Silverside – čo ponúka nová nebankovka a aké sú skúsenosti ľudí?

Nebankové pôžičky zaznamenali za posledné roky skôr úbytok poskytovateľov a tým aj obmedzenie ponuky. Po dlhšom čase prichádza k obratu a na „finančnom nebi“ sa objavila nová pôžička – Silverside.

Za touto pôžičkou je spoločnosť Silverside a.s., ktorá sídli v Bratislave a bola založená v novembri 2015. Do povedomia ľudí sa dostala len nedávno spustenou kampaňou v médiách, kde propaguje nebankový úver so zaujímavými podmienkami.

Vysoké ambície, široká sieť

To, že to poskytovateľ myslí úplne vážne, dokumentuje aj jeho webová stránka. Na nej sa môžete dočítať o tom, že cieľom spoločnosti je poskytovať prvotriedne služby svojim klientom a budovať si dobré meno na trhu. Samozrejme, podobné deklarácie oficiálne v minulosti prezentovali takmer všetky nebankové subjekty.

V prípade Silverside sa však ukazuje, že to myslí naozaj vážne. Zodpovedá tomu aj široké zastúpenie obchodných zástupcov a regionálnych pobočiek po celom Slovensku.

Aby boli pôžičky bližšie k záujemcom, má Silverside vybudovanú sieť zastúpení a to nielen v krajských mestách typu Nitra, Prešov či Trenčín.

Samozrejme, keďže žijeme v dobe moderných technológií, o úver od Silverside je možné požiadať nielen osobne, ale aj cez internet. Každý, kto bude mať záujem o akúkoľvek pôžičku, môže vyplniť jednoduchú online žiadosť. Vybaví si tak úver priamo z pohodlia svojej obývačky.

2 druhy úverov

Keď hovoríme akúkoľvek pôžičku, naznačujeme, že ponuka nebude na rozdiel od iných konkurentov obmedzená len na jeden typ úveru. Silverside má pre záujemcov pripravené dve pôžičky a to podľa toho, či máte záujem o úver na čokoľvek alebo o refinančnú a konsolidačnú pôžičku.

Aký je medzi nimi rozdiel? Najmä v tom, na čo si môžete požičať a koľko. V prípade bezúčelovej pôžičky máte zjednodušenú situáciu, nakoľko nemusíte dokladovať, na čo peniaze využijete a ako ich miniete.

Ak si zoberiete refinančný úver, musíte doložiť, aké staré pôžičky z neho chcete vyplatiť a v akej sume. Poďme sa teraz bližšie pozrieť na to, aké sú ich podmienky, parametre a limity.

Rozumná pôžička – bezúčelový spotrebiteľský úver

V prípade, že potrebujete peniaze jednoducho a bez zbytočného dokladovania, dávame vám do pozornosti Rozumnú pôžičku. To je názov pre bezúčelový nebankový úver Silverside, ktorý je možné použiť naozaj na hocičo.

Hodí sa napríklad na:

 • nečakané výdaje spojené s domácnosťou alebo autom
 • kúpu lacnejšieho jazdeného vozidla
 • menšiu rekonštrukciu nehnuteľnosti
 • menšiu modernizáciu domácnosti
 • kúpu spotrebičov
 • zaplatenie dovolenky, svadby alebo oslavy
 • zaplatenie nedoplatkov za energie
 • podporu študujúcich potomkov na vysokej škole

Rozumnú pôžičku si môžete vybaviť s nasledujúcimi parametrami a podmienkami:

 • výška úveru – 500 až 5.000 €
 • splatnosť úveru – 12 až 60 mesiacov
 • poplatok za poskytnutie úveru – 0 €
 • vyplatenie – bezhotovostne priamo na bankový účet

Čo potrebujete na vybavenie?

V prvom rade platný občiansky preukaz, prípadne platné povolenie na trvalý pobyt na území Slovenskej republiky v prípade, ak ste cudzinec. Okrem toho potrebujete aj druhý doklad totožnosti, napríklad cestovný pas, preukaz poistenca alebo vodičský preukaz.

Na získanie úveru treba dokladovať aj svoj príjem. To môžete spraviť výpisom z účtu, potvrdením o príjme priamo od zamestnávateľa alebo aj inými dokladmi preukazujúcimi príjmy. Netreba tiež zabudnúť na základnú podmienku a to plnoletosť a spôsobilosť na právne úkony. Maximálny vek klienta je ohraničený do 75 rokov.

Pôžička na refinancovanie – na splatenie a konsolidáciu starých úverov

Druhým typom úveru ja refinančná pôžička zvaná Pôžička na refinancovanie. Tá sa už nedá použiť ľubovoľne na hocijaký účel. Je možná len vtedy, ak si chcete splatiť svoje staré finančné záväzky. Pôžička má o niečo flexibilnejšie možnosti a lepšie parametre.

