Kešovka.sk – pôžička – peniaze na ruku

Pôžička Kešovka nie je pre verejnosť ničím neznámym. Ľudia s ňou majú skúsenosti už veľmi dlhú dobu a peniaze poskytovala Kešovka ešte v dobe, kedy sa dali úvery vyplácať na ruku, čiže v hotovosti. Kešovka je známa nebanková pôžička.

Dnes má táto nebanková pôžička mierne odlišné podmienky, a to aj vplyvom legislatívnych zmien v oblasti nebankových úverov. Aké sú aktuálne parametre, výhody, nevýhody a ako sa vlastne dnes dá pôžička vybaviť? To všetko vám prezradí táto recenzia.

História od roku 1997, licencia NBS od roku 2015

Spoločnosť TELERVIS PLUS.a.s., ktorá je za pôžičkou Kešovka, pôsobí na slovenskom úverovom trhu už od roku 1997. Spoločnosť má pokryté celé Slovensko a to najmä preto, že v každom okrese sa nachádza aspoň jeden jej obchodný zástupca. Či už ide o veľké mestá typu Košice, Žilina a Nitra, prípadne menšie, ako napríklad Prievidza a iné okresné mestá, všade má Kešovka svoje zastúpenie.

Dlhé roky bola Kešovka vďaka svojej sieti obchodných zástupcov blízko ku klientom, až kým neprišli zásadné zmeny v legislatíve týkajúcej sa nebankových úverov. Aj toto obdobie však poskytovateľ pôžičiek zvládol a od roku 2015 pôsobí s licenciou od Národnej banky Slovenska. Vďaka nej môže poskytovať spotrebiteľské úvery bez obmedzenia rozsahu a tak naďalej poskytovať zaujímavé financovanie.

Pôžička Kešovka pre verejnosť

Kešovka poskytuje dva druhy úverov. Prvým je Pôžička na čokoľvek. Ide o bezúčelový spotrebiteľský úver, ktorý spadá medzi pôžičky pre spotrebiteľov podľa zákona č. 129/2010 Zbierky zákonov. Tento úver poskytuje Kešovka na základe licencie od NBS z roku 2015.

Tým, že je úver bezúčelový, nie je potrebné dokladovať, na čo peniaze potrebuje. Či už máte nedoplatok za energie, nepredvídateľné výdavky napríklad za opravu spotrebiča, alebo potrebujete peniaze na nejakú výhodnú akciovú kúpu, úver môžete využiť na čokoľvek.

Za schválenie pôžičky neplatíte žiadne poplatky, rovnako tak ani za podanie žiadosti. Výhodou je tiež to, že na vybavenie nepotrebujete mať spoludlžníka alebo ručenie. Nie je potrebné mať ručiteľa, ani ručiť majetkom, takže si vystačíte pri vybavovaní sami. Peniaze vám Kešovka poskytne bez prieťahov a zbytočného čakania.

A koľko sa dá požičať? Minimom je suma 200 €, horná hranica závisí od vášho príjmu, ale najviac môžete získať 1.700 €. Úver sa spláca vo forme mesačných splátok rovnakej výšky, pričom doba splatnosti sa dá dohodnúť na základe podania žiadosti a individuálneho posúdenia klienta.

Úver podnikateľ

Ak ste podnikateľ a chcete naštartovať svoj biznis, môžete si vybaviť v Kešovke špeciálny podnikateľský úver. Aj v tomto prípade platí, že sa nemusíte zdržiavať dokladovaním toho, na čo peniaze potrebujete a ako ich chcete využiť.

Či už chcete investovať do rozšírenia výroby, potrebujete nakúpiť tovar navyše alebo chcete využiť inú zaujímavú obchodnú príležitosť, môžete s úverom rátať bez akýchkoľvek problémov.

Výška úveru môže byť od 200 € do 1.700 €, podobne, ako je tomu pri pôžičke pre verejnosť. Aj v tomto prípade sa úver spláca mesačnými splátkami, pričom doba splácania a výška splátky sa dá dohodnúť individuálne.

Veľkou výhodou je, že na získanie pôžičky nemusíte mať ručiteľa alebo ručiť nehnuteľným majetkom. To znamená, že podnikateľský úver môžu využiť aj menší živnostníci, ktorí začali s podnikaním len nedávno a ešte nemajú dostatