Úver na auto – Pôžičky bez registra

uver-na-auto

Pôžička na auto je typ účelového spotrebného úveru/pôžičky. Vyskytuje sa v ponukách bankových aj nebankových spoločností. Všetky ponuky spája skutočnosť, že vyžadujú potvrdenie o nadobudnutí vozidla, či doklad o kúpe vozidla.

Splatnosť sa pohybuje v rozmedzí od 1 do 7 rokov. Poskytovateľ vyžaduje väčšinou havarijné poistenie vozidla. V prípade nehody poisťovňa vyplatí peniaze v prospech poskytovateľa pôžičky. Zdanlivo to vyzerá veľmi obmedzujúco, oproti leasingu stále máte výhodu v tom, že ste vlastníkom auta vy a nie poskytovateľ pôžičky.

Pôžička na auto sa vám oplatí v prípade, že pomocou nového vozidla získate nejaké peniaze. Inak je to nepremyslená investícia, pretože ceny aut klesajú veľmi rýchlo.

Pôžičku na auto bez kontroly registrov vám poskytne asi iba málo spoločností. Ide o dosť obmedzujúcu požiadavku a poskytujúce firmy si to dobre rozmyslia.

Na Slovensku pôžička na auto kalkulačka je pomerne neštandardná. V zahraničí však existujú online nástroje na túto tému a dokonca viacero. Ak máte nejaké znalosti angličtiny, tak skúste pohľadať loan auto calculator alebo car loan calculator.

Autopôžička patrí medzi najčastejšie vybavované pôžičky. Auto je už tradične najdrahšia spotrebná vec. Automobil je pomerne drahá vec. Veľmi málo ľudí si ho môže dovoliť financovať z hotovosti. Pôžičky na auto sú najčastejším spôsobom financovania. Auto pôžička je dostupná takmer všakde.

Kde hľadať autopôžičky

Pôžičky na auto či úver na ojazdené auto môžete hľadať na dvoch základných miestach. V bankách a v nebankových spoločnostiach. Môžete si byť istí, že skôr narazíte na nebankové autopôžičky. To však rozhodne neznamená, že by ste mali na ne aj siahnuť.

Nebankové spoločnosti boli, sú a  aj budú aktívnejšie pri vyhľadávaní svojich klientov ako banky. Nebankové spoločnosti s ponukou auto pôžičiek nájdete napríklad aj priamo u predajcov vozidiel, v auto bazároch a tak ďalej.

Pohodlnosť s akou je možné získať autopôžičku nie je však zdarma. Pri porovnávaní pôžičiek na auto je potrebné brať do úvahy okrem úrokových mier aj všetky poplatky spojené s pôžičkou. Tento údaj nájdete vo veľmi užitočnom ukazovateli, ktorý sa označuje ako RPMN – ročná percentuálna miera nákladov.

RPMN zahrňuje úroky aj poplatky. Poskytovatelia pôžičiek majú povinnosť tento údaj zverejňovať pri každom svojom produkte. RPMN možno veľmi ľahko porovnať a nájsť tú najvýhodnejšiu pôžičku. Môžete si však byť takmer istí, že výhodné pôžičky nájdete predovšetkým v bankách.

U nebankových spoločností by ste mali hľadať autopôžičku iba vtedy, ak vás bežné banky pre rôzne dôvody odmietli. Najvýhodnejším spôsobom financovania kúpy auta je americká hypotéka. Založíte nehnuteľnosť a získate úver s veľmi priaznivým úrokom.