Nebankové pôžičky – výhody a nevýhody

nebankove pozicky

Najjednoduchšou a zároveň najrýchlejšou cestou, ako získať potrebné finančné prostriedky je požičať si od  niektorej z nebankových spoločností. Nebankové spoločnosti ako Ferratum, Provident, Home Credit, Profi Credit a iné poskytujú svojím klientom naozaj výhodné možnosti získania peňazí za pomerne krátku dobu.

Nebankové pôžičky sú skvelou možnosťou pre ľudí, ktorí chcú získať krátkodobé finančné prostriedky. Poskytovatelia nebankových pôžičiek obvykle poskytujú rýchle vybavenie žiadosti o pôžičku, čo znamená, že peniaze je možné získať veľmi rýchlo.

Výhody pôžičiek od nebankovej spoločnosti

Nebankovým spoločnostiam a ich pôžičkám dáva prednosť v poslednej dobe čoraz viac ľudí, a to predovšetkým kvôli ich výhodám, akými sú jednoduchšie a hlavne rýchlejšie vybavenie, možnosť použiť získané peniaze na čokoľvek bez dokladovania príjmov či účelu využitia. Ak človek posiela žiadosť o prijatie do zamestnania, avšak dlhodobo si nevie nájsť prácu, táto pôžička mu môže pomôcť preklenúť nepríjemné obdobie.

Ak požiadate o pôžičku banku pripravte sa na vybavovanie množstva papierov a vypisovanie množstva potvrdení. Získať nebankovú pôžičku je oveľa jednoduchšie a výrazne rýchlejšie.

Stačí vyplniť online formulár, ktorý sa nachádza na internetovej stránke danej nebankovej spoločnosti alebo zaslať SMS správu z mobilného telefónu s potrebnými informáciami a žiadosť o pôžičku máte podanú v priebehu pár minút.

Schválenie pôžičky je zvyčajne bezproblémové a  prebehne v priebehu niekoľkých hodín.

Získať pôžičku od nebankovej inštitúcie je možné bez dokladania zbytočných bločkov a faktúr. Nebankové pôžičky sú bezúčelové, a tak klient nemusí uvádzať účel, na ktorý plánuje využiť požičanú sumu peňazí. Rýchle pôžičky môžu plniť ľudom ich sny ale môžu im taktiež pomôcť vysporiadať sa so zlou finančnou situáciou.

Získať pôžičku od nebankovej spoločnosti môže takmer každý. K získaniu žiadosti nepotrebuje žiadateľ dokladať potvrdenie o príjme. O pôžičku tak môžu požiadať i ženy na materskej dovolenke, študenti, nezamestnaný či dôchodcovia.

Pôžičky od nebankových spoločností využijú predovšetkým klienti, ktorí v minulosti porušili splátkový kalendár a majú zápis v bankovom registri dlžníkov. Nebankové spoločnosti na rozdiel od bankových nenahliadajú do registra dlžníkov.

Nebankové pôžičky pre neplatičov sú istým riešením pre týchto ľudí, avšak vždy treba dbať na dôkladnú kontrolu pred podpísaním zmluvy a následne úver pravidelne splácať.

Nevýhody nebankových pôžičiek

Za výhodnými podmienkami získania pôžičky od nebankových inštitúcií sa skrývajú aj určité nevýhody, akými je vyššia úroková sadzba a často krát skryté poplatky. Nebankové spoločnosti totiž to nemajú možnosť overiť si bonitu klienta.

Poskytnutie pôžičky je pre nich rizikové a toto riziko sa odráža vo výške úrokov a poplatkov za poskytnutú pôžičku. Pri tomto type pôžičky odporúčame dôkladne sa oboznámiť s podmienkami zmluvného vzťahu.

Nebankové úvery môžu finančnú situáciu človeka nielen vylepšiť avšak aj výrazne zhoršiť, a to iba v tom prípade, ak pôžičku nebude splácať v stanovených termínoch. To isté však platí u akýchkoľvek pôžičiek. Nesplácanie poskytnutej pôžičky môže spôsobiť, že sa dostane do sporu s exekútormi.

Niektoré spoločnosti (ako napr. creditONE) poskytujú možnosť predĺžiť si dobu splácania. Za predĺženie doby splácania si samozrejme účtujú nemalé poplatky. Meškať či predlžovať si dobu splácania sa vôbec neoplatí. Výhodnejšie je pre klientov uhradiť požičanú sumu spolu s úrokom v stanovenom termíne. Predídu tak nepríjemným finančným problémom.