Úver na auto – Pôžičky bez registra

uver-na-auto

Pôžička na auto je typ účelového spotrebného úveru/pôžičky. Vyskytuje sa v ponukách bankových aj nebankových spoločností. Všetky ponuky spája skutočnosť, že vyžadujú potvrdenie o nadobudnutí vozidla, či doklad o kúpe vozidla. Ako získať najvýhodnejšiu pôžičku? Kde je možné porovnať úvery? Ako funguje úverová kalkulačka?

Splatnosť sa pohybuje v rozmedzí od 1 do 7 rokov. Poskytovateľ vyžaduje väčšinou havarijné poistenie vozidla, teda poistku na auto. V prípade nehody poisťovňa vyplatí peniaze v prospech poskytovateľa pôžičky. Zdanlivo to vyzerá veľmi obmedzujúco, oproti leasingu stále máte výhodu v tom, že ste vlastníkom auta vy a nie poskytovateľ pôžičky.

Pôžička na auto

Pôžička na auto sa oplatí v prípade, že pomocou nového vozidla klient získa nejaké peniaze. Inak je to nepremyslená investícia, pretože ceny áut klesajú veľmi rýchlo.

Pôžička na auto môže pomôcť pri kúpe motorového vozidla. Pre mnohých jednotlivcov môže získanie pôžičky namiesto platenia za auto vopred, znamenať proces kúpy auta oveľa zvládnuteľnejší.

Keď si klient vezme pôžičku na auto, bude zodpovední za pravidelné platby veriteľovi a za splatenie pôžičky v plnej výške do konca doby pôžičky. Pôžičky na autá majú zvyčajne pevnú úrokovú sadzbu, takže presne vie, aké budú jeho mesačné splátky až do splatenia úveru. 

Pôžičku na auto bez kontroly registrov poskytne asi iba málo spoločností. Ide o dosť obmedzujúcu požiadavku a poskytujúce firmy si to dobre rozmyslia.

Pôžičku na auto možno použiť na kúpu vozidla a jeho výbavy. Povinnou súčasťou výbavy každého vozidla je aj lekárnička do auta. Za jej absenciu hrozí pokuta až do výšky 100 €.

Úver na auto kalkulačka

Autopôžička patrí medzi najčastejšie vybavované pôžičky. Auto je už tradične najdrahšia spotrebná vec. Veľmi málo ľudí si ho môže dovoliť financovať z hotovosti. Pôžičky na auto sú najčastejším spôsobom financovania. Auto pôžička je dostupná takmer všade.

Autopôžičková kalkulačka je neoceniteľnou pomôckou pre každého, kto kupuje auto na úver alebo auto na leasing. Dá sa použiť na porovnanie rôznych ponúk a určenie cenovo najefektívnejšieho spôsobu platby za vozidlo.

Pomocou kalkulačky úveru na auto je môžné zadať všetky potrebné údaje – ako sú náklady na auto, úroková sadzba, výška úveru a dĺžka trvania – aby klient získal úplný obraz o celkových nákladoch na vozidlo. Je možné si tiež vypočítať splátky lízingu a odhad, na akú výšku úveru budete mať nárok. Kalkulačky pôžičiek na autá uľahčujú porovnanie pôžičiek na autá, aby žiadateľ získalnajlepšiu ponuku.

Majitelia domácich miláčikov by časť pôžičky na auto mali použiť aj na kúpu prostriedkov na zabezpečenie bezpečnej prepravy psa v aute.

Pohodlnosť s akou je možné získať autopôžičku nie je však zdarma. Pri porovnávaní pôžičiek na auto je potrebné brať do úvahy okrem úrokových mier aj všetky poplatky spojené s pôžičkou. Tento údaj je k nájdeniu vo veľmi užitočnom ukazovateli, ktorý sa označuje ako RPMN – ročná percentuálna miera nákladov.

RPMN zahrňuje úroky aj poplatky. Poskytovatelia pôžičiek majú povinnosť tento údaj zverejňovať pri každom svojom produkte. RPMN možno veľmi ľahko porovnať a nájsť tú najvýhodnejšiu pôžičku. Klienti si môžu byť takmer istí, že výhodné pôžičky nájdete predovšetkým v bankách.

Existuje aj RPMN kalkulačka, ktorá je užitočným nástrojom pre rýchly výpočet.

RPMN – ročná percentuálna miera nákladov

Ročná percentuálna miera nákladov (RPMN) je údaj používaný na vyjadrenie skutočných nákladov na požičanie peňazí v priebehu roka. Zohľadňuje všetky úroky, ročné poplatky, poistenie, poplatky za prevod zostatku a ďalšie poplatky spojené s pôžičkou alebo úverovou zmluvou, aby klient získal predstavu o celkovej sume peňazí, ktorú bude musieť vrátiť. 

RPMN nákladov je metóda, pomocou ktorej veritelia porovnávajú a inzerujú svoje pôžičky potenciálnym zákazníkom a pomáha dlžníkom robiť informované rozhodnutia pri hľadaní najlepšej úrokovej sadzby. RPMN nákladov možno použiť aj ako spôsob, ako si vyjednať najlepšie podmienky úveru na refinancovanie alebo čerpanie úveru na určitú sumu.

Kde hľadať autopôžičky

Auto na splátky či úver na ojazdené auto je možné hľadať na dvoch základných miestach. V bankách a v nebankových spoločnostiach.

Pôžička nemusí byť jediným spôsobom, ako si dovoliť kúpu nového auta. Vlastníci staršieho vozidla môžu využiť peniaze získané z predaja auta (postup) na kúpu nového vozidla. Pri predaji starého auta treba myslieť aj na odhlásenie vozidla z evidencie. Samozrejme nesmie chýbať ani dobrá kúpna zmluva na auto.

