Návod: Ako si vybrať výhodnú pôžičku – Pôžičky bez registra

Rozmýšľate nad úverom? Pôžička je najčastejšie dlhodobým záväzkom na niekoľko rokov. Poradíme vám niekoľko praktických tipov, ako si vybrať výhodný úver, ktorý bude vyhovovať vášmu rozpočtu.

1. Ujasnite si výšku pôžičky

V prvom rade je dôležité vedieť, ako akú pôžičku máte záujem a na čo ju chcete využiť. Od týchto faktorov sa ďalej odvíja výška pôžičky. Niektorí hľadajú pôžičky na dočasné vykrytie výpadku príjmu, poprípade na pokrytie pár dní pred výplatou. V takomto prípade vám môže postačovať online pôžička do 2 000 EUR.

Pokiaľ váš však čakajú vyššie výdavky, požiadať môžete o pôžičku až do 30 000 EUR. Takouto pôžičkou môžete financovať napríklad kúpu vozidla, rekonštrukciu alebo splatenie starých dlhov.

2. Porovnajte si ponuky bánk aj nebankoviek

Využite niektorý z voľne dostupných online porovnávačov pôžičiek, aby ste prišli na to, ktorá je tá najvýhodnejšia pôžička. Online porovnávače vám ukážu

  • maximálnu výšku pôžičky
  • dobu splatnosti
  • úrok
  • poplatky

Pri porovnávaní si pozrite ponuky bánk aj nebankových spoločností. Je možné využiť aj pôžičky od ľudí a súkromných osôb.

3. Dajte si pozor na poplatky spojené s pôžičkou

S pôžičkou bývajú častokrát spojené aj poplatky. Najčastejšie sa jedná o poplatok za poskytnutie pôžičky alebo poplatok za predčasné splatenie. Pred podpísaním zmluvy sa informujte o všetkých poplatkoch, ktoré sú s pôžičkou spojené.

V prípade vysokého poplatku za poskytnutie sa môže stať, že pôžička má síce nízky úrok, avšak kvôli poplatkom bude pre vás nevýhodná.

4. Ak máte viac úverov, refinancujte ich do jedného

Chcete si zobrať pôžičku kvôli tomu, aby ste splatili staré dlhy? Porozmýšľajte radšej nad pôžičkou na splatenie dlhov. S týmto typom pôžičky spojíte vaše aktuálne záväzky do jedného a budete splácať jeden úver.

Mnoho domácností získalo refinancovaním úverov výhodnejšie podmienky splácania, nižší úrok a tým ušetrili na poplatkoch.

5. Ak si neviete s výberom pôžičky pomôcť, nechajte si poradiť

Ak sa neviete zorientovať  v ponukách bánk a nebankoviek, obráťte sa na finančného poradcu alebo úverového odborníka, ktorý vám s výberom úveru pomôže. Vysvetlí vám všetky náležitosti spojené s pôžičkou a pomôže vám nastaviť výšku mesačnej splátky tak, aby nezaťažovala váš rozpočet.