Finzo požička – skúsenosti, recenzie

finzo-pozicka

Finzo pôžička ako jedna z mála ponúka pôžičky typu P2P (peer to peer), čo v preklade znamená od ľudí pre ľudí. V praxi to znamená, že Finzo spája investorov so žiadateľmi, teda tými, kto ponúkajú financie a tými, ktorí o financie žiadajú. Ako sa dostať k Finzo pôžičke? Aké sú jej výhody či nevýhody?

Finzo OU je internetová spoločnosť, ktorá vznikla v Pobaltí, konkrétne v Estónsku. Ide o nebankovú spoločnosť, ktorá ponúka svoje služby od roku 2011 a jej obľúbenosť stále rastie prevažne v strednej Európe. Služby tejto nebankovej spoločnosti využíva k dnešnému dňu až 38 krajín.

Finzo – pôžička od ľudí pre ľudí

Nebanková spoločnosť Finzo prináša unikátny model požičiavania si. Finzo je podobne ako Maják pôžička sprostredkovateľ tzv. P2P pôžičiek, čo sú pôžičky od ľudí pre ľudí. Služba zabezpečuje sprostredkovanie medzi tými, kto peniaze potrebujú, teda žiadateľmi, a tými, kto ich poskytujú, teda súkromnými investormi.

Jedná sa o online pôžičky nonstop, avšak samotná spoločnosť nedisponuje žiadnymi pobočkami. Pôžičku si možno vybaviť bez osobného stretnutia, jednoducho online.

Výhody Finzo pôžičky

Finzo pôžičky spájajú moderné technológie a tradičné požičiavanie si prostriedkov. Pôžičku je možné vybaviť si z pohodlia domova bez akéhokoľvek osobného stretnutia. Medzi hlavné výhody Finzo pôžičky patrí:

 • pôžička do výšky 1 000 €
 • kolektívne pôžičiavanie bez banky
 • vybavenie kompletne online
 • 4 úrovne úverového hodnotenia
 • rýchle vyhodnotenie žiadosti
 • nastavenie vlastných podmienok
 • Finzo zabezpečí celú súvisiacu administratívu

Spoločnosť Finzo taktiež ponúka voľnosť pri výbere výšky požičky a doby splácania, čo určite využije nejeden klient. Ďalšou výhodou je fakt, že pôžičku dokáže klient získať na čokoľvek – cestovanie, rekonštrukciu, kúpu auta atď.

Nevýhody Finzo pôžičky

Finzo pôžička sa však neodporúča pre každého. Preto je potrebné pozrieť sa aj na možné nevýhody, ktoré Finzo pôžičky prinášajú:

 • vyššie zmluvné poplatky a úrokové sadzby
 • krátka doba splatnosti (maximálne 2 roky)
 • pôžička sa dá vybaviť len cez internet, a to cez web stránku finzo.sk
 • spoločnosť prihliada na bonitu žiadateľa
 • bez dokladovania príjmu to nepôjde

Ak teda žiadateľ nespĺňa tieto body, je viac než pravdepodobné, že žiadosť o pôžičku bude zamietnutá.

Ako získať Finzo pôžičku?

Spoločnosť Finzo nemá pobočky, ktoré by mohol klient navštíviť a vybaviť pôžičku tam. Pôžičku si však klient môže zriadiť jednoducho a rýchlo online cez internet.

Čo musí spĺňať žiadateľ o Finzo pôžičku?

 • trvalý pobyt na území SR
 • v deň podania žiadosti vek minimálne 18 rokov
 • trvalý a dokladovateľný príjem

Prvým krokom je registrácia na portáli finzo.sk. Následne o pôžičku od Finzo možno požiadať rýchlo a jednoducho Celý proces je netrvá dlhšie ako pár minút a všetko možno vybaviť v pohodlí domova. Stačí len vyplniť osobné údaje, nastaviť si parametre pôžičky a všetko odoslať online cez internet.

Po prihlásení na stránku spoločnosti – finzo.sk si klient môže vybrať parametre pôžičky také aké mu vyhovujú. Spoločnosť ponúka dva typy pôžičiek – dlhodobé a krátkodobé. Dlhodobé pôžičky majú splatnosť od 6 až 24 mesiacov. Tie krátkodobé sa pohybujú od splatnosti do 30 dní až po 90 dní.

Finzo.sk prihlásenie

Ako prebieha prihlásenie na web finzo.sk? Prvý krok je jasný. Človek sa musí zaregistrovať na portáli finzo.sk. Pri registrácii stačí vyplniť jednoduchý online formulár, kde uvedie základné osobné a kontaktné údaje.

Finzo si overí e-mail žiadateľa, kedy mu doručí potvrdzovací link a takisto telefónne číslo formou SMS. Časté je aj overenie bankového účtu, kedy si môžu pracovníci spoločnosti Finzo vyžiadať doplňujúce doklady. Aktivácia je na konci až po súhlase s podmienkami používania.

Na čo všetko treba prihliadať pri žiadaní pôžičky cez Finzo?

Pri žiadaní o Finzo pôžičku treba brať do úvahy podmienky, ktoré je potrebné splniť, aby bolo klientovi vyhovené a jeho pôžička dostala zelenú.

 • spoločnosť prihliada na bonitu klienta
 • možnosť žiadania o pôžičku len od dovŕšenia 18 rokov
 • je potrebné preukázať totožnosť občianským preukazom/pasom
 • spôsobilosť na právne úkony
 • potreba doloženia príjmu

Je potrebné dodať, že spoločnosť taktiež prihlida na overenie údajov v uričtých úverových registrov napr. CreditCheck. Niekedy sa môže stať, že spoločnosť bude vyžadovať od klienta výpis z bankového účtu.

Finzo pôžička

P2P pôžičky sú pôžičky nebankového charakteru. Na rozdiel od iných nebankových pôžičiek sú však poskytovateľom úveru obyčajní ľudia s voľnými financiami. Ide o investorov, ktorí spolu kolektívne požičiavajú svoje peniaze žiadateľom o pôžičku. 

Medzi parametre Finzo pôžičky patrí:

 • možnosť požičať si od 50 € do 1 000 €
 • doba splácania od 3 mesiacov do 5 rokov v závislosti na type a výške pôžičky
 • RPMN od 11 % do 50 %
 • potreba dokladovať príjem
 • bezúčelová pôžička

Vzhľadom na to, že Finzo nie je poskytovateľ pôžičiekale sprostredkovateľ, účtuje si za sprostredkovanie a finančné služby poplatky. Tie sa týkajú tak žiadateľa, ako aj poskytovateľa pôžičky.

Najčastejšie poplatky sú:

 • poplatok za zmluvu pre krátkodobý úver: 0 €
 • poplatok za zmluvu pre dlhodobý úver: 2 % zo sumy úveru, ale nie menej ako 5 €
 • provízia: 30 % z celkového úroku za úver
 • platby do záručného fondu: 5 % zo sumy úveru

Každá žiadosť o pôžičku je svojím spôsobom unikátna.Výsledná ponuka je teda veľmi individuálna. Z toho dôvodu nie je možné napísať presné čísla a žiadna internetová recenzia na Finzo pôžičku to ani nedokáže.

Finzo – pôžička 100 €

Na otázku, kto mi požičia 100 eur, už v dnešnej dobre netreba dlho hľadať odpoveď. Spoločnosť Finzo ponúka aj mini pôžičky vo výške 100 € na krátku dobu splácania – najčastejšie na 3 mesiace. Pri takýchto krátkodobých pôžičkách treba počítať s vyššou RPMN, ktorá môže dosahovať až 21 %.

Pôžičky na 100 € sa zvyčajne používajú na pokrytie nečakaných výdavkov alebo na preklenutie obdobia pred výplatou.

Finzo pôžička na 3 mesiace

Krátkodobé Finzo pôžičky ponúka spoločnosť na dobu splácania 3 alebo 6 mesiacov. Pôžičky na 3 mesiace si možno požičať v hodnote od 50 € do 300 €.

