Pôžička 1 000 eur – bez registra a potvrdenia prijmu

Náhle či neočakávané výdavky nečakajú na výplatný termín či lepšiu finančnú situáciu. Prídu nečakane a treba ich rýchlo zaplatiť. Koľkokrát si človek povie, že mať tak 1 000 eur. No kde ich získať? Riešením môže byť pôžička 1 000 eur. Požičať si možno z banky, nebankovej spoločnosti či od súkromníkov cez kolektívne pôžičky. Možností je na finančnom trhu dnes už dosť.

Kým v banke pochodia skôr tí s trvalým príjmom, v niektorých nebankových spoločnostiach môžu pochodiť aj ľudia s horšou úverovou minulosťou či takí, ktorí nevedia dokladovať príjem.

Niektorí nebankoví poskytovatelia ponúkajú aj pôžičku 1 000 eur bez dokladovania príjmu či pôžičku 1 000 eur bez registra. Treba však počítať s vysokým úrokom a zvyčajne krátkou dobou splatnosti.

Pôžička 1 000 eur bez dokladovania príjmu či bez registra

V súčasnej hospodárskej situácii môže byť ťažké získať pôžičku bez dokladovania príjmu či bez nahliadania do úverového registra. To môže byť pre tých, ktorí potrebujú rýchly prístup k finančným prostriedkom, neuveriteľne frustrujúce. Našťastie je stále možné získať prístup k úveru bez potreby dokladovať príjem alebo so zápisom v úverovom registri.

Najrýchlejším spôsobom, ako získať prístup k úveru bez dokladovania príjmu je využiť poskytovateľa online pôžičiek. Títo poskytovatelia stoja mimo tradičných veriteľov a nepotrebujú toľko základných informácií, aby súhlasili s poskytnutím úveru.

Namiesto toho často vyžadujú zodpovedanie niekoľkých jednoduchých otázok, aby mohla byť žiadosť o úver spracovaná.

Medzi požiadavky zvyčajne patrí:

 • platný občiansky preukaz
 • výpis z bankového účtu
 • doklad o zamestnaní

Takéto miernejšie podmienky majú zvyčajne nebankoví poskytovatelia. Ponúkajú pôžičky aj na nízke sumy, v niektorých prípadoch netreba dokladovať ani príjem či neberú do úvahy záznamy v úverovom registri, Získať u nich pôžičku 1 000 eur bez dokladovania príjmu či pôžičku 1 000 eur bez registra nie je také náročné.

Požičať 1 000 eur sa dá aj súkromne

Pôžičky na nízke sumy, napríklad pôžičku 1 000 eur, sa dajú požičať aj v rámci kolektívnych pôžičiek (peer-to-peer). Ide síce o neregulovaný trh, avšak serióznych poskytovateľov takýchto súkromných pôžičiek je lepšie hľadať na overených platformách. Tu však už zvyčajne overujú bonitu klienta.

Vo finančných ťažkostiach si možno skúsiť požičať, napríklad 1 000 eur, aj od blízkych, priateľov či rodiny. Najmä v prípade núdze to môže byť dobrá možnosť, ako sa rýchlo dostať k finančným prostriedkom, napríklad k pôžičke 1 000 eur.

Hoci ide o priateľov či rodinu, vždy je dobré spísať zmluvu o pôžičke, v ktorej budú jasne dané podmienky pôžičky, suma i doba splatnosti.

V prípade potreby sa dá získať aj pôžička bez príjmu alebo bez nahliadania do úverového registra. No môže si to vyžadovať trochu viac úsilia. Niektorí veritelia môžu stanoviť vyššiu úrokovú sadzbu, avšak stále existujú cesty ako nájsť vhodný a dostupný úver.

1 000 eur z banky či nebankovej spoločnosti?

Pôžičku 1 000 eur možno v súčasnosti získať od bankových aj nebankových poskytovateľov. Väčšina bánk ponúka pôžičky už od niekoľko stoviek eur. Oproti nebankových spoločnostiach majú banky nižšie úroky aj poplatky a dlhšiu dobu splatnosti pôžičky.

Avšak treba počítať s tým, že banka overuje bonitu klienta. A tak pôžičku 1 000 eur bez dokladovania príjmu či pôžičku 1 000 eur bez registra v banke získať nemožno.

Nebankové spoločnosti majú naopak podmienky miernejšie. Hoci aj nebankové spoločnosti sa zaujímajú o finančnú situáciu žiadateľa, dajú sa nájsť aj také ponuky, pri ktorých veriteľ nepožaduje doklad o príjme či neprihliada na záznamy v úverovom registra.

Avšak klienti, ktorí nevedia dokladovať pravidelný príjem či majú záznam v úverovom registri, sú aj pre nebankové spoločnosti rizikovejší. Toto riziko si nebankoví poskytovatelia kompenzujú vyššími úrokmi či poplatkami oproti klasickým bankám a zvyčajne aj krátkou dobou splatnosti.

Pôžička 1 000 eur bez dokladovania príjmu bude u nebankového poskytovateľa zvyčajne krátkodobá. Doba splatnosti býva spravidla maximálne 30 dní s ročnou úrokovou sadzbou od 20 percent.

Ako získať pôžičku 1 000 eur

Získať nízke sumy teda možno na finančnom trhu z banky aj nebankovej spoločnosti. Avšak v banke sú pôžičky vhodné skôr pre stálych klientov s lepšou finančnou situáciou.

Banka totiž klientovi s nestálym príjmom či s negatívnym záznamom v registra zrejme ani 1 000 eur nepožičia.

