Pôžička cez mobil – Pôžičky bez registra

pozicka-cez-mobil

Pôžička cez mobil je jednoducho pôžička, ktorú vybavíte cez internet. Pôžičku cez mobil môžete vybaviť buď prostredníctvom mobilnej aplikácie banky alebo prostredníctvom online žiadosti o pôžičku.

Pôžička cez mobilnú aplikáciu

Pri pôžičke, ktorú si môžete vybaviť cez mobilnú aplikáciu, je potrebné stiahnuť si aplikáciu priamo do mobilu. Stiahnutie aplikácie je vo väčšine prípadov bezplatné.

Aplikácie vytvárajú priamo banky, to znamená, že pokiaľ vás zaujíma online pôžička napríklad od Tatra banky, musíte si stiahnuť aplikáciu Tatra banky a cez ňu o pôžičku požiadať.

Pôžička cez online žiadosť

O pôžičku môžete požiadať aj cez internet prostredníctvom online žiadosti. Takúto žiadosť nájdete napríklad na stránkach, kde je možné urobiť si porovnanie úverov. Po vyplnení žiadosti vás kontaktuje pracovník banky alebo nebankovej spoločnosti a dohodne s vami poskytnutie pôžičky.

Výhody pôžičky cez mobil

Stále viac ľudí si vybavuje úver cez internet. Je to hneď z niekoľkých dôvodov:

  • rýchlejšie vybavenie úveru
  • žiadne čakanie na pobočke banky
  • porovnanie pôžičiek a následný výber tej najvýhodnejšiej
  • možnosť vyplniť viac žiadostí, ktorými sa vaše šance zvyšujú

Ako funguje vybavenie pôžičky cez internet?

Keď vyplníte formulár žiadosti o pôžičku, formulár je odoslaný na takzvané expresné schválenie. Expresné schválenie vykonáva počítač.

Pri expresnom schválení sa preverí, či máte dostatočný príjem na poskytnutie pôžičky a či nie ste v úverovom registry. Keď máte príjem dostatočný a nie ste vedený ako dlžník, expresným schválením úspešne prejdete.

To je dobrým znamením a ste o krok bližšie k poskytnutiu pôžičky. Po úspešnom expresnom schválení vás kontaktuje pracovník banky a prejde s vami žiadosť, následne skontroluje či ste všetky údaje vyplnili správne a doplní s vami tie, ktoré sú ešte potrebné.

Dokumenty potrebné na vybavenie pôžičky

Finančná inštitúcia od vás môže vyžadovať pracovnú zmluvu, faktúry za posledný rok alebo výpis z účtu za posledný pol rok alebo rok. Je to bežná prax. Banka si tak overuje, či vám môže pôžičku poskytnúť a či ju budete vedieť splácať.