Bezúčelová pôžička z nebankovky – TOP 5 poskytovateľov

bezucelova-pozicka-nebankova

Jednou z devíz bezúčelových pôžičiek je presne to, čo hlásajú – žiadna povinnosť dokladovať využitie peňazí. Takýto úver padne vhod predovšetkým v prípade neočakávaných výdavkov. Takzvaná „pôžička na čokoľvek“ je jedným z nosných produktov ponúkaných nebankovými spoločnosťami. Ide o adekvátnu alternatívu k úveru od banky, ktorá má však svoje špecifiká.

Bezúčelová pôžička poskytuje prístup k finančným prostriedkom bez potvrdenia účelu. Pôžičku bezúčelového účelu je možné často získať s nízkymi úrokovými sadzbami.

Čo je nevyhnutné vedieť o bezúčelových pôžičkách od nebankoviek?

Banky majú kritéria pre poskytovanie pôžičiek nastavené pomerne prísne. Nie každý má k ich produktom bezproblémový prístup. Tieto inštitúcie disponujú obrovským množstvom financií a záväzkov. Preto si potrebujú byť stopercentne isté, že klienti sú solventní a pri splácaní dlhov nevzniknú komplikácie.

Pre ľudí, ktorým banka odmietla poskytnúť úver, je nebankovka dostupnejšou alternatívou.

Úver nedostane každý

Stále ide o právnické osoby regulované a kontrolované štátom. Podmienky sú však často benevolentnejšie – cielené práve na ľudí, ktorí nepochodili v banke. To však neznamená, že úver od nich dostane kde-kto. Bezúčelová pôžička je finančný záväzok ako každý iný. Potenciálny klient musí spĺňať isté podmienky.

V dnešnej dobe je to predovšetkým doloženie pravidelného príjmu, bez ktorého požičia máloktorá nebanková spoločnosť. Bez neho totiž nie je isté, že človek bude úver schopný splácať a to už je riziko, ktoré veritelia podstupujú zriedkakedy.

Konečná výška pôžičky sa zvyčajne odvíja od výšky príjmu záujemcu. Ide o rozumné opatrenie, ktoré chráni ako poskytovateľov, tak klientov (nebankovka nepožičia viac, než je človek schopný splácať).

Zvážiť, či sa zvládne pôžička splácať

Nemenej dôležité je poukázať na riziká nerozvážneho požičiavania si. Ak si človek vezme úver na splatenie predošlých finančných záväzkov, môže sa veľmi ľahko dostať do kolotoča dlhov. K pôžičke by teda záujemca mal pristúpiť iba po dôkladnom zvážení všetkých rizík a záväzkov a predovšetkým len vtedy, ak si je istý svojou schopnosťou splácať.

Druhá strana mince skrýva výhody tohto druhu úverov, pričom ide najmä o rýchlosť a jednoduchosť vybavenia pôžičky. Peniaze môže mať človek na účte už do niekoľkých hodín (prípadne na ďalší pracovný deň) od podania a schválenia žiadosti. Pôžička bez dokladovania účelu je naozaj využiteľná na čokoľvek.

Výhody bezúčelovej nebankovej pôžičky

Toto sú výhody bezúčelovej nebankovej pôžičky:

 • rýchlosť a jednoduchosť vybavenia
 • žiadna povinnosť dokladovať účel
 • flexibilné rozpätie požičaných súm
 • ak si klient pozorne preštuduje zmluvu, vopred vie koľko a kedy bude splácať – bez skrytých poplatkov

Aj napriek výhodám je potrebné si pôžičku dôkladne premyslieť.

Nevýhody bezúčelovej nebankovej pôžičky

Medzi nevýhody bezúčelovej nebankovej pôžičky patria:

 • bez doloženia príjmu požičia máloktorá nebankovka
 • výška úveru často závisí od výšky príjmu
 • pri akejkoľvek pôžičke hrozí riziko zacyklenia sa v reťazci splátok
 • je nevyhnutné dôkladne si preštudovať podmienky poskytovania, aby si bol záujemca už vopred vedomý všetkých poplatkov a konsekvencií

Vždy sa treba dobre pripraviť ešte predtým ako si klient vezme pôžičku. V prípade ak niečomu nerozumie, je dobré sa poradiť s odborníkom.

TOP 5 poskytovateľov nebankových bezúčelových pôžičiek

Toto je prehľad piatich overených poskytovateľov tohto druhu úverov, pričom pri každom z nich uvádzame všetky podstatné údaje a prípadne špecifiká.

