S výberom pôžičky pomôže kalkulačka úveru online

Vzhľadom na širokú ponuku pôžičiek na trhu môže byť niekedy ťažké vybrať si tú najvýhodnejšiu. Urobiť správne rozhodnutie pri výbere úveru pomôže aj kalkulačka úveru dostupná online na webových stránkach bánk a nebankových spoločností. Čo vypočíta kalkulačka úveru?

Online kalkulačka vypočíta mesačnú splátku ako aj celkové preplatenie na úrokoch. Výpočet pôžičky nezohľadňuje poplatky, ktoré si banky pri pôžičkách účtujú. Napriek tomu kalkulačka dáva verný obraz o tom, koľko môže byť mesačná splátka a koľko celkom človek preplatí na úrokoch počas celej doby splácania.

Ako nájsť najvýhodnejšie pôžičky?

Pri porovnávaní pôžičiek a hľadaní tej najvýhodnejšej by mal človek zvažovať niekoľko faktorov. Každý by si mal určiť, či je pôžička naozaj nevyhnutná a nedá sa situácia vyriešiť bez pôžičky. Ak už je situácia, že človek potrebuje pôžičku a peniaze rýchlo, najdôležitejším číslom pri pôžičkách je RPMN – ročná percentuálna miera nákladov.

Od tohto čísla sa odvíja to, o koľko daný človek preplatí požičanú sumu peňazí. Okrem spomenutého by mal byť pri výbere zvážený aj daný poskytovateľ, teda či ide o bezpečnú formy pôžičky.

Nech sa už každý rozhodne akokoľvek, mal by si byť istý, že dané peniaze dokáže splatiť včas a tým sa vyhnúť omnoho väčším problémom, aké mal pred žiadosťou o pôžičku. Z toho dôvodu je porovnávanie ponúk a hľadanie tej najvýhodnejšej pôžičky rozhodujúce. Vo výpočte pôžičky môže pomôcť práve úverová kalkulačka online.

Kalkulačka úveru – výpočet pôžičky

Pojem úrok je možné poznať z rôznych úverov, hypoték, pôžičiek, no taktiež pri investovaní peňazí. Úrok môže byť pre niekoho nákladom (dlžník – ten, čo si požičiava) a pre niekoho výnosom (veriteľ – ten čo poskytol peniaze). Najčastejšie sa v praxi používa ročná úroková sadzba. Každý môže na výpočet pôžičky použiť napríklad úverovú kalkulačku online.

Úverová kalkulačka vypočíta mesačnú splátku z výšky úveru a zobrazí splátkový kalendár po jednotlivých splátkových obdobiach rozdelených na úroky a umorovanie splátky.

Online kalkulačka vypočíta výšku mesačnej splátky a celkovú sumu zaplateného úveru. Do parametrov kalkulačky je potrebné uviesť tieto hodnoty:

 • výšku úveru
 • periodicitu splácania (mesačne, štvrťročne, polročne, ročne)
 • ročnú úrokovú sadzbu
 • dobu splácania úveru

Online úverová kalkulačka umožní porovnať jednotlivé pôžičky a žiadateľ si tak bude môcť vybrať tú najvýhodnejšiu. Pre prvotné porovnanie je to dobré, ale samozrejme spotrebné úvery si treba vyberať individuálne, nielen podľa toho, čo povie o spotrebnom úvere kalkulačka.

Úverová kalkulačka slúži na výpočet splátky

Vždy je výhodné poznať princípy jednoduchého úročenia a taktiež zloženého úročenia. Avšak množstvo portálov a webov ponúka zjedodušenie práce pomocou úverovej kalkulačky.

Úverová kalkulačka ja akýsi interaktívny formulár, ktorý poskytuje jednoduché kolonky na automatický výpočet splátky úveru. Človek tým pádom vôbec nemusí poznať spôsob výpočtu, odvodzovanie zo vzorcov a samotné vzorce.

Ak chce záujemca získať spotrebný úver s najnižším úrokom, vyžaduje si to porovnanie viacerých poskytovateľov. Výšku úveru, splátok i úrokov si jednoducho možno vypočítať v úverovej kalkulačke. Väčšina bánk má dostupné kalkulačky online na svojich weboch.

Spotrebný úver s najnižším úrokom je zväčša bankový a účelový, najmä ide o refinančné úvery.

mBank – najvýhodnejšia pôžička

Pôžičky online sa dajú získať aj v známej online mBank banke. Na menšie sumy slúži napríklad mRezerva, čo je povolené prečerpanie a kontokorent k bežnému účtu. Medzi inými ponúka táto banka aj jednu z najvýhodnejších bankových pôžičiek online.

Charakteristiky mPôžičky Plus od spoločnosti mBank:

 • výška pôžičky od 350 € do 40 000 €
 • doba splatnosti od 12 do 96 mesiacov
 • úrok od 5,89 % p. a.
 • bez poplatkov za uzavretie
 • pôžička online a ihneď na účet

Na výpočet splátky a orientačného preplatenia spotrebného úveru slúži kalkulačka priamo na webovej stránke banky.

V súťaži Zlatá minca 2022 získala spoločnosť mBank 1. miesto v kategórii Spotrebné úvery. Vzhľadom na jej nízky úrok je mPôžička Plus od spoločnosti mBank označovaná ako najvýhodnejšia či najlepšia pôžička.

Refinancovanie úveru – kalkulačka

V dnešnej dobe je populárne preniesť si staré nezaplatené úvery do jednej banky a vziať si na ich splatenie nový úver. Aj takúto formu spotrebného úveru ponúkajú banky pod názvom refinancovanie.

Refinancovanie úverov v bankách je stratégia, ktorá pomáha znížiť sumu zaplatenú za úver. Zahŕňa prijatie nového úveru na splatenie existujúceho úveru, často s nižšou úrokovou sadzbou. Refinancovanie úveru môže pomôcť znížiť mesačné splátky, dlhodobo ušetriť peniaze, a v prípade potreby dokonca predĺžiť dobu splatnosti úveru.

Spotrebný úver na refinancovanie podlžností ponúka väčšina bánk. Výšku splátok či dobu splatnosti si možno vypočítať pri refinancovaní úveru kalkulačkou, ktorú už dnes má v ponuke na webe takmer každá banka.

Kalkulačka refinancovania úveru umožní spočítať, koľko sporenia človek získa, a aj to, či je pre neho refinancovanie úveru výhodné. Vybrať si treba čiastky, úrokové sadzby, splátky a preplatky, aby bolo jasné, aké sú potenciálne úspory a aké úroky je možné dosiahnuť.

Využiť kalkulačku refinancovania úveru je jednoduché a získanie najlepšej finančnej ponuky je zaručené.

Refinancovanie úveru – kalkulačka VÚB

VÚB kalkulačka refinancovania úveru slúži na vyhodnotenie klientovej schopnosti refinancovania úveru s akýmkoľvek časovým horizontom. Pomáha určiť, koľko peňazí ušetrí pri refinancovaní úveru. Refinancovaním úveru získa nižšiu mesačnú splátku alebo skrátenú dobu splatnosti za rovnakú hodnotu.

Ak klient využije VÚB kalkulačku refinancovania úveru, môže sa ľahko pozrieť na svoju situáciu a zistiť, do akej miery by mohol ušetriť. Kalkulačka poskytuje vysoko presné prehľady a porovnáva aktuálne nastavenia s alternatívnymi možnosťami refinancovania.

Človek získa prehľad o celkovom čase, počte mesačných splátok, odhadovanom zostatku úveru a znížení úrokov. Využitím online kalkulačky by sa mal klient zamyslieť nad možnosťou refinancovania úveru s najvýhodnejšími podmienkami.

Ak je človek nespokojný s existujúcou situáciou, môže sa spoľahnúť na porovnanie výšky splátok, úrokových sadzieb a podobne. Všetky údaje, ktoré získa, potrebuje na to, aby urobil správne rozhodnutie.

Kalkulačka refinancovania úveru či pôžičky VÚB je k dispozícii na webovej stránke banky a je zadarmo. Ak chce klient zistiť, aké úspory by dosiahol a aký úrok by získal, s kalkulačkou refinancovania úveru bude mať prístup k informáciám potrebným na realizáciu svojich finančných plánov.

Autoúver – kalkulačka

Keď sa povie leasing, myslí sa tým spôsob financovania auta. Majiteľom auta nie je žiadateľ, ale leasingová spoločnosť. Majiteľom auta sa človek stáva až po zaplatení poslednej splátky, čiže vlastní auto po leasingu.

To, či sa autoúver naozaj oplatí pre každého, môže ukázať kalkulačka výpočtu splátok, ktorá je dostupná online na weboch.

Z hľadiska úročenia sú na rozdiel od viacerých ponúk leainsgu oveľa viac výhodné pôžičky na auto z banky. Ide o spotrebné úvery a pôžičky na auto, ktoré sa dajú použiť ako účelové aj bezúčelové úvery na kúpu nového alebo jazdeného vozidla. To, či sa autoúver oplatí, ukáže aj v tomto prípade online úverová kalkulačka na webových stránkach bánk, ktorá spočíta orientačne výšku splátky aj iné parametre.

Príklad na výpočet pôžičky na auto

Jozef plánuje kúpiť ojazdené auto za 9 333,33 €. Má našetrených 2 333,33 €. Na zvyšok mu banka poskytne bezhotovostný úver vo výške 7 000,00 € pri úroku 7 %. Úver musí byť splatený do piatich rokov. Jozef potrebuje vedieť, koľko peňazí bude musieť pravidelne odložiť z výplaty, aby si úver mohol dovoliť. Viac ako 140,00 € ušetriť mesačne nedokáže.

Parametre bezhotovostného úveru na ojazdené auto:

 • výška úveru: 7 000,00 €
 • úroková miera pri poskytnutí úveru: 7 %
 • doba splácania: 5 rokov
 • interval: 12 mesačných splátok v roku
 • čiastka je vložená na konci sporiaceho intervalu
 • pravidelná mesačná splátka bude 138,61 €

Keďže je vypočítaná mesačná splátka menšia ako 140 €, Jozef si môže dovoliť kúpiť ojazdené auto.