Pôžička na 30 dní – čo by ste o nej mali vedieť?

pozicka-na-30-dni

Človek nikdy nevie, kedy sa ocitne v náhlej finančnej núdzi. Neočakávané výdavky vedia poriadne zatočiť s rodinným rozpočtom a výplata môže byť v nedohľadne.

Našťastie, v dnešnej dobe je finančný trh nastavený tak, aby si záujemca v prípade potreby mohol vziať krátkodobý úver, ktorým odvráti najhoršie. Podmienky sa líšia od poskytovateľa k poskytovateľovi, avšak niektoré skutočnosti sú identické vo všetkých prípadoch.

Ak sa o krátkodobých pôžičkách chcete dozvedieť to najpodstatnejšie, čítajte ďalej.

Alfa a omega krátkodobých úverov

Krátkodobá, alebo tzv. rýchla pôžička je typ úveru, ktorý ma splatnosť nanajvýš do 30 kalendárnych dní od schválenia. Nejde teda o žiadny dlhý záväzok, ktorý sa natiahne na mesiace.

Takáto pôžička je teda vhodná predovšetkým na pokrytie nečakaných nákladov. Využíva sa aj napríklad na dofinancovanie kúpy, dovolenky a podobne. V žiadnom prípade nie je vhodná na každodennú spotrebu.

Takéto produkty ponúka viacero nebankových spoločností. Je už na záujemcovi aby si zo širokej spotreby vybral čo najvhodnejší úver.

Krátkodobá pôžička ihneď k dispozícii má však svoje špecifiká, ktorými sa odlišuje od spotrebiteľských úverov na dlhšiu dobu, a preto je rozumné o nich vedieť ešte pred podávaním žiadosti.

Výhody rýchlej pôžičky na 30 dní

Okrem samotnej krátkej doby splácania je to predovšetkým jednoduchosť a rýchlosť vybavenia, pričom platí, že peniaze má žiadateľ na účte často do niekoľkých hodín od schválenia.

V prípade nebankových spoločností ide o bezúčelové pôžičky, čiže odpadá ďalší byrokratický úkon. Aj dnes sa dajú nájsť inštitúcie, ktoré úver poskytnú aj bez registra, či dokladania príjmov, je ich však veľmi málo.

Nebankovky mávajú dnes podmienky nastavené transparentne. Nehrozí teda riziko skrytých poplatkov a nečakaných sankcií – samozrejme za podmienky, že si záujemca zmluvu dôkladne naštuduje.

Veľa zo spoločností navyše ponúka rôzne vernostné programy pre pravidelných klientov, ktorí majú pri opakovaných žiadostiach možnosť navýšiť si požičanú sumu, prípadne získať iné výhody.

Nevýhody rýchlej pôžičky na 30 dní

Každá minca má dve strany a aj tzv. pôžička na 30 dní má svoje nevýhody. Predovšetkým na ne by mal potenciálny klient dbať ešte pred podaním žiadosti.

S rýchlou pôžičkou je často spojený vyšší úrok a splatnosť 30 dní môže byť pre niekoho pomerne neflexibilná. V dnešnej dobe sa záujemca často nevyhne dokladovaniu príjmu a nebankovky zvyknú čoraz častejšie kontrolovať úverový register.

Nájdu sa však aj výnimky. Zabúdať netreba ani na to, že takéto úvery nie sú vhodné na pokrytie každodenných nákladov, v opačnom prípade sa žiadateľ môže dostať do začarovaného kruhu pôžičiek a splátok.

Ďalšou veľkou nevýhodou krátkodobých pôžičiek sú vysoké sankcie. Musia byť uvedené v zmluve o pôžičke, takže skôr, ako niečo podpíšete, pozorne si prečítajte zmluvné podmienky, a najmä časť o poplatkoch.

Poplatok za omeškanie, poplatok za predĺženie splácania, ak náhodou neuhradíte sumu načas, či akékoľvek porušenie podmienok je potrestané vysokými penálmi.

Ak si nie ste istý, že ste na 100% schopný dodržať všetky zmluvné podmienky, radšej sa poobezerajte o pôžičke od známych alebo inej spoločnosti.

Ak potrebujete vyšší obnos peňazí, budete sklamaní, pretože pôžičky na 30 dní majú limit maximálne do výšky 500 €. V opačnom prípade si nebankovka preverí vašu bonitu, no splatnosť môže byť aj dlhšia ako 30 dní.

Pôžičku tiež musíte splatiť v jednej splátke, takže počas mesiaca musíte na tento výdavok myslieť.

Poskytovatelia krátkodobých pôžičiek na 30 dní

 Na záver vám, už štandardne, ponúkame krátky prehľad niektorých z poskytovateľov opísaných produktov.

Pôžičkomat

Pôžičkomat je jeden z najznámejších slovenských poskytovateľov rýchlych pôžičiek, ktorý má navyše premyslený systém na čo najrýchlejšie schvaľovanie.

Požičia vám od 50 € do 500 € so splatnosťou 7 až 31 dní. Pri splácaní načas máte možnosť stať sa členom vernostného programu, vrámci ktorého môžete pri bezproblémovom splácaní získať pri opakovaných pôžičkách vyššie sumy.

O pôžičku požiadate online vyplnením online formuláru. Následne vás spoločnosť vyzve, aby ste sa registrovali na stránke. Žiadosti sú posudzované rýchlo. Peniaze môžete mať k dispozícii do niekoľkých minút.

Ak máte účet v jednej zo šiestich bánk (ČSOB, Fio Banka, Poštová banka, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka či VÚB), peniaze máte po schválení takmer okamžite. Podmienkou je, že záujemca nesmie byť v omeškaní pri splácaní iných úverov.

ČSOB poskytuje viaceré typy pôžičiek, medzi nimi aj hypotéku či spotrebný úver ČSOB. Banka má v ponuke aj výhodný ČSOB Spotrebný úver na čokoľvek s úrokovou sadzbou už od 6,19 % p. a.

Toppôžička

Toppôžička.sk je online poskytovateľ rýchlych pôžičiek s vysokým percentom schvaľovateľnosti. Požičať si môžete od 25 € do 500 € s dobou splatnosti 1 – 30 dní.

Žiadosti posudzuje spoločnosť takmer ihneď, stačí vyplniť online formulár a počkať na vyjadrenie. Ak by pôžička bola príliš vysoká po posúdzení vašej bonity, Toppôžička vás bude kontaktovať s ponukou na nižší úver.