Na pôžičku pre nezamestnaných dosiahne aj žiadateľ bez príjmu aj účtu

pozicka-pre-nezamestnanych

Pôžička je dnes bežným nástrojom financovania aktuálnej potreby každého človeka. Je však aj pomerne veľká skupina ľudí, ktorí majú prístup k pôžičkám sťažený. Ide o ľudí, ktorí sa dostali do nezávideniahodnej situácie tým, že prišli o zamestnanie. Existuje pre nich nejaká dostupná pôžička?

Pre nezamestnaných na klasickom bankovom trhu s pôžičkami nastanú ťažké časy, pretože banky obvykle poskytnú pôžičku len človeku, ktorý vie vydokladovať svoj príjem. Akú možnosť pôžičky majú teda nezamestnaní?

Pôžičky pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu

Pôžička pre nezamestnaných bez dokladovanie príjmu funguje rovnako ako iné pôžičky. Poskytujú ju väčšinou nebankové spoločnosti, ktoré požičiavajú aj bez kontroly úverového registra alebo bez dokladovania príjmu.

Pôžička bez dokladovania príjmu pre nezamestnaných predstavuje skôr menšie sumy a na kratšiu dobu splatnosti, ako sú napríklad rýchle pôžičky cez internet. Tieto mini pôžičky pre nezamestnaných sú vhodným riešením pri neočakávaných situáciách, nakoľko celý proces žiadosti možno vybaviť do pár minút.

Výhody pôžičiek pre nezamestnaných

Medzi výhody nebankových pôžičiek pre nezamestnaných patrí:

 • vybavenie z pohodlia domova
 • nie je potrebné dokladovať príjem
 • nie je potrebné dokladovať účel využitia
 • peniaze na účet takmer okamžite
 • možnosť vybavenie pôžičky online alebo cez SMS
 • možnosť čerpať až do 1 000 €

Za výhodu možno označiť aj možnosť rýchleho splatenia a odbremenenia sa. Príkladom sú pôžičky na 30 dní, ktoré sú dostupné najmä online. Alternatívou môže byť aj mini SMS pôžička, ktorá sa tiež vyznačuje veľmi rýchlym vybavením.

Nevýhody pôžičiek pre nezamestnaných

Medzi hlavné nevýhody pôžičiek pre ľudí bez trvalého príjmu patrí:

 • vyššia úroková sadzba oproti bankovým pôžičkám
 • finančný strop
 • sankcie za omeškanie splátky
 • administratívne poplatky

Pre ľudí, ktorí nemajú trvalý príjem, je pôžička veľmi rizikový produkt. S ňou sa nachádzajú na veľmi tenkom ľade, riziko dlhu je veľmi vysoké a už neraz sa stalo, že dlhy zničili životy celých rodín.

Mini pôžička pre nezamestnaných

Menšou sumou sa myslí pôžička približne do 1 000 € a kratšou dobou približne jeden mesiac. Takáto pôžiča na 30 dní je síce menej výhodná, no vo veľa prípadoch môže skutočne pomôcť.

Pri mini pôžičkách pre nezamestnaných treba ešte spomenúť často vysoké úroky a vo všeobecnosti menej výhodné podmienky. Avšak pri malých sumách človek tieto nevýhody pocíti o niečo menej.

Pre nezamestnaných sa dajú získať peniaze rôznym spôsobom, aj ihneď. Môže to byť napríklad online pôžička pre nezamestnaných, spotrebiteľská pôžička nezamestnaným alebo SMS pôžička pre nezamestnaných.

Poskytovaním pôžičiek pre nezamestnaných sa zaoberajú najmä nebankové spoločnosti typu Proficredit, Ferratum, Pôžičkomat, SMS Credits a pod., ktoré ich už síce neposkytujú na ruku, ale je možné ich získať takmer okamžite na účet alebo poštovou poukážkou.

Pôžičky pre nezamestnaných na ruku

V prípade absencie bankového účtu a vyplatenia poštovou poukážkou ide o pôžičky na ruku. Nejde o explicitne vyplatené peniaze na ruku na pobočke, no je to jedna z foriem pôžičky v hotovosti.

Pôžičky poskytované v hotovosti, teda tzv. na ruku, môžu pre nezamestnaných predstavovať spôsob, ako získať finančnú hotovosť bez dokladovania príjmu. Možností pôžičiek pre nezamestnaných na ruku sa nájde najmä na internete pomerne dosť.

Spravidla ich ponúkajú súkromné osoby. Súkromníci poskytnú aj pôžičky nezamestnaným na ruku. Peniaze pritom môžu dostať v hotovosti, bez registra či dokladovania príjmu, avšak často s veľmi vysokým úrokom či ručením zmenkou alebo nehnuteľnosťou.

Preto treba pri pôžičkách od súkromných osôb byť veľmi obozretný. Lepšie je zvážiť skôr overenejšie formy požičania peňazí prípadne voliť overených poskytovateľov s dobrými referenciami.

Rýchla pôžička online

V prípade menšej sumy môže byť online pôžička rýchla a schválená do niekoľkých hodín. O schválení pôžičky môže byť klient informovaný do 24 hodín. Hlavne nebankové spoločnosti si dávajú záležať na tom, aby klientov informovali do pár hodín od vyplnenia žiadosti o rýchlu online pôžičku.

Pri online pôžičkách nie je potrebné spĺňať žiadne náročné kritéria. Stačí mať viac ako 18 rokov a často je vyžadovaný dokladovateľný príjem. Nájsť sa však dajú aj pôžičky pre nezamestnaných, kde sa dokladovanie príjmu nevyžaduje.