Homecredit

 • pôžička od 400 do 6 000 €
 • splatnosť od 12 do 84 mesiacov
 • vybavuje sa prostredníctvom formulára na stránke alebo telefonicky
 • z dokladov je potrebný občiansky preukaz a jeden ďalší doklad totožnosti, rovnako aj potvrdenie o príjme (výplatné pásky, výmer dôchodku a pod.), pri zamestnancoch a SZČO aj údaje o zamestnávateľovi, resp. podnikaní
 • je možné vybaviť si k úveru tzv. Šikovnú kartu, s ktorou klient získava širokú škálu asistenčných služieb

Quatro pôžička

 • nebanková spoločnosť Quatro umožňuje získať rýchlo pôžičku každému žiadateľovi, ktorý má pravidelný príjem
 • pôžičku je možné získať rýchlo z pohodlia domova už do 24 hodín
 • pôžička je bezúčelová. Spoločnosť však overuje neplatičov
 • vybavenie rýchlej Quatro pôžičky veľmi jednoduché a rýchle; je možné o ňu požiadať on-line, cez telefón a tiež osobne na pobočke spoločnosti
 • výška pôžičky, o ktorú je možné požiadať je od 600 € až do 5 000 €
 • doba splatnosti – 12, 24, 36, 46 alebo až 60 mesiacov

Silverside

Nováčik na našom finančnom trhu si hneď získal svojich priaznivcov aj napriek prísnejšiemu overovaniu bonity. To však znamená nižšie úroky v porovnaní s inými konkurenčnými spoločnosťami.

 • pôžička od 500 do 5 000 €
 • splatnosť od 12 do 60 mesiacov
 • žiadosť sa dá podať online, telefonicky alebo osobnou návštevou pobočky, podpis zmluvy prebieha vždy osobne na pracovisku
 • z dokladov je potrebný občiansky preukaz a jeden ďalší doklad totožnosti, rovnako tiež výpis z účtu, potvrdenie o príjme, prípadne ďalšie doklady preukazujúce príjmy a výdavky
 • v prípade záujmu môže klient požiadať o zmenu splátkového kalendára

TESCO

Tesco Finančné služby, spoločnosť, ktorá stála za Tesco pôžičkou, svoju činnosť však od 1. 4. 2023 ukončila. Všetky produkty aj komunikácia so zákazníkmi prešli iba pod nebankovú spoločnosť Home Credit.

TopPôžička

Toppôžička.sk má vysokú schvalovateľnosť a rýchle schvaľovanie žiadostí. Peniaze je možné mať na účte už do hodiny.

 • požičajú od 65 do 6 500 €
 • splatnosť od 7 dní do 42 mesiacov, pri Mini pôžičke do 500 € doba splácania od 1 do 30 dní
 • vybavuje sa prostredníctvom formulára na stránke a následne telefonicky
 • potrebné sú dva doklady totožnosti, výpis z bankového účtu a potvrdenie o príjme
 • nejde o priameho poskytovateľa úverov. Združuje niekoľko overených poskytovateľov; žiadosť rozpošle všetkým a následne sa ozvú iba tí, ktorí vedia poskytnúť pôžičku

Aj keď so svojou žiadosťou v banke klient neuspeje, ešte stále môže získať bezúčelovú pôžičku s porovnateľným úrokom. Ich parametre sú podobné ako bankové účelové pôžičky. Menej prísne posudzovanie bonity umožňuje získať pôžičku aj pri problémoch s registrami či nižším príjmom.

Online pôžičky vyplácané ihneď na účet

Online pôžičky vyplatené ihneď na účet sú čoraz populárnejšie. Poskytujú finančnú pomoc, ktorú človek potrebuje rýchlo. Požičané prostriedky sú vyplácané bezprostredne, pričom nie je potrebné preukázať ani čo i len minimálne príjmy. Online pôžičky ihneď na účet sú vynikajúcou voľbou pre akékoľvek nečakané finančné núdze a úplne prehodnotia postoj klienta k financovaniu.

Sú navrhnuté tak, aby boli pre užívateľov čo najviac prístupné. Často nie je vyžadované žiadne potvrdenie o príjmoch ani bezpečnostný vklad. Proces schvaľovania je obvykle veľmi rýchly, zvyčajne v priebehu niekoľkých minút. Vyplatené prostriedky sú potom okamžite dostupné na bankovom účte žiadateľa.

Najvýhodnejšou časťou týchto pôžičiek je, že je možné získať až niekoľko tisíc eur, bez akýchkoľvek poplatkov. Finančný trh je premenlivý a úrokové sadzby sa môžu meniť v priebehu času. Je nevyhnutné, aby sa klient pred získaním pôžičky poradil so svojou bankou o pravidelnom stave úrokových sadzieb.