So žiadosťou o pôžičku 1 000 eur bez dokladovania príjmu skôr žiadateľ pochodí u nebankového poskytovateľa. Aj nebankové spoločnosti si vedia príjem u zamestnaného človeka overiť v Sociálnej poisťovni, vo veľa prípadoch tak netreba doklad o príjme.

Niektoré nebankové spoločnosti však majú natoľko mierne podmienky, že pôžičku 1 000 eur bez dokladovania príjmu poskytnú aj žiadateľovi s nestálym príjmom.

To môže byť výhodné napríklad pre človeka v novom zamestnaní, ktorý v skúšobnej dobe z banky pôžičku nedostane. Pochodiť však môžu aj ľudia, ktorí z rôznych dôvodom dokladovať príjem nevedia.

Podľa nariadení Národnej banky Slovenska musí každý poskytovateľ úverov nahliadať do úverového registra žiadateľa. Avšak stále sa na trh nájdu aj takí poskytovatelia, ktorí požičajú aj žiadateľom s negatívnym záznamom v úverovom registri. Ani pre nich tak nie je problém získať pôžičku 1 000 eur bez registra.

K pôžičke 1 000 eur z nebankovej spoločnosti zvyčajne stačí:

 • vek minimálne 18 rokov
 • trvalý pobyt na území Slovenskej republiky
 • účet vedený v slovenskej banke

1 000 eurové pôžičky bez registra či dokladovania príjmu od nebankových poskytovateľov patria zvyčajne k online pôžičkám s vysokou mierou schvaľovateľnosti. Treba však počítať s vyššou úrokovou sadzbou (20-30 percent ročne) a krátkou dobou splatnosti.

Kde hľadať pôžičku 1 000 eur

Neočakávané výdavky často nečakajú na výplatný termín či na lepšiu finančnú situáciu. A tak sa môže ľahko stať, že človek zrazu potrebuje 1 000 eur. No kde ich vziať?

Poskytovatelia pôžičiek dnes už ponúkajú aj možnosti takýchto malých pôžičiek. Zvyčajne počítajú s tým, že žiadateľmi sú spravidla ľudia vo finančnej tiesni. Preto celý proces od podania žiadosti cez schválenie až po odoslanie peňazí na účet býva zvyčajne rýchly a jednoduchý.

Pôžičku 1 000 eur si možno vybaviť ako online, tak aj osobne v kamennej pobočke. Zvyčajne žiadateľ potrebuje mať založený bankový účet, na ktorý budú peniaze odoslané.

Avšak ak aj nemá klient účet v banke, niektorí poskytovatelia ponúkajú aj tzv. hotovostné pôžičky. 1 000 eur si tak možno požičať v hotovosti priamo v pobočke poskytovateľa alebo mu budú poslané poštou prostredníctvom šekovej poukážky.

Parametre pôžičky 1 000 eur

Ako bolo už vyššie spomenuté, pôžičku 1 000 eur možno vybaviť v banke, nebankovej spoločnosti aj prostredníctvom platforiem kolektívneho požičiavania.

V banke sú pôžičky tohto druhu skôr pre stálych klientov, s dobrou úverovou históriou a pravidelným príjmom.

Pri nebankových pôžičkách sú podmienky miernejšie, možno získať pôžičku 1 000 eur bez registra či pôžičku 1 000 eur bez dokladovania príjmu. Avšak na rozdiel od bánk poskytujú nebankové spoločnosti pôžičky s vyšším úrokom a kratšou dobou splatnosti.

Charakteristika pôžičky 1 000 eur:

 • rýchle vybavenie telefonicky, osobne či online
 • netreba ručiteľa
 • peniaze v hotovosti alebo prevodom na účet už do niekoľkých hodín
 • zvyčajne bezúčelová
 • doba splatnosti od 7 dní do 96 mesiacov

K požičaniu 1 000 eur zvyčajne stačí mať minimálne 18 rokov, vedieť sa preukázať občianskym preukazom, mať trvalý pobyt na Slovensku a vo väčšine prípadov je nutné vedieť preukázať trvalý príjem.

Výhody a nevýhody pôžičky 1 000 eur

Rovnako ako všetky pôžičky má aj tento typ svoje výhody a nevýhody. Hoci pôžičkou 1 000 eur možno pokryť skôr menšie a náhle výdavky, vždy treba vopred zvážiť svoju finančnú situáciu a schopnosť dlh splatiť.

Výhody:

 • peniaze na účet zvyčajne do 24 hodín
 • bez ďalších poplatkov a ručiteľa
 • vhodná aj pre dôchodcov, mamičky na materskej dovolenke či SZČO
 • niektoré nebankové spoločnosti ponúkajú pôžičky aj bez nahliadania do úverového registra či bez dokladovania príjmu

Nevýhody:

 • vyššia úroková sadzba
 • zvyčajne krátka doba splatnosti
 • vo väčšine prípadov nutnosť trvalého príjmu

Na mieste je tiež si ponuky jednotlivých poskytovateľov pôžičiek porovnať, kým si človek vyberie. Urobiť tak možno online na porovnávacích portáloch či osobne porovnaním jednotlivých ponúk.

Netreba tiež zabúdať na riadne preštudovanie zmluvných podmienok, aby dlžník presne vedel, akú sumu musí vrátiť, kedy a v akej výške sú úroky či poplatky. No a v neposlednom rade treba pôžičku riadne splácať, aby sa človek nedostal do finančných ťažkostí.