Nebanková pôžička nonstop – podanie žiadosti o pôžičku kedykoľvek

Niekedy sa vyskytnú situácie, keď človek potrebuje pokryť náhle vzniknuté výdavky a ideálne čím skôr. Ani to už v súčasnosti nie je nemožné. Na finančnom trhu možno nájsť aj poskytovateľov, ktorí neriešia, či je pracovný týždeň alebo víkend – pôžičky poskytujú nonstop.

Ponuku nebankových pôžičiek s nonstop vybavením možno nájsť u nebankových poskytovateľov. Požiadať možno o takéto rýchle pôžičky online jednoducho prostredníctvom formulára na webe poskytovateľa. Zvyčajne ide o nízke sumy alebo mini pôžičky na pár stoviek eur s krátkou dobou splatnosti.

Nebanková pôžička nonstop – rýchle riešenie malých výdavkov

Nonstop pôžička je medzi ľuďmi, ktorí potrebujú rýchly úver, čoraz obľúbenejšia. Dostupnosť nebankovej pôžičky nonstop – teda kedykoľvek a kdekoľvek – je atraktívnou perspektívou pre tých, ktorí potrebujú núdzové finančné prostriedky.

Získať možno takúto pôžičku nonstop online. Prostredníctvom nebankovej pôžičky nonstop môžu záujemcovia rýchlo a bezpečne získať finančné prostriedky od niekoľkých stoviek eur až po tisíce eur.

Získanie takejto pôžičky je veľmi jednoduché. Zvyčajne si vyžaduje len niekoľko jednoduchých krokov:

 • najprv musí zákazník vyplniť formulár žiadosti, v ktorom uvedie svoje finančné potreby
 • po odoslaní žiadosti dostane dlžník od spoločnosti odpoveď, v ktorej ho informuje, či mu bola pôžička schválená a aké sú jej podmienky
 • podmienky pôžičky sa môžu líšiť v závislosti od veriteľa a úverového profilu zákazníka

Rýchle pôžičky online sú obľúbené pre ich rýchle vybavenie. Pôžička je v podstate okamžite k dispozícii a je možné ju okamžite použiť. Absencia papierovania a pomalý proces vyžadovaný v tradičných bankách je hlavným lákadlom pre zákazníkov, ktorí potrebujú rýchlu hotovosť.

SMS pôžička nonstop cez formulár

SMS pôžičku nonstop, ktorú by záujemca získal naťukaním jednoduchej SMS správy by už dnes hľadal márne. Hoci v minulosti bola táto forma ponúkania pôžičiek veľmi obľúbená, pre mnohé podvodné ponuky lákajúce na SMS pôžičku nonstop sa jej forma rokmi zmenila.

Aj dnes možno pôžičku vybaviť pohodlne a jednoducho prostredníctvom mobilného telefónu, avšak nie cez textovú správu, ale prostredníctvom online formulára. Ide teda o rýchle pôžičky online, zvyčajne na menšie sumy s krátkou dobou splatnosti. Prostredníctvom SMS pôžičky nonstop možno získať zvyčajne od 50 do 1 000 eur.

Podmienky získania SMS pôžičky nonstop:

 • vek minimálne 18 rokov
 • trvalý pobyt na území Slovenskej republiky
 • dokladovateľný príjem

Výhody:

 • vybavenie z pohodlia domova
 • netreba dokladovať účel použitia finančných prostriedkov
 • peniaze na účte takmer okamžite

Niektoré nebankové spoločnosti požičajú aj rizikovejším klientom. Ponúkajú napríklad aj pôžičku online nonstop bez registra – teda finančnú minulosť žiadateľa nepreverujú v úverom registri. Avšak toto riziko nebankové spoločnosti pokrývajú väčším úrokom, prípadne požičajú len malú sumu a na krátky čas.

SMS pôžičky nonstop ponúkajú dlžníkom jednoduché a atraktívne riešenie ich krátkodobých finančných potrieb vďaka pohodlnosti a rýchlosti procesu poskytnutia. Proces získania SMS pôžičky nonstop je jednoduchý.

Záujemcovia jednoducho zadajú svoje osobné údaje a výšku pôžičky na webovej stránke veriteľa. Žiadosť je potom rýchlo posúdená a finančné prostriedky prídu žiadateľovi v krátkom čase na účet. Tieto pôžičky sa zvyčajne splácajú do 1 až 30 dní v závislosti od veriteľa.

Mini pôžička so splatením do jedného mesiaca

Mini pôžička patrí medzi rýchle pôžičky online. Získať možno pôžičku nonstop online so splatnosťou najčastejšie od 15 do 31 dní. Prostredníctvom mini pôžičky si však možno požičať len menší obnos peňazí – zvyčajne od pár desiatok po niekoľko stoviek eur.

Mini pôžička zvyčajne slúži predovšetkým na preklenutie finančného nedostatku a riešenie krátkodobých finančných ťažkostí. Treba však počítať s vyšším úrokom a tiež s tým, že peniaze treba vrátiť v krátkom čase.

Získanie mini pôžičky je zvyčajne veľmi jednoduché. Stačí mať viac ako 18 rokov, trvalý pobyt v Slovenskej republike a mať zriadený bankový účet. Jednoducho ju možno vybaviť aj ako pôžičku online nonstop bez registra, poskytujú sa totiž aj ľuďom so záznamom v registri.

