Finzo požička – skúsenosti, recenzie

finzo-pozicka

Finzo pôžička ako jedna z mála ponúka pôžičky typu P2P (peer to peer), čo v preklade znamená od ľudí pre ľudí. V praxi to znamená, že Finzo spája investorov so žiadateľmi, teda tými kto ponúkajú financie a tými, ktorí o financie žiadajú. Ako sa dostať k Finzo pôžičke? Aké sú jej výhody či nevýhody?

Finzo OU je internetová spoločnosť, ktorá vznikla v Pobaltí, konkrétne v Estónsku. Ide o nebankovú spoločnosť, ktorá ponúka svoje služby od roku 2011 a jej obľúbenosť stále rastie prevažne v strednej Európe. Služby tejto nebankovej spoločnosti využíva, k dnešnému dňu, 38 krajín.

Ako získať Finzo pôžičku?

Spoločnosť Finzo nemá pobočky, ktoré by mohol klient navštíviť a vybaviť pôžičku tam. Pôžičku si však klient môže zriadiť jednoducho a rýchlo online cez internet.

Po prihlásení na stránku spoločnosti – finzo.sk si klient môže vybrať parametre pôžičky také aké mu vyhovujú. Zažiadať si o pôžičku je možné už od 50 € a maximálna je 10 000 €.

Spoločnosť ponúka dva typy pôžičiek – dlhodobé a krátkodobé. Dlhodobé pôžičky majú splatnosť od 6 až 24 mesiacov. Tie krátkodobé sa pohybujú od splatnosti do 30 dní až po 90 dní.

Na čo všetko treba prihliadať pri žiadaní pôžičky cez Finzo?

Pri žiadaní o Finzo pôžičku treba brať do úvahy podmienky, ktoré je potrebné splniť, aby bolo klientovi vyhovené a jeho pôžička dostala zelenú.

  • spoločnosť prihliada na bonitu klienta
  • možnosť žiadania o pôžičku len od dovŕšenia 18. rokov
  • je potrebné preukázať totožnosť občianským preukazom/pasom
  • spôsobilosť na právne úkony
  • potreba doloženia príjmu

Je potrebné dodať, že spoločnosť taktiež prihlida na overenie údajov v uričtých úverových registrov napr. CreditCheck. Niekedy sa môže stať, že spoločnosť bude vyžadovať od klienta výpis z bankového účtu.

Prečo práve Finzo?

Finzo pôžičky spájajú moderné technológie a tradičné požičiavanie si prostriedkov. Úver/pôžičku je možné vybaviť si z pohodlia domova bez akéhokoľvek osobného stretnutia.

Taktiež spoločnosť ponúka voľnosť pri výbere výšky požičky a doby splácania, čo určite využije nejeden klient. Ďalšou výhodou je fakt, že pôžičku dokáže klient získať na čokoľvek – cestovanie, rekonštrukcia, kúpa auta atď.

Nevýhody pôžičky

Finzo pôžička sa však neodporúča pre každého. Preto je potrebné pozrieť sa aj na možné nevýhody, ktoré Finzo pôžičky prinášajú.

  • pôžička sa dá vybaviť len cez internet a to cez web stránku finzo.sk
  • spoločnosť prihliada na bonitu žiadateľa
  • bez dokladovania príjmu to nepôjde

Ak teda žiadateľ nespĺňa tieto body, je viac než pravdepodobné, že žiadosť o pôžičku bude zamietnutá.

TIP: O pôžičkách, ktoré je možné získať aj bez dokladovania príjmu, sa lze dočítat tu – pôžičky bez potvrdenia príjmu.

Skúsenosti užívateľov Finzo pôžičiek

Skúsenosti všetkých uživateľov Finzo pôžičiek sa zhodu v jednom bode – vybavenie pôžičky prebehlo rýchlo a jednoducho z pohodlia domova.

Výber vlastných parametrov pôžičky tiež klienti vnímajú ako veľké plus. S tým prichádza aj ďalšia výhoda, ktorú si klienty pochvaľujú – veľká ponuka krátkodobých pôžičiek.

Ak ste zistili, že táto pôžička nie je pre vás, skúste sa pozrieť na ďalšie pôžičky – napr. Quatro pôžičky.

Finzo OU je spoľahlivá firma, ktorá ponúka takzvané pôžičky od ľudí pre ľudí (peer to peer). Ide zatiaľ o rozrastarujúcu sa, no za to spoľahlivú spoločnosť.