Online žiadosť o pôžičku – rýchlo a ihneď na účte

online-ziadost-o-pozicku

Online pôžička je stále vyhľadávanejším a populárnejším úverom. Vďaka tejto pôžičke nemusia ľudia vo finančnej tiesni strácať čas osobne na pobočke v banke. Online pôžička sa dá vybaviť aj cez internet a ušetrí sa tak čas aj peniaze za poplatky. Ktoré online pôžičky sú najvýhodnejšie? 

Online pôžičky sú formou finančnej pomoci, ktorá umožňuje dlžníkom požičať si peniaze cez internet. Predstavujú pohodlný a rýchly spôsob, ako sa v prípade potreby dostať k finančným prostriedkom, ktoré možno použiť na rôzne účely. Medzi ne patrí napríklad konsolidácia dlhov, zaplatenie nečakaných výdavkov alebo uskutočnenie veľkého nákupu.

Jednoduché vybavenie online pôžičky

Ako už z názvu vyplýva, online pôžička sa vybavuje prostredníctvom internetu z pohodlia domova alebo iného miesta, kde sa jej záujemca práve nachádza.

Vyplnením jednoduchého formulára so základnými údajmi a jeho odoslaním na stránke nebankovej spoločnosti sa proces vybavovania online pôžičky začína.

Následne takúto žiadosť musí schváliť pracovník spoločnosti a v prípade pozitívnej odpovede sa uskutočňujú ďalšie dôležité kroky na to, aby klient potrebné peniaze dostal čo najskôr.

Online pôžička bez telefonovania

Pre ľudí, ktorí jednoducho neradi komunikujú telefonicky a uprednostňujú elektronické vybavenie žiadosti je táto online pôžička bez telefonovania vhodným riešením situácie. Ako už bolo spomenuté vyššie, pôžičku je možné vybaviť aj bez telefonovania či dokonca SMS, nakoľko celý proces vrátanie schválenia sa odohráva prostredníctvom webovej stránky.

Pôžičky online a ihneď na účet

Online pôžička poskytovaná cez internet je bezúčelová. To znamená, že peniaze môže každý využiť tak, ako potrebuje. Aj preto je online pôžička vhodnou pôžičkou pre nezamestnaných. Je možné o ňu zažiadať rýchlo a v pohodlí svojho domova.

Online pôžičky možno využiť na kúpu alebo opravu vozidla, rekonštrukciu bývania, rodinnú dovolenku alebo splatenie iných, existujúcich záväzkov. Klient môže s finančnými prostriedkami naložiť akokoľvek, banka ani nebanková spoločnosť od neho nebudú vyžadovať faktúry.

Aj preto je online pôžička taká populárna. Peniaze možno využiť tak, ako každý potrebuje. Online pôžička môže byť spracovaná bankou aj nebankovou spoločnosťou, a to ihneď na účet. Nebankové spoločnosti, rovnako ako banky, podliehajú kontrole Národnej banky Slovenska.

Pri využívaní pôžičky je dôležité zachovať zodpovedný prístup a starostlivo zvážiť jej účel použitia, aby sa predišlo neplánovaným finančným ťažkostiam. Je odporúčané vyhnúť sa využívaniu pôžičky na nepremyslené online nákupy na rôznych e-shopoch ako napr. Temu.

Úver pre živnostníkov

Najmä pri nebankových spoločnostiach ide o pomerne jednoduchý proces schválenia. Práve preto sa tento druh pôžičky javí ako vhodná alternatíva napríklad aj pre živnostníkov. Tých môžu banky pri menších ziskoch veľmi rýchlo zamietnuť. Úver pre živnostníkov teda môže byť dostupnejší ako online nebanková pôžička.

Výhody rýchlych pôžičiek

Medzi výhody rýchlych pôžičiek patrí:

 • dostupnosť pôžičky vo viacerých formách – SMS alebo online pôžička
 • malé pôžičky – ideálne pre ženy na materskej dovolenke
 • väčšie spotrebiteľské úvery sa dajú získať aj na väčšie sumy nad 1 000 €
 • pôžičky sú dostupné najmä v nebanových spoločnostiach, ale majú ich aj banky (napríklad VÚB)

Pôžička na zmenku môže byť taktiež dobrou voľbou pri výbere rýchlej pôžičky.

