankové spoločnosti: Tu je vyššia pravdepodobnosť, že človek narazí na malú pôžičku. Pri výbere však treba byť opatrný, úrokové sadzby zvyknú byť vysoké.
 3. P2P platformy: Človek si môže online požičať od bežných investorov. V tomto prípade ide najmä o malé pôžičky. Pred podaním žiadosti je však dôležité preskúmať podmienky. Ide však o easy pôžičku s veľmi rýchlym vybavením.

Niekto si môže myslieť, že nezáleží na tom, odkiaľ si požičia, pokiaľ ide len o pár eur. No opak je pravdou. Nikto predsa nechce prísť o podstatne väčšiu sumu, než si požičal. A to len preto, že si neprerátal úrokové sadzby.

Malá pôžička – banky

Áno, v bankách môžeme očakávať skôr vyššie úvery – spotrebné, pre podnikateľov, hypotéky a lízingy. Avšak bankový trh je otvorený aj menším pôžičkám, ktoré môžu pokryť menšie nákupy.

Vybavenie prebieha online a po schválení posielajú peniaze ihneď. Tí, ktorí sa však potrebujú uistiť a svoje budúce kroky v investíciách chcú prediskutovať, môžu spokojne navštíviť pobočku banky.

V priemere najnižší možný úver od banky sa pohybuje od 300 €. Napríklad taká pôžička od mBank začína na 350 € s najnižšou možnou dobou splatnosti 1 rok. Úroková sadzba vyjde na 5,89 % s RPMN 11,89 %.

V Slovenskej sporiteľni si človek požičia už do 300 €, taktiež s jednoročným splácaním. Tu vyjde úrok na 9,99 % s RPMN až 31, 01 %. Už tu môžeme pozorovať veľký rozdiel v tom, čo zaplatí človek v inej banke.

Minimálne 300 € s ročnou splátkou si môže človek požičať aj v 365.bank. Sľubujú 6 percentný úrok a vyžadujú si poplatok za vybavenie vo výške 3 €. Orientačná kalkulačka úveru nám pri tomto type pôžičky vyrátala, že v konečnom výsledku klient vráti banke len 313 €. Samozrejme, všetko sa odvíja od toho, čo banka schváli a ako vyhodnotí bonitu svojho klienta.

Pôžičky v ostatných bankách sa pohybujú približne od 500 € a vyššie. Takže zohnať minimálnu pôžičku môže byť o niečo komplikovanejšie.

Človek môže využiť aj kontokorentný úver, a teda voľné prečerpanie, ktoré sa niekde začína už na 40 € eur. Je to typ okamžitej pôžičky, ktorú má k dispozícii každý, kto vlastní osobný účet.

Blesková pôžička v nebankovej spoločnosti

Produkty od nebankových spoločností sa zdajú byť dostupnejšie a rýchlejšie. Tieto rozdiely zotiera skutočnosť, že každá nebankovka musí mať licenciu Národnej banky SR a tým pádom musí dodržiavať prísne pravidlá. Medzi ne patrí aj prísnejšia kontrola svojich klientov.

Je však pravdepodobnejšie, že u nich človek nájde malú pôžičku ihneď na účet, a to aj pod 300 €. Ktoré to sú?

Na Slovensku pôsobí česká finančná spoločnosť Bezvafinance, ktorá prevádzkuje niekoľko portálov s nízkymi pôžičkami. S prísľubom bleskovej pôžičky nájdeme tieto portály:

 • Funcredit
 • Čínska pôžička
 • Bezúčelová pôžička
 • Web pôžička

Všetky ponúkajú malú pôžičku, ktorá začína vo výške už 50 €. Peniaze ihneď posielajú na účet s dobou splácania približne od dvoch mesiacov. Čo však neuvádza ani jedna zo stránok je výška úrokovej sadzby, čo môže byť zavádzajúce. Môžeme sa len domnievať, že ide pravdepodobne o najvyšší možný úrok a preto využitie služieb tohto sprostredkovateľa treba dôkladne zvážiť.

Medzi nebankovými spoločnosťami môžeme spomenúť aj Home Credit, ktorej najnižšia možná pôžička sa pohybuje však až od 400 €. Ide však o revolvingový úver. To znamená, že klient môže požičanú sumu po splatení využívať znova a znova.

Kolektívne pôžičky

Netreba zabúdať ani na kolektívne pôžičky, ktorým v súčasnosti narastá popularita. Aj tu si nájde človek pomerne nízke pôžičky, musí však spĺňať kritériá, na ktoré dohliadal prevádzkovateľ online stránky. Chránia tým nie len seba, ale aj súkromnú osobu, ktorá zveruje svoje financie cudziemu človeku.

Jednu z najnižších možných pôžičiek ponúka sprostredkovateľ Kolektívne pôžičky. Svoju ponuku začínajú už od 50 €. Po tom, čo sa klient zaregistruje na stránke a overia jeho bonitu, sa dostane k okamžitej pôžičke.

Pozor však na dobu splatnosti, ktorá sa pohybuje len v rozmedzí 15 dní až 3 mesiace. Úroková sadzba záleží od samotného investora, ktorý finančné prostriedky na portáli poskytuje.

Od 50 € do 500 € si možno požičať na portáli Finzo. Pozor však na vysoké poplatky, klient si priplatí nie len za sprostredkovanie pôžičky, ale prispieva aj do tzv. záručného fondu.

Tak isto aj spoločnosť Nuxo ponúka pôžičku už od 50 €, avšak s dobou splatnosti 15 až 30 dní. Z čerpanej sumy mu odrátajú aj spracovateľský poplatok, takže pri výbere týchto spoločností treba byť o čosi obozretnejší.

Nakoniec spoločnosť, ktorá na Slovensku medzi P2P pôsobí najdlhšie, je Žltý melón. T si však môže človek požičať najmenej až od 500 €. Úroková sadzba sa u nich môže pohybovať už do 5,9 %, no samozrejme, všetko závisí od samotného investora. Pokiaľ má klient dobré úverové skóre, dostane sa tak k naozaj bleskovej pôžičke.

Prečo už nenájdeme krátkodobé pôžičky cez sms

V minulosti bolo možné získať bleskovú SMS pôžičku prostredníctvom rýchleho procesu. Spoločnosť poslala klientovi peniaze na základe žiadosti cez sms. Avšak táto forma sa postupne vytratila. Prečo dnes krátkodobá pôžička cez sms neexistuje?

 1. Regulačné obmedzenia: Na Slovensku sa uplatňujú prísnejšie regulácie v oblasti pôžičiek a spotrebiteľskej ochrany (najmä od roku 2015) Tieto predpisy smerujú k ochrane spotrebiteľov a znižovaniu rizika nezodpovedného požičiavania.
 2. Zvýšené bezpečnostné riziká: S narastajúcim počtom podvodov a kybernetických hrozieb sa finančné inštitúcie snažia zlepšiť bezpečnosť svojich služieb. Poskytovanie pôžičiek cez SMS môže byť rizikové z hľadiska zneužitia údajov a neoprávneného prístupu k bankovému účtu.
 3. Komplexnejšie overenie bonity: Pri poskytovaní bleskovej SMS pôžičky sa často nevyžadovalo príliš veľa informácií o žiadateľovi a jeho finančnej situácii. Dnes väčšina finančných inštitúcií vyžaduje dôkladné overenie bonity, vrátane dokladovania príjmu, overenia údajov a analýzy schopnosti splácať.
 4. Viac možností prostredníctvom online služieb: V súčasnosti existuje široká ponuka online finančných služieb, ktoré umožňujú žiadateľom získať pôžičku rýchlo a jednoducho. Online platformy a mobilné aplikácie ponúkajú jednoduchý proces žiadosti o pôžičku a rýchle posúdenie.

Vzhľadom na tieto faktory je získanie krátkodobej pôžičky cez SMS dnes nemožné. Niektoré spoločnosti túto formu komunikácie využívajú už len na potvrdenie transakcie a podobne. Všetky procesy s presunuli do online priestoru, čo je najmä pre klienta oveľa bezpečnejšie.