Pomôže mu to nielen získať najvýhodnejšiu pôžičku, avšak tiež mu pomôže získať finančnú stratégiu, ktorá mu umožní splatiť pôžičku v stanovenom časovom období.

Je tiež potrebné vziať do úvahy náklady spojené s požičaním peňazí. Každý poskytovateľ ich môže zobrazovať rôzne. Ak chce klient dostať najvýhodnejšiu ponuku, je to niečo, čomu by mal venovať zvláštnu pozornosť pred získaním pôžičky.

Keď je klient schopný vyplatiť si požičané prostriedky v lehote, online pôžičky ihneď na účet sú ideálnym finančným riešením pre naliehavé finančné potreby.

Pôžička od nebankovky

Pôžička od nebankovky je jedna z mnohých možností, ako si môžu ľudia zabezpečiť peniaze pre svoje naliehavé potreby. Ľudia často čelia okolnostiam, keď finančná situácia nie je najlepšia a existujúca úverová úroveň v bankách im neumožňuje dosiahnuť želané peniaze. V takom prípade nebankové pôžičky ponúkajú pohodlnejšiu alternatívu.

Nebankovky sú alternatívnymi finančnými inštitúciami, ktoré nevyžadujú žiadne formality ani podmienky. Namiesto toho sú väčšinou pripravené na ponúkanie pôžičiek na základe osobného a príjmového profilu. Môžu sa však líšiť v pravidlách a podmienkach vo vzťahu k bankám.

Väčšinou je potrebné požiadať o pôžičku na webových stránkach alebo prostredníctvom vybraného poskytovateľa pôžičky. Väčšina spoločností prevádzkujúce nebankové pôžičky požaduje, aby bol klient starší ako 18 rokov a mal stály príjem. V niektorých prípadoch je požadovaný aj odpočítateľný príjem alebo trvalý pobyt.

Po schválení žiadosti a overení údajov zaplatí akontáciu a zabezpečí si podpis zmluvy. Štandardný termín splatnosti pre nebankovú pôžičku je od jedného do troch mesiacov. Je možné si uplatniť náhrady za poskytnutie ďalších darov, pričom úrok je všeobecne vyšší ako v bankách.

Ak klient neplatí svoje pohľadávky včas, môžu mu z toho vyplývať dlhé konania. Ľudia teda trávia svoj čas a energiu vyhľadávaním optimálnej možnosti, ktorá by umožnila dosiahnuť ich prospech. Po pochopení podmienok poskytovania pôžičky od nebankovky je vhodné spraviť si poriadok s príjmami a zabezpečiť si, aby boli pôžičky splatené načas.

Je nebanková pôžička výhodná?

Nebanková pôžička je veľmi zaujímavá možnosť, ktorá má svoje výhody, avšak aj nevýhody. Či je pre klienta výhodná alebo nie, závisí od finančného stavu a účelu, pre ktorý si ju chce požičať. Je nebanková pôžička výhodná pre toho, kto potrebuje rýchlo získať peniaze na nečakané výdavky? Áno, pretože tieto pôžičky sú obvykle poskytované veľmi rýchlo, dokonca aj za niekoľko hodín.

Na rozdiel od bánk, požičiavajú peniaze len na krátky čas. Môžu požičiavať peniaze aj ľuďom so zlou úverovou históriou alebo bez práce. Taktiež nevyžadujú žiadne doklady o príjme ani žiadne poistenie.

Pokiaľ ide o nevýhody nebankových pôžičiek, najdôležitejšou vecou je, že úrokové sadzby sú vyššie. Navyše, zvyčajne treba platiť poplatok za poskytnutie pôžičky. Navyše, ľudia by mali byť opatrní, pretože existuje mnoho skrytých poplatkov predstavovaných takzvanými odmenami pre zamestnancov požičiavajúcich spoločností.

V zásade je pre jednotlivca veľmi dôležité zvážiť, či je pre neho výhodné požičať si prostriedky z nebankového sektora. Pre ľudí, ktorí potrebujú rýchlo peniaze a nemôžu získať bankovú pôžičku, môže byť výhodné využiť túto možnosť, avšak treba mať na pamäti, že ​​úrokové sadzby sú veľmi vysoké.

Čo ponúkajú nebankovky na Slovensku?

Na Slovensku existujú nebankovky ako poskytovatelia financovania, úverových služieb a iných finančných služieb, ktoré pomáhajú malým a stredným podnikom i jednotlivcom. Banky často uvádzajú, že neposkytujú určité bankové služby alebo produkty, ktoré užívatelia potrebujú. V takýchto prípadoch nebankovky na Slovensku slúžia ako alternatívny zdroj financovania.