Rýchle pôžičky online – menšie sumy na krátky čas

Rýchle pôžičky online sú typom bežného spotrebiteľského úveru. Väčšinou ich poskytujú nebankové spoločnosti. Prostredníctvom rýchlych pôžičiek si možno online požičať skôr menšie čiastky na pokrytie náhlych výdavkov. Pôžičku treba splatiť v krátkom čase, zvyčajne do jedného mesiaca.

Medzi rýchlymi pôžičkami online možno nájsť aj ponuky na pôžičku bez dokladovania príjmu či pôžičku online nonstop bez registra. Vtedy nebankové spoločnosti nevyžadujú dokladovanie výšky príjmu žiadateľa či nepreverujú jeho finančnú minulosť v úverovom registri.

Prostredníctvom rýchlych pôžičiek online možno získať do 500 až 1 000 eur. Splatiť ich teda treba do pár dní a počítať treba s vyšším úrokom. Ako už názov pôžičiek napovedá, o peniaze možno požiadať prostredníctvom online formulára.

Výhody a nevýhody rýchlych pôžičiek online

Každá pôžička, teda aj pôžička nonstop online má svoje výhody aj svoje úskalia. Niekedy sa človek dostane do situácie, keď potrebuje náhle aspoň malý obnos financií na pokrytie aktuálnych výdavkov. Vždy však treba počítať s tým, že pôžičku treba aj splatiť.

Výhody:

 • ihneď na účte
 • miernejšie podmienky – šancu získať pôžičku majú aj nezamestnaní čí študenti
 • aj bez nahliadania do úverového registra
 • aj bez dokladovania príjmu
 • bezúčelová pôžička

Nevýhody:

 • krátka doba splatnosti
 • vyššie poplatky
 • nevhodné pre väčšie investície
 • vyššie úroky

Hoci možno získať nebankovú pôžičku nonstop – teda požiadať o ňu možno skutočne kedykoľvek – treba si dopriať čas a aj rýchle pôžičky online dobre preveriť. Stojí za to porovnať si úrokové sadzby, doby splatnosti či prípadné poplatky a sankcie.

Aj keď ponuka rýchlych pôžičiek online môže znieť veľmi lákavo, treba si zvážiť aj svoje finančné možnosti, aby človek dokázal požičané peniaze aj splatiť a nedostal sa do kolotoča nekonečných dlhov.

Ako požiadať o pôžičku nonstop online

Takýto typ pôžičky ponúkajú skôr nebankové spoločnosti. Ako už názov napovedá, o peniaze možno požiadať jednoducho online a v podstate kedykoľvek.

Netreba chodiť do kamenných pôžičiek, stačí vyplniť online formulár, počkať na schválenie a peniaze sú v krátkom čase na účte žiadateľa.

Hoci sú nebankové spoločnosti pod dohľadom Národnej banky Slovenska, stále sa nájdu aj také, ktoré určené pravidlá porušujú. Preto ak sa človek rozhodne hľadať výhodnú pôžičku medzi nebankovými pôžičkami nonstop dostupnými, treba sa mať na pozore.

Zvýšiť opatrnosť treba napríklad vtedy, ak sú podmienky získania pôžičky až príliš mierne. Taká pôžička online nonstop bez registra určite pre niekoho s problémovou úverovou minulosťou či viacerými dlhmi môže znieť lákavo.

Avšak pre nebankovú spoločnosť je takýto klient veľmi rizikový, preto ak mu aj pôžičku schváli, pravdepodobne si ju poistí neprimerane vysokým úrokom, prípadne riskantným ručením zmenkou alebo bude žiadať zabezpečiť pôžičku majetkom.

Tu sa potom môže stať, že v úvode malá pôžička sa môže neúmerne predražiť alebo hrozí, že v prípade nesplácania môže dlžník prísť aj o majetok.

Teda aj na trhu s nebankovými pôžičkami treba pri výbere vhodnej pôžičky sledovať, aká bude jej konečná cena – teda na akú sumu vyjde žiadateľa táto pôžička celkovo. Sledovať pritom treba ročnú percentuálnu mieru nákladov (RPMN).

Čo o pôžičke povie RPMN?

RPMN je percentuálna hodnota, ktorá vyjadruje celkové náklady na úver, pôžičku alebo financovanie za jeden rok. Obsahuje nielen úrokovú sadzbu, ale aj ďalšie poplatky a náklady spojené s úverom.

Využíva sa na porovnávanie rôznych finančných produktov a poskytuje lepšiu predstavu o skutočných nákladoch, než keby klient zohľadňoval iba úrokovú sadzbu.

Čo je RPMN a čo sa v tomto čísle zohľadňuje:

 • úroky
 • istina
 • ďalšie zákonom stanovené náklady

To znamená, že toto percentuálne číslo zobrazuje hodnotu, ktorú musí klient zaplatiť za dlžnú sumu v období jedného roka. Aká je teda rozdiel medzi RPMN a úrokovou sadzbou?

Nízky úrok ešte neznamená, že ide o tú najvýhodnejšiu pôžičku. Úroková sadzba sa nie vždy uvádza v ročnom intervale, možno ju často nájsť v mesačnom alebo týždennom časovom rozmedzí.

Úrok je poplatok alebo cena, ktorú platíme za použitie požičaných peňazí. Nezahŕňa však všetky ostatné náklady spojené s poskytnutím a tzv. prevádzkovaním úveru.