Študentské pôžičky – Pôžičky bez registra

studentske-pozicky

Študentská pôžička je pomerne špecifický typ pôžičky. Študenti sú osoby po väčšinou zárobkovo málo činné, takže z hľadiska bonity pomerne málo zaujímavé. Zároveň však ich vzdelanie dáva predpoklad na to, že finančná situácia má a bude mať potenciál zlepšovať sa.

Študentský pôžičkový fond

Zďaleka najvýhodnejšou hoci na vybavovanie najnáročnejšou je pôžička pre študentov od Študentského pôžičkového fondu.

Žiadateľ môže byť každý študent dennej a externej formy prvého štúdia na vysokej škole v Slovenskej republike alebo na zahraničnej vysokej škole, ktorý má trvalý pobyt v Slovenskej republike. Alebo študent, ktorý študuje na vysokej škole v Slovenskej republike v postavení zahraničného Slováka.

Za prvé štúdium na vysokej škole sa považuje i ďalšie štúdium absolventa bakalárskeho štúdia, ak pokračuje dennou alebo externou formou v magisterskom štúdiu alebo inžinierskom štúdiu.

Pôžičky pre študentov stredných škôl

Pôžičky pre študentov stredných škôl – študenti stredných škôl majú možnosti limitované, v zásade pre nich žiaden produkt špeciálne ponúkaný nie je. Takže si musia zobrať (samozrejme ak sú plnoletí) niektorú z bezúčelových pôžičiek.

Študenti to na Slovensku rozhodne nemajú ľahké. A to aj napriek tomu, že štúdium na vysokých školách je na Slovensku úplne zdarma. Teda neplatí sa žiadne školné. Študenti však nemajú život zadarmo. Musia si platiť ubytovanie, stravu a samozrejme sa musia z času na čas aj zabávať.

Mnohí študenti nemajú dostatočne solventných rodičov, ktorí by dokázali financovať ich študijné aktivity bez problémov. Riešením je pôžička pre študentov. Pôžička pre študentov je zaujímavým spôsobom, ako vychovávať mladých ľudí k zodpovednosti.

Dostupnosť študentských pôžičiek

Dostupnosť študentských pôžičiek je obmedzená.

Vo veľkých slovenských bankách toho veľa pre študentov nenájdete. Väčšina bánk žiadne špeciálne pôžičky pre študentov nevytvára. A tie, ktoré majú v ponuke študentské pôžičy, sa iba tak tvária.

Bankové študentské pôžičky sú obyčajné spotrebné úvery. Vyžadujú ručiteľa, ktorým je spravidla rodič. Teda študent prakticky berie spotrebný úver od rodiča. Úroková miera pri študentskom úvere a spotrebnom úvere je prakticky identická.

Študentská pôžička bez ručiteľa jednoducho neexistuje. Študentská pôžička bez ručitela existuje iba vo forme kontokorentného účtu, čo sotva možno považovať za plnhodnotný úver. Študent tak má šancu získať bez dokladovania príjmu iba niekoľko stovák eur.

Ďaleko lepšou voľbou pre každého študenta je Študentský pôžičkový fond. Táto štátna organizácia sa neriadi trhovými princípmi, a tak je schopná požičiavať peniaze aj za mimoriadne výhodné úroky.

Nevýhodou Študenského pôžičkového fondu je to, že na peniaze z neho majú nárok iba sociálne slabí študenti, alebo študenti s vynikajúcim prospechom.