Finzo pôžičku je do určitej výšky možné získať aj bez dokladovania príjmu. Všetko záleží od hodnotenia klienta pomocou údajov z úverového registra EOS KSI a CreditCheck.

Krátkodobé pôžičky sa stali obľúbenými hlavne medzi ľuďmi, ktorí potrebujú rýchly prístup k hotovosti. Sú totiž rýchlym spôsobom, ako získať peniaze v prípade neočakávaných výdavkov. Na vybavenie online pôžičky skutočne stačí pár minút a po schválení sú obyčajne peniaze ihneď na účte.

Ako funguje úverové hodnotenie spoločnosti Finzo?

Sprostredkovateľ musí pre svojich investorov zabezpečiť dostatočne hodnoverné ohodnotenia žiadateľa o pôžičku. Vo svojej podstate ide o odraz doterajšej platobnej disciplíny a bonity klienta, teda schopnosti splácať svoje záväzky.

Tak ako pri klasických pôžičkách z bánk alebo nebankových spoločností, pri tvorbe úverového hodnotenia zohrávajú dôležitú úlohu viaceré faktory. Do úvahy pripadajú faktory ako zamestnanie, rodinný stav, priemerný mesačný príjem, vlastníctvo nehnuteľnosti a iné finančné záväzky.

Finzo delí úverové hodnotenia do 4 základných úrovní:

 1. hodnotenie 601 – 700 je minimum – ak má človek menej ako 601, tak úver nezíska
 2. nový žiadateľ získava najčastejšie hodnotenie 701 – 800
 3. hodnotenie 801 – 900 získa pri poskytnutí doplňujúcich informácií
 4. najlepšie možné je 901 – 1 000, pričom rozhoduje plat a zamestnanie

Skúsenosti ľudí so spoločnosťou Finzo hovoria, že čím vyššie hodnotenie človek má, tým výhodnejšie podmienky pôžičky môže dostať.

Finzo – kontakt

Ak niekto hľadá kontakt na spoločnosť Finzo, nižšie je uvedené jej sídlo, telefonický a emailový kontakt na túto spoločnosť.

 • názov spoločnosti: Finzo OU
 • web: https://finzo.sk/sk/
 • telefón: 0903 960 069
 • e-mail: info@finzo.sk
 • adresa: Posti 30, Haapsalu 90504, Estónsko

Tieto kontakty na Finzo umožnia rýchlu komunikáciu so spoločnosťou ohľadom dostupných pôžičiek či iných záležitostí týkajácich sa tejto spoločnosti.

Finzo – recenzie a skúsenosti

Finzo predstavuje úplne nový a u nás zatiaľ nie príliš známy spôsob požičiavania peňazí. Na úvod si vyžaduje vybavenie úveru čas na spoznanie systému a zoznámenie sa s ním. Vzhľadom na podmienky, za ktorých sa dá cez Finzo požičať, je však takáto investícia času a energie mimoriadne výhodná.

Skúsenosti a recenzie všetkých uživateľov Finzo pôžičiek sa zhodujú v jednom bode – vybavenie pôžičky prebehlo rýchlo a jednoducho z pohodlia domova.

Výber vlastných parametrov pôžičky tiež klienti vnímajú ako veľké plus. S tým prichádza aj ďalšia výhoda, ktorú si klienty pochvaľujú – veľká ponuka krátkodobých pôžičiek.

Finzo OU je spoľahlivá firma, ktorá ponúka takzvané pôžičky od ľudí pre ľudí (peer to peer). Tento spôsob požičiavania si má pred sebou veľkú budúcnosť. Ide zatiaľ o rozrastarujúcu sa, no za to spoľahlivú spoločnosť.

Na úvod je potrebné rátať s opatrnosťou investorov. Tí novým žiadateľom len veľmi neradi požičiavajú v prvej pôžičke príliš veľkú sumu za výhodný úrok. Ako náhle získa žiadateľ dobré ohodnotenie bonity, dokáže si cez Finzo získať finančné prostriedky za bezkonkurenčne najvýhodnejších podmienok na trhu.