Banky poskytujúce úvery na auto

Banky sú jedným z najspoľahlivejších zdrojov pre pôžičky na autá kvôli ich konkurenčným úverovým podmienkam a nízkym úrokovým sadzbám. Banky poskytujú pôžičky na autá, ktoré sú šité na mieru individuálnym potrebám a okolnostiam, a ponúkajú plány splácania na určitý čas, aby vyhovovali rozpočtu dlžníka. 

Väčšina bánk poskytuje pôžičky na autá s pevnou úrokovou sadzbou, takže úroková sadzba sa nezvýši ani pri zmene podmienok na trhu. Banky tiež ponúkajú výhodu flexibilných platobných možností, takže dlžníci si môžu zvoliť splátkový kalendár a prispôsobiť svoje splátky podľa zmeny ich finančnej situácie. Napokon, banky zvyčajne poskytujú pôžičky na autá s flexibilnými podmienkami, takže dlžníci môžu v prípade potreby ľahko zmeniť svoju úverovú zmluvu.

Na slovenskom trhu je hneď niekoľko bankových spoločností, ktoré ponúkajú svojim klientom auto úver, spotrebný úver či úver na čokoľvek. Klient nájde úver aj v týchto bankách:

  • Slovenská sporiteľňa – slsp úver
  • Tatra banka
  • ČSOB
  • Cetelem

A mnoho ďalších, kde si každý nájde najvýhodnejšiu pôžičku, ktorá mu bude najviac vyhovovať.

Nebankové spoločnosti poskytujúce pôžičky

Nebankové spoločnosti boli, sú a aj budú aktívnejšie pri vyhľadávaní svojich klientov ako banky. Nebankové spoločnosti s ponukou auto pôžičiek je možné nájsť napríklad aj priamo u predajcov vozidiel, v autobazároch a tak ďalej.

U nebankových spoločností by mali budúci majitelia automobilu hľadať autopôžičku iba vtedy, ak ich bežné banky pre rôzne dôvody odmietli. Najvýhodnejším spôsobom financovania kúpy auta je americká hypotéka. Je potrebné založiť nehnuteľnosť a tým sa získa úver s veľmi priaznivým úrokom.

Auto na leasing 

Prenájom auta môže byť skvelým spôsobom, ako vyraziť na cestu bez toho, aby klient musel zbankrotovať. S lízingom je možné sadnúť za volant pekného vozidla bez toho, aby zaň trebalo platiť plnú cenu vopred. Väčšina prenájmov áut trvá dva až štyri roky a počas tejto doby je potrebné platiť nízke mesačné splátky počas doby prenájmu. 

Po skončení lízingu je možné vozidlo buď vrátiť predajcovi, kúpiť ho za zostávajúcu sumu alebo ho upgradovať na iné. Je treba mať na pamäti, že keď sa auto prenajíma, klient môže byť zodpovedný za nadmerné najazdené kilometre a prípadné náklady na opravu. Bez ohľadu na to môže byť lízing skvelou voľbou, ak klient uprednostňuje novšie auto každých pár rokov.

Pôžička na auto bez dokladovania príjmu 

Ďalšou možnosťou financovania kúpy auta je pôžička na auto bez dokladovania príjmu. Pôžička na auto bez dokladovania príjmu je typ úveru, ktorý si môžu zobrať ľudia, ktorí nevedia preukázať stály zdroj príjmu. Z tohto typu úveru môžu profitovať samostatne zárobkovo činné osoby, nedávno nezamestnaní alebo tí, ktorí majú komplikovanú finančnú situáciu, no stále potrebujú kúpiť vozidlo. 

Bez potvrdenia o príjme môže veriteľ požiadať o iné druhy dokladov o schopnosti a ochote splácať úver, ako sú výpisy z účtu, spolupodpisovateľ alebo vyššia akontácia. V niektorých prípadoch môžu veritelia vykonať aj mäkkú úverovú kontrolu, ktorá sa len plytko ponorí do úverovej histórie.

Spotrebný úver 

Spotrebiteľský úver je forma úveru, ktorý sa poskytuje jednotlivcovi alebo skupine jednotlivcov, zvyčajne na osobné nákupy a často ho vydáva finančná inštitúcia, napríklad banka. Spotrebiteľský úver môže jednotlivcom umožniť nákup položiek alebo služieb, ktoré by si za normálnych okolností nemohli dovoliť vopred, a tiež spotrebiteľom umožniť nákup položiek na úver, ktorý je potom možné časom splatiť.

Spotrebiteľský úver môže byť pre spotrebiteľov výhodný, pretože im umožňuje získať tovar a služby, ktoré potrebujú, bez toho, aby za ne museli platiť všetky naraz.

Na druhej strane príliš veľa spotrebného úveru môže viesť k dlhodobému dlhu a výrazne zaťažiť finančnú situáciu spotrebiteľa, preto je dôležité využívať spotrebný úver rozumne a zodpovedne.

Spotrebný úver porovnanie – porovnanie úverov

Tak ako s bankovými pôžičkami, je možné porovnať si aj spotrebný úver alebo akýkoľvek úver. Ide o dôležitý krok, ktorý by mal podniknúť každý, kto bude o spotrebný úver žiadať. Porovnanie úverov môže pomôcť žiadateľovi o pôžičku vybrať si tú najvýhodnejšiu pôžičku či spotrebný úver.

Pri používaní auta je potrebné myslieť aj na povinnosti, teda povinnú výbavu auta a PZP, ktoré je možné si vybaviť aj cez kalkulačku PZP za najvýhodnejšie ceny.