SMS pôžička pre nezamestnaných

SMS pôžičky pre nezamestnaných sú špeciálnou formou úveru, pričom takáto pôžička je bez dokladovania príjmu a jeho overovania zo strany nebankovej spoločnosti. Takéto rýchle SMS pôžičky poskytuje len zopár nebankových spoločností.

Ide o rýchlu nebankovú pôžičku s krátkou dobou splatnosti, ktorá je veľmi vhodná práve pre nezamestnaných. Výhodou týchto pôžičiek je ich rýchle vybavenie, peniaze sú obvykle dostupné do 24 hodín. Ďalším pozitívom je bezúčelovosť, čiže klient nemusí dokladovať, na čo finančné prostriedky minul.

Podobne ako iné pôžičky sú SMS pôžičky pre nezamestnaných dostupné aj cez víkend. Ide o rýchle pôžičky cez SMS s vybavením takmer hneď a s vyplatením na účet v banke v bezhotovostnej forme. Úver možno použiť na čokoľvek, a to bez dokladovania použitia.

SMS Credits – SMS pôžička pre nezamestnaných

Pôžička cez SMS je základným produktom nebankovej spoločnosti SMS Credits, ktorá je známa po celom Slovensku a poskytuje úvery každému. Tieto úvery sa vybavujú prostredníctvom odoslania krátkej textovej správy, avšak je potrebná aj registrácia vopred, a to online cez webstránku nebankovky.

Charakteristiky pôžičky SMS Credits:

 • pôžička od 20 do 350 €
 • doba splatnosti od 5 do 15 dní
 • možnosť predĺženia splatnosti za poplatok
 • rýchla pôžička pre každého občana SR nad 18 rokov

Na vybavenie nie je nutné dokladovať výšku príjmu, nebankovka nevyžaduje ani ručiteľa alebo iné ručenie za úver a nie sú tu ani žiadne skryté poplatky vopred.

Poštová banka – pôžička pre nezamestnaných

Poštová banka má v ponuke produkt s názvom Dobrá pôžička s výhodným úrokom, ktorá sa výborne hodí ako pôžička pre nezamestnaných, hlavne pre dôchodcov a ženy na materskej dovolenke. Aké sú ďalšie výhody tejto pôžičky?

 • pôžička od 300 do 40 000 €
 • doba splácania od 1 do 8 rokov
 • výhodný úrok už od 5,9 % ročne
 • pohodlné vybavenie z domova
 • bezúčelová pôžička – peniaze možno použiť na čokoľvek

O Dobrú pôžičku môže požiadať každý vo veku od 18 do 69 rokov, s trvalým, alebo dlhodobým pobytom na Slovensku a s príjmom, ktorý banka akceptuje. Aký príjem akceptuje Poštová banka?

 • zamestnanec
 • podnikateľ alebo živnostník
 • dôchodca – so starobným, invalidným alebo vdovským dôchodkom
 • dôchodca – s výsluhovým dôchodcom (platí len pri žiadosti na obchodnom mieste)
 • materský a rodičovský príspevok – spolu so spoužiadateľom

Keďže Poštová banka akceptuje aj dôchodcovský a rodičovský príspevok, ide o vhodnú pôžičku pre nezamestnaných – pôžičku na materskú alebo pôžičku pre dôchodcov.

Poštová banka ponúka dokonca aj bezúročnú pôžičku s nulovým úrokom. Podmienkou je zriadiť si v banke bežný účet, ktorý mesačne bude stáť 5 €. Bezúročne však banka nepožičia dôchodcom, ani osobám na materskej.

Tesco už pôžičku pre nezamestnaných neponúka

Momentálne nezamestnaní ľudia majú v dnešnej dobe problém, keďže väčšina spoločností si pri žiadosti o pôžičku vyžaduje doklad o príjme. Výnimkou nie je ani spoločnosť Tesco, ktoré v ponuke nemá žiadne pôžičky pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu.

Značka Tesco Finančné služby skončila k 1. 4. 2023. Dohodnuté produkty však ďalej fungujú, menia len svoj dizajn. Poskytovateľom úverov je aj naďalej Home Credit. Menia sa názvy produktov a komunikácie, napríklad pôžička, ktorá žiaľ nie je bez dokladovania príjmu, pod názvom Úverová karta Tesco sa zmenila na Flexibilnú pôžičku na kartu.

Momentálne nezamestnaní ľudia teda v niekdajšej ponuke Tesco pôžičiek nenájdu žiadnu, ktorá by sa dala vybaviť bez dokladovania príjmu.

Rýchle pôžičky pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu

Dobrou voľbou rýchlej pôžičky pre nezamestnaných namiesto Tesco pôžičky môže byť napríklad HyperPôžička. Medzi jej charakteristiky patrí:

 • pôžička od 50 do 1 000 €
 • splatnosť od 1 do 30 dní
 • pôžička bez dokladovania príjmu
 • ročná úroková sadzba od 20 %

Druhou voľbou rýchlej pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia na menšiu sumu peňazí môže byť pôžička Port System:

 • pôžička od 50 do 500 €
 • splatnosť 15 až 30 dní
 • aj bez nahliadnutia do registra
 • ročná úroková sadzba od 19 %

Nevýhodou týchto rýchlych pôžičiek pre nezamestnaných na ruku je ich vysoká úroková sadzba a obmedzená suma pôžičky.