V súčasnosti existuje veľa nebankových spoločností, ktoré poskytujú služby a produkty pre slovenských užívateľov. Tieto spoločnosti ponúkajú mnoho finančných služieb a produktov, vrátane úverov, spotrebných úverov, rýchlych pôžičiek, úverov na účely podnikania a ďalšie.

Tiež poskytujú aj rôzne druhy poistenia a investičných produktov, ako sú pokladničné fondy, rizikové produkty a investičné poradenstvo. Tieto služby a produkty poskytujú užívateľom cenovo dostupné účtovné služby a finančné poradenstvo.

Nebankovky na Slovensku taktiež pomáhajú užívateľom pri získavaní finančných prostriedkov na realizáciu ich projektov a cieľov. Mnoho nebankových spoločností tiež ponúka online úverové služby, ktoré umožňujú užívateľom požiadať o požadovaný úver a následne jeho schválenie.

Pôžička bez dokladovania príjmu

Množstvo finančných inštitúcií na celom svete poskytuje svojim zákazníkom možnosť získania pôžičiek bez potreby dokladovania príjmu. Ide o jednoduchý spôsob, ako získať prístup k financovaniu, bez toho, aby museli preukazovať svoj príjem, ako je tomu pri žiadaní tradičného úveru.

Pôžičky bez dokladovania príjmu sú k dispozícii v rôznych formách. Väčšina zahŕňa všeobecne ľahko dostupnú úverovú líniu – kde od schválenia až po vyplatenie peňazí trvá len niekoľko hodín. V zásade ide o mikropôžičky bez dokladovania príjmu.

Keď už hovoríme o pôžičkách bez dokladovania príjmu, je potrebné poznamenať, že tu platia väčšinou vyššie úrokové sadzby. Treba si prečítať veľmi pozorne jednotlivé ponuky od finančných inštitúcií a porovnať úvery predtým, než si človek vyberie.

Čo ponúka pôžička pre nezamestnaných?

Pôžičky pre nezamestnaných sú finančnou pomocou pre ľudí, ktorí sa ocitnú ako nezamestnaní. Aj keď nedostanú príjem z práce, prístup k určitej sume peňazí im môže pomôcť prekonať krízové obdobie. Tieto pôžičky si môžu vziať ľudia v rôznych životných situáciách.

Ľudia majú tendenciu uchýliť sa k pôžičkám pre nezamestnaných, pretože úvery banky môžu byť pre nich nedosiahnuteľné. Banky totiž obyčajne posudzujú výšku príjmu klientov ako kritérium pre schválenie úveru. Aj keď sú pôžičky pre nezamestnaných cenovo dostupné a sú nízke, klienti by mali zvážiť všetky dlhodobé dôsledky svojho rozhodnutia.

Vždy by mali dávať pozor na položky v úveroch, ako sú úrokové sadzby, mesačné splátky, poplatky a čas splácania.

Pôžička pre nezamestnaných poskytuje výhodné možnosti pre mnoho ľudí, ktorí sa ocitnú bez zamestnania. Ľudia teda potrebujú pochopiť svoje možnosti a zvoliť si tú, ktorá má pre nich najväčší prínos.

Najvýhodnejšia pôžička

V súčasnosti je veľa druhov pôžičiek, čo je pre klienta veľkou výhodou. Možno nájsť pôžičku, ktorá vyhovuje každému klientovi a ponúka tú najvýhodnejšiu možnosť. Najdôležitejším faktorom pri výbere najvýhodnejšej pôžičky je úroková sadzba.

Je dôležité vybrať si pôžičku s najnižšou možnou úrokovou sadzbou, aby sa mohlo odložiť čo najviac z mesačnej splátky.

Okrem toho je dôležité venovať pozornosť požiadavkám na vybavenie úveru. Niektoré spoločnosti požadujú predloženie záruky, termín splatnosti alebo iné podmienky splácania požičaných peňazí. Pred uzavretím zmluvy je dôležité presne sa oboznámiť so všetkými požiadavkami a zistiť, či ich bude klient schopný splniť.

Ďalším dôležitým faktorom najvýhodnejšej pôžičky je dostupnosť. Predtým, než sa klient rozhodne pre ponuku, je potrebné skontrolovať, či je celý proces úveru dostupný online alebo na pobočke. Nakoniec je veľmi dôležité preveriť si reputáciu a históriu toho, kto poskytuje pôžičku.