Nevýhody rýchlych pôžičiek

Medzi hlavné nevýhody rýchlych pôžičiek patrí:

 • rýchla pôžička pre nezamestnaných je dostupná len ako miniúver v niektorých nebankových spoločnostiach
 • zväčša majú tieto pôžičky vyššie úroky
 • vyššiu sumu nezamestnaným možno požičať len v prípade bonitného ručiteľa
 • rýchle bankové pôžičky vyžadujú dostatočnú bonitu a trvalý príjem

Pre ľudí, ktorí nemajú trvalý príjem, je rýchla pôžička veľmi rizikový produkt. S ňou sa nachádzajú na veľmi tenkom ľade, riziko dlhu je veľmi vysoké a už neraz sa stalo, že dlhy zničili životy celých rodín.

Minipôžička

Minipôžička sa vo väčšine prípadov dá získať veľmi jednoducho. Väčšina poskytovateľov ju schvaľuje rýchlo. Požiadať sa o ňu dá aj prostredníctvom online aplikácie. Požadované informácie často zahŕňajú údaje o zamestnaní, príjme a účte banky. 

Minipôžička je často poskytovaná s veľmi krátkou dobou splatnosti. Väčšina poskytovateľov ponúka dobu splatnosti od 30 do 60 dní. To umožňuje klientom splatiť takúto mini pôžičku bez toho, aby čelili dlhodobým finančným záväzkom. Kvôli svojej rýchlosti a ľahkosti sa často považujú za cenovo dostupné riešenie.

Minipôžička by sa nemala používať na dlhodobé financovanie. Pre tých, ktorí potrebujú viac ako len krátkodobé riešenie, je lepšie vziať si klasickú bankovú pôžičku alebo úver.

Online kalkulačka

Online kalkulačka počíta mesačnú splátku ako aj celkové preplatenie na úrokoch. Výpočet pôžičky nezohľadňuje poplatky, ktoré si banky pri pôžičkách účtujú. Napriek tomu kalkulačka dáva verný obraz o tom, koľko môže byť mesačná splátka a koľko celkom jednotlivec preplatí na úrokoch počas celej doby splácania.

Pre reálnejšie prepočty je potrebné zvoliť si takú úrokovú sadzbu, ktorú niektorá z bánk aktuálne ponúka. Online kalkulačky sa obvykle dajú nájsť na internetových stránkach spoločností, ktoré tieto pôžičky ponúkajú. Aj úverová kalkulačka od Tatra banky ponúka možnosti zistiť zaujímavé informácie v oblasti mesačných splátok a úrokoch.

Rýchla pôžička bez dokladovania príjmu

Banky a nebankové spoločnosti si vedia overiť príjem žiadateľa online v registri sociálnej poisťovne. Ak žiadateľ nespĺňa dané kritériá, rýchla pôžička bez dokladovania príjmu mu môže vyriešiť problém s financiami.

Takáto nebanková pôžička ihneď bez dokladovania príjmu môže mať viacero foriem – môže ísť o SMS pôžičky, online pôžičky alebo aj o väčšie úvery, napríklad spotrebiteľská pôžička bez dokladovania príjmu do 24 hodín.

Väčšinou sa takáto pôžička poskytuje nad 1 000 €, kým krátkodobé menšie rýchle pôžičky bez dokladovania a potvrdenia príjmu sú do 500 €. Okrem toho je možné v niektorých nebankových subjektoch vybaviť aj leasing, auto úver alebo spotrebný úver na auto.

Nebankové pôžičky do 24 hodín bez dokladovania príjmu sú jednou z obľúbených možností pre všetkých, ktorí potrebujú peniaze rýchlo, avšak nevedia dokladovať svoj príjem. Spoločnosti nemusia vyžadovať pri nebankovej pôžičke bez dokladovania príjmu priamo samotný dokument o príjme, avšak môžu požadovať napríklad výpis z účtu alebo si ho overiť inak.

Pôžička pre nezamestnaných

Rýchle pôžičky pre nezamestnaných ale aj pre dôchodcov (vrátane invalidných dôchodcov), živnostníkov alebo ženy na materskej do 24 hodín ponúkajú najmä nebankové subjekty formou krátkodobých úverov. Ide o rýchle, malé a krátkodobé pôžičky bez ručenia poskytované spravidla na niekoľko desiatok až stoviek eur, ktoré sú dostupné cez internet alebo cez SMS správu.

Taktiež sa obvykle poskytujú bez potvrdenia príjmu, s overením príjmu online alebo cez iné zdroje a niektoré sú aj bez registra, t.j. bez prísneho posudzovania bonity klienta.

Čo sa týka väčších úverov, pre nezamestnaných sa už potom dá požičať rýchla pôžička len s bonitným spoludlžníkom alebo ručiteľom, ktorý vie dokladovať príjem a zaručí sa tak za to, že v prípade problémov bude splatená celá pôžička.