Z hľadiska splatenia starých dlhov sa dá použiť na:

 • vyplatenie jedného dlhu aj viacerých finančných záväzkov
 • refinancovanie ľubovoľného typu dlhu, či už pôjde o kreditnú kartu, kontokorent, spotrebný úver, splátkový úver, leasing alebo akýkoľvek iný úver, ktorý je možné predčasne vyplatiť
 • spojenie viacerých pôžičiek do jednej s cieľom znížiť si mesačnú splátku alebo ušetriť na preplatení úverov

Pôžičku na refinancovanie je možné získať za nasledujúcich podmienok:

 • výška úveru – 500 až 6.500 €, čo je o 1.500 € viac ako pri bezúčelovom úvere
 • splatnosť úveru – 12 až 60 mesiacov
 • poplatok za poskytnutie úveru – 0 €
 • vyplatenie – bezhotovostným prevodom

Aj v tomto prípade treba na získanie splniť podmienku veku 18 až 75 rokov a spôsobilosti na právne úkony. Refinančná pôžička je tiež dostupná tak pre občanov SR ako aj pre cudzincov, ktorí tu majú platné povolenie na pobyt.

Na vybavenie treba znova dva druhy dokladov totožnosti, najjednoduchšia bude zrejme kombinácia občianskeho a vodičského preukazu.

Keďže Silverside si overuje bonitu a schopnosti klienta splatiť svoj záväzok, musíte vedieť dokladovať svoj príjem. Ideálne výpisom z účtu a potvrdením o príjme vystavenom zamestnávateľom. Predložiť však môžete aj ďalšie doklady preukazujúce príjmy a výdavky.

Na rozdiel od bezúčelovej pôžičky musíte tiež rátať s tým, že bude potrebné aktuálne vyčíslenie zostatkovej sumy toho úveru alebo tých úverov, ktoré chcete s pôžičkou refinancovať. Potrebné je mať úverové zmluvy alebo iné doklady súvisiace so svojimi starými dlhmi.

Splácanie pôžičky až 3 spôsobmi

Silverside umožňuje splácať úver troma spôsobmi. Najjednoduchšie je zriadiť si trvalý príkaz na úhradu. Každý mesiac vám z vášho účtu odíde splátka bezhotovostným automatickým prevodom.

Druhou možnosťou je realizovať jednorazový príkaz na úhradu, vždy najneskôr v deň splatnosti splátky.

Treťou a poslednou možnosťou je vklad na účet. Tento spôsob je určený pre každého, kto nechce realizovať bezhotovostný prevod, ale má pripravené peniaze na splátku úveru v hotovosti. Stačí zájsť na pobočku banky, kde má Silverside účet, a realizovať vklad s variabilným symbolom podľa zmluvy o úvere.

Predčasné splatenie aj zmena splátkového kalendáru

Silverside vychádza klientom v ústrety nielen pred uzavretím úveru, ale aj po ňom. Ak by ste si to napríklad rozmysleli po vyplatení pôžičky, môžete až do 14 dní od pripísania finančných prostriedkov na náš účet vrátiť pôžičku bez poplatku.

Rovnako tak môžete realizovať predčasné splatenie celého úveru, a to kedykoľvek. Predčasné splatenie je bez sankcie, pokuty alebo akéhokoľvek poplatku. Úroky budete platiť na pôžičke len do momentu predčasného splatenia.

Ak by ste sa ocitli v budúcnosti vo finančných problémoch a potrebovali si zmeniť splátkový kalendár, môžete kontaktovať Silverside na bezplatnom čísle a dohodnúť sa so spoločnosťou na prípadnom dočasnom či trvalom riešení situácie.

Naše zhrnutie – zaujímavá pôžička s rýchlym a jednoduchým vybavením

Pôžička od Silverside predstavuje nový a svieži vietor v inak pokojnom mori nebankových úverov. Jej najväčšia výhoda spočíva v rýchlom vybavení. Samotné peniaze môžete mať na účte už nasledujúci pracovný deň po schválení pôžičky a podpísaní zmluvnej dokumentácie – čiže aj do 24 hodín.

Pôžička je zaujímavá aj svojimi finančnými parametrami a najmä možnosťou splácania až 5 rokov, čo môže radikálne znížiť výšku mesačnej splátky. Tým je úver dostupnejší pre širší okruh klientov.

O pôžičku je možné požiadať osobne, ale aj cez internet. To robí jej vybavenie ešte jednoduchšie a rýchlejšie, čo napokon oceňuje väčšina klientov.