Hotovostné pôžičky – Pôžičky bez registra

Hotovostné pôžičky sú typ produktu pre klientov s nižšími požiadavkami a teda aj nižšou bonitou. Požadujú však rýchle vybavenie. Krátke trvanie schválenia a čo najrýchlejšie následné vyplatenie poskytnutej sumy.

Niekedy ich ponúkajú aj banky. Vždy kontrolujú registre dlžníkov (a teda určite nejde o pôžičky bez registra).

Ako požiadať o hotovostné pôžičky

O pôžičky v hotovosti možno požiadať online (vyplnením formulára) či prostredníctvom telefonátu na danú nebankovú spoločnosť. Ak predbežne spĺňate podmienky, spoločnosť k vám častokrát pošle svojho zástupcu priamo k vám domov.

Pôžička v hotovosti s najväčšou pravdepodobnosťou nebude vyžadovať veľké dokladovanie. Firmy, ktoré produkt ako hotovostná pôžička ponúkajú sa uspokoja s nižšími nárokmi na klienta. Nebudú vyžadovať potvrdenie o príjme a rovnako ani ručenie nehnuteľnosťou či ručiteľom. Samozrejme to nerobia zadarmo či z dobrej vôle.

Dostupnosť

Hotovostná pôžička je ľahko dostupná,  cenou za to sú nižšie poskytnuté sumy, vysoké úroky a RPMN. V prípade menej serióznych poskytovateľov aj možnosť rôznych skrytých poplatkov a vysokých sankcií (vymáhaných okamžite, bez toho aby vás vopred upozornili).

Zo známejších spoločností ponúka hotovostné pôžičky Tesco.