Rýchla je ale nielen samotná pôžička pre nezamestnaných, ale aj celý proces a spravidla všetko sa dá vybaviť do 24 hodín aj pri väčšom spotrebiteľskom úvere. Sumy sa dajú získať rôzne. Kým menšia SMS či online pôžička sa poskytuje spravidla od 50 € do 1 000 €, spotrebiteľská pôžička je dostupná aj na 1 500 € alebo až nad 2 000 €.

Rýchle peniaze

V prípade menšej sumy môže byť online pôžička rýchla a schválená ihneď. O schválení pôžičky môže byť klient informovaný do 24 hodín. Hlavne nebankové spoločnosti si dávajú záležať na tom, aby klientov informovali do pár hodín od vyplnenia žiadosti o rýchlu online pôžičku.

O schválení online pôžičky sa väčšinou informuje do 24 hodín. Pri online pôžičkách nie je potrebné spĺňať žiadne náročné kritéria. Stačí mať viac ako 18 rokov a často je vyžadovaný dokladovateľný príjem.

Najčastejšie bývajú rýchle pôžičky vybavené online do 2 hodín a peniaze sa posielajú ihneď na účet. Rýchle peniaze je možné si požičať aj na väčšie sumy cez spotrebné úvery, aj keď tu je už treba doloženie príjmu a proces vybavenia je dlhší.

Spotrebný úver

Spotrebný úver je strednodobý typ pôžičky, ktorý ponúkajú tak banky ako aj nebankové spoločnosti. Rozlišujú sa dva typy úverov, a to bezúčelový spotrebný úver na čokoľvek alebo účelový úver na konkrétny účel.

Pri účelových úveroch poskytovateľ pôžičky účelovo obmedzuje využitie finančných prostriedkov z úveru na konkrétny účel, napríklad na bývanie, na rekonštrukciu, na refinancovanie alebo na auto. Úrokové sadzby sú výhodnejšie pre účelové úvery, ale v poslednej dobe sa rozdiely znižujú.

Quatro pôžička

Rýchla pôžička Quatro je spotrebný úver, ktorý je možné použiť bezúčelovo na hocičo a veľkou výhodou je možnosť vybaviť si ho z pohodlia domova online cez internet.

Charakteristiky Quatro pôžičky:

 • pôžička od 600 € do 10 000 €
 • doba splatnosti od 12 až do 120 mesiacov
 • úrok od 19 %
 • bez skrytých poplatkov
 • bez poplatkov za poskytnutie pôžičky

Pôžičky od spoločnosti Quatro sú najčastejší využívaný úverový produkt, ktorý poskytuje spotrebiteľský úver určený na financovanie bežných potrieb spotrebiteľa, napríklad rekonštrukcia, kúpa či oprava auta alebo vysnívaná dovolenka.

Najvýhodnejšia pôžička – mBank

Pôžičky online sa dajú získať aj v známej internetovej banke mBank. Na menšie sumy slúži napríklad mRezerva, čo je povolené prečerpanie a kontokorent k bežnému účtu. Medzi inými ponúka táto banka aj jednu z najvýhodnejších pôžičiek, ktorá sa dá vybaviť jednoducho aj cez mBank internet banking.

Charakteristiky mPôžičky Plus od spoločnosti mBank:

 • výška pôžičky od 350 € do 40 000 €
 • doba splatnosti od 12 do 96 mesiacov
 • úrok od 4,99 % p. a.
 • bez poplatkov za uzavretie
 • pôžička online a peniaze ihneď na účet
 • osoba musí mať stály príjem

V súťaži Zlatá minca 2022 získala spoločnosť mBank 1. miesto v kategórii Spotrebné úvery. Vzhľadom na jej nízky úrok je mPôžička Plus od spoločnosti mBank označovaná ako najvýhodnejšia pôžička.

Nebankové pôžičky

Nebankové pôžičky sú úvery poskytované nebankovými spoločnosťami, ktoré môžu byť dostupné bez potvrdenia o príjme a v mnohých prípadoch aj bez registra či ručenia. Sú tak dostupné pre široké spektrum ľudí, dokonca aj pre osoby v hmotnej núdzi. Tieto spoločnosti fungujú tak, že majú založené účty vo viacerých bankách. Vedia teda žiadateľovi odoslať peniaze v rámci jeho banky často ešte v ten istý deň.

V tomto prípade už nejde o krátkodobé úvery, avšak o väčšie pôžičky splátkového charakteru s dlhšou lehotou splatnosti, ktoré je možné získať či už osobne, alebo aj online a telefonicky. Požičať sa však dajú aj väčšie sumy a ide spravidla o bezúčelové nebankové pôžičky.

V prípade ak má klient záujem o predčasné splatenie úveru, mal by doručiť finančnej inštitúcii žiadosť, ktorá ju posúdi.