Pôžičky cez telefón a SMS – Pôžičky bez registra

pozicky-cez-telefon-a-sms

Svet sa zmenil. Veľmi zmenil. Pred 20 rokmi sotva niekto tušil o internete. Dnes ho používa každý. Internet spustil v našich životoch skutočnú revolúciu, ktorú môžeme dnes vidieť hádam na každom kroku.

Svet pôžičiek nie je žiadnou výnimkou. Okrem internetu došlo k významnému rozvoju mobilnej komunikácie. Dnes už hádam každý vlastní mobilný telefón a dokáže posielať sms správy. Mobilné telefóny spolu s internetom výrazne zmenili, ako sa pôžičky dostávajú k ľuďom. A je možné predpokladať, že podstatná časť zmeny je ešte stále pred nami.

SMS pôžička

Je to druh rýchlej pôžičky. Býva poskytovaná vo výške pár desiatok, maximálne približne do 250 EUR. Pôžičky poskytujú nebankové spoločnosti, takže nekontrolujú registre a väčšinou ani nevyžadujú potvrdenie o príjme.

Cenou za rýchlosť býva okrem vysokých úrokov aj nutnosť splatiť peniaze za kratšiu dobu než je inak zvykom (niekedy do 15 dní). Pôžička cez S&S je cesta ako získať peniaze na preklenutie napríklad v období pred výplatou, v prípade ak ich skutočne nevyhnutne potrebujete.

Sms pôžička/pôžičky cez telefón sú obdobou tzv. online pôžičiek či pôžičiek do výplaty. Takéto pôžičky sa poskytujú na krátke obdobia (zvyčajne je doba splatnosti 15 alebo 30 dní) – preto ich označujeme aj ako pôžičky do výplaty, pretože sa používajú najmä na prežitie obdobia chýbajúceho do najbližšieho pravidelného príjmu.

Sms pôžičky sa vybavujú cez obyčajný mobilný telefón formou štruktúrovanej sms správy. Ako presne napísať sms správu, žiadosť o pôžičku, sa dozviete na webovej stránke danej nebankovej spoločnosti. Na týchto webových stránkach je už tradične aj online formulár, ktorým môžete požiadať o rovnakú pôžičku. Záleží na tom, čo je pre vás jednoduchšie, či požiadať o pôžičku cez internet alebo formou sms správy. Celkovo môžeme povedať, že online pôžičky sú rýchlejšie a efektívnejšie.

Sms pôžičky sú obmedzené svojou výškou. Pokiaľ si požičiavate prvý krát, sotva sa vám podarí si od nebankovej spoločnosti požičať viac ako 100 eur. Celé je to z dôvodu bezpečnosti. Nebanková spoločnosť vám jednoducho nedôveruje. Ak sa vám však podarí splatiť prvú pôžičku, každá ďalšia pôžička môže byť niekoľkonásobne vyššia.

Nevýhodou bežných sms pôžičiek je ich cena. Tá však trápi málokoho, keďže v absolútnom vyjadrení tieto pôžičky nie sú až tak drahé.