Rýchla pôžička bez overovania – výhody a nevýhody

rychla-pozicka-bez-overovania

V dnešnej dobe je rýchla pôžička bez overovania čoraz žiadanejším finančným produktom. Ľudia, ktorí sa ocitli vo finančnej tiesni, po nej často siahajú na vyriešenie náhlych problémov s peniazmi. Aké sú výhody a nevýhody tejto pôžičky? A je vôbec dobrým dlhodobým riešením?

Medzi rýchle pôžičky patrí napríklad pôžička bez dokladovania príjmu. Ide o špeciálny typ pôžičky, pri ktorej poskytovateľ nepožaduje potvrdenie o príjme. Hodí sa teda skvelo aj pre momentálne nezamestnaných ľudí.

Rýchla pôžička bez overovania príjmu

Najdostupnejšia rýchla pôžička bez overovania je formou krátkodobého úveru, ale k dispozícii sú aj spotrebiteľské úvery bez dokladovania a potvrdenia o príjme.

Banková pôžička bez overovania príjmu sa dá získať len v prípade, že má klient v danej banke dlhšiu históriu alebo je zamestnaný na trvalý pomer v SR.

Úver bez potvrdenia o príjme formou nebankovej pôžičky je väčšinou bezúčelový, a tak je možné ho použiť na hocičo. Potvrdenie o príjme sa obvykle predkladá len u rizikových klientov, a to len individuálne.

Niektoré nebankové pôžičky sú dostupné aj pre nezamestnaných alebo pre zamestnaných na dohodu, prípadne sa dajú vybaviť bez registra a ihneď. Najčastejšie sa takto poskytujú online cez internet alebo vo forme SMS pôžičky, a to na čokoľvek a bezúčelovo. Aj v prípade online či SMS vybavenia existujú formy pôžičky na ruku.

Rýchla pôžička bez dokladovania príjmu – mini pôžičky aj spotrebné úvery

Najrýchlejšia pôžička bez dokladovania príjmu do 24 hodín je dostupná online a dá sa vybaviť ihneď alebo takmer okamžite po odoslaní žiadosti o úver. Väčšina týchto pôžičiek funguje cez špeciálne zamerané nebankové spoločnosti na rýchle a online pôžičky bez dokladovania príjmu, a to na menšie sumy.

Bez potvrdenia o príjme sa dá požičať najmä krátkodobo na niekoľko týždňov až mesiacov. Pôžičky online, ale aj cez SMS patria medzi pôžičky dostupné pre dôchodcov alebo ženy na materskej dovolenke.

V nebankových spoločnostiach je možné získať samozrejme aj väčšie úvery ako sú mini pôžičky cez internet alebo SMS, a to ako spotrebiteľské a spotrebné nebankové úvery.

Ide o klasické splátkové úvery, ktoré sa poskytujú buď s vybavením online, osobne alebo aj telefonicky v niektorých prípadoch. Požičať sa už dá aj na niekoľko tisíc eur a na dlhšiu dobu aj niekoľko rokov, pričom môže ísť stále o veľmi dostupné nebankové či súkromné pôžičky bez dokladovania príjmu.

Výhody rýchlych nebankových pôžičiek bez overovania príjmu

Nebankové pôžičky bez dokladovania príjmu sú atraktívne u mnohých žiadateľov.

Tu sú niektoré výhody, ktoré tieto pôžičky prinášajú:

 • vyššia pravdepodobnosť schválenia žiadosti ako v banke
 • rýchly proces od žiadosti po zaslanie peňazí na účet
 • dokáže pomôcť, keď človek rýchlo potrebuje hotovosť, ktorú je schopný za pár dní vrátiť
 • vybavenie online

Na Slovensku existuje množstvo produktov, cez ktoré sa človek dostane sa k menším sumám aj vyšším pôžičkám. Ktorákoľvek sa dá získať veľmi jednoducho a rýchlo vďaka online komunikácii.

Neýhody rýchlych nebankových pôžičiek bez overovania príjmu

Rovnako ako všetky druhy pôžičiek, aj rýchle nebankové pôžičky bez overovania príjmu so sebou prinášajú určité nevýhody:

 • na začiatok nebankovky požičajú iba rádovo v stovkách eur
 • krátka doba splatnosti – väčšinou do 30 dní
 • vyšší úrok
 • pri pôžičkách na vyššie sumy je často potrebný ručiteľ

Každý už musí zvážiť, či sa v jeho situácii oplatí siahnuť po pôžičke bez overovania, alebo radšej vyhľadať iný typ pôžičky. Na trhu je dostupných mnoho pôžičiek tohto druhu, stačí si len vybrať.

Nebankové pôžičky bez skúmania registra

Register dlžníkov alebo tiež evidencia a zoznam dlžníkov je úverový register fyzických a právnických osôb, ktoré boli alebo ešte stále sú dlžníkmi bankových a nebankových spoločností poskytujúcich pôžičky. Nahliadnutím do tohto zoznamu získa banka alebo iná spoločnosť kompletný prehľad o dlžníkovi, jeho splátkach, predmetoch ručenia a spoluúčastníkoch.  

Nebankové pôžičky bez skúmania registra sú pôžičky, ktoré ponúkajú nebankové spoločnosti. Ide o vhodné pôžičky pre ľudí v registroch. Tieto úvery sú zvyčajne nezabezpečené, čo znamená, že nevyžadujú zábezpeku ani ručenie. Môžu sa použiť na rôzne účely, napríklad na renováciu bývania, konsolidáciu dlhov, zdravotné výdavky alebo opravu vozidla.

Nebankové pôžičky pre ľudí v registroch sú zvyčajne drahšie ako bankové úvery, pretože nie sú kryté štátom a často majú vyššie úrokové sadzby. Tieto pôžičky môžu vyžadovať aj vyššie kreditné skóre a môžu mať kratšie lehoty splatnosti.

Hlavnou výhodou nebankových pôžičiek bez skúmania registra dlžníkov je, že ich získanie je oveľa jednoduchšie ako pri bankových pôžičkach, pretože sa pri nich nekontroluje bonita ani sa nepodáva zdĺhavá žiadosť. Okrem toho sa tieto pôžičky dajú použiť takmer na akýkoľvek účel a ich vybavenie je oveľa rýchlejšie ako v prípade bankových pôžičiek.

Úvery bez dokladovania príjmu

V súčasnosti existujú na slovenskom trhu viaceré alternatívy na úvery bez dokladovania príjmu. Pri každom z nich však treba rátať s určitými obmedzeniami, najmä čo sa týka výšky celkovej čiastky, ktorú si možno požičať.

Úvery bez dokladovania príjmu sú čoraz populárnejšie, pretože čoraz viac ľudí hľadá spôsoby, ako si požičať peniaze bez toho, aby museli preukazovať svoj príjem. Proces je zvyčajne rýchly a jednoduchý a možno ho dokončiť online.

Je však dôležité mať na pamäti, že pôžičky bez overovania príjmu sú spojené s vyššími úrokovými sadzbami, preto je dôležité urobiť si prieskum a uistiť sa, že človek získa najlepšiu ponuku.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
Hyperpôžička50 €25 000 €1 deň42 mesiacov
Pôžičkomat100 €900 €5 dní31 dní
TopPôžička25 €65 000 €1 roka7 rokov
Profi Credit300 €3 000 €18 mesiacov48 mesiacov
Tabuľka: Prehľad poskytovateľov úverov bez dokladovania príjmu

1. Hyperpôžička

Najlacnejšiu pôžičku bez dokladovania príjmu v súčasnosti predstavuje Hyperpôžička. Medzi jej základné charakteristiky patrí:

 • pôžička od 50 € do 25 000 €
 • splatnosť do 42 mesiacov
 • ročná úroková sadzba od 5,5 % do 20 %
 • bezúčelová – možnu ju použiť na čokoľvek
 • rýchla a jednoduchá žiadosť

Vďaka výhodnej ročnej úrokovej sadzbe sa Hyperpôžička považuje za najlacnejšiu pôžičku bez dokladovania príjmu.

2. Pôžičkomat – pôžička ihneď na účet bez dokladovania príjmu

Pôžičku ihneď do 10 minút na účet bez dokladovania príjmu a s jednoduchým vybavením cez internet ponúka Pôžičkomat. Táto nebanková spoločnosť sa zameriava tiež na rýchle krátkodobé pôžičky do 24 hodín, ktoré sa dajú získať od 100 € do 500 €, pre dlhodobých klientov až do 900 €.

Charakteristiky pôžičky na webe Pôžičkomat:

 • výška pôžičky od 100 € do 900 €
 • splatnosť od 5 do 31 dní
 • vybavenie pôžičky do 20 minút
 • žiadne skryté poplatky
 • bez nahliadnutia do registra dlžníkov
 • žiadne úroky či poplatky za vedenie účtu

Rýchla krátkodobá online pôžička od nebankovej spoločnosti Friendly Finance Slovakia s.r.o., ktorá ja prevádzkovateľom webu pozickomat.sk, je pôžička určená pre všetkých, a to bez potreby potvrdenia o výške príjmu.

Požičať si úver môžu aj menej bonitní klienti, ako napríklad ženy na MD, dôchodcovia alebo študenti, pričom podmienkou je, aby nemeškali so splátkami iných úverov.

Pôžičkomat poskytuje nebankovú pôžičku ihneď na účet a bez dokladovania príjmu. Je teda vhodnou voľbou pre všetkých, čo sa náhle ocitli vo finančnej tiesni a potrebujú mať peniaze ihneď k dispozícii.

3. TopPôžička – pôžička ihneď bez čakania

TopPôžička poskytuje ihneď bez čakania pôžičku bez dokladovania príjmu. Stačí vyplniť a odoslať online žiadost a peniaze budú už za krátku dobu zaslané na účet žiadateľa.

Charakteristiky TopPôžičky:

 • pôžička od 25 € do 6 500 €
 • dĺžka splácania od 1 do 7 rokov
 • možnosť žiadať aj o malú pôžičku
 • vyplnenie žiadosti do 5 minút
 • žiadne zbytočné papierovanie
 • po schválení sú peniaze odoslané ihneď na účet
 • pre zamestnancov, SZČO aj dôchodcov

TopPôžička je vhodnou voľbou pre všetkých, čo sa náhle ocitli vo finančnej tiesni a potrebujú mať pôžičku ihneď k dispozícii bez zdĺhavého čakania.

4. Profi Credit

Charakteristiky Profi Credit pôžičky:

 • pôžička od 300 € do 3 000 €
 • splatnosť od 18 do 48 meisacov
 • bez kontroly registrov
 • pre zamestnancov, dôchodcov aj ženy na MD
 • individuálny prístup ku každému žiadateľovi
 • rýchle vybavenie pôžičky
 • bez uvedenia účelu

Pre tých, ktorí potrebujú pôžičku 1 000 € na akékoľvek účely a nemôžu doložiť svoj príjem, je možnosť vybrať si niektorú z hore uvedených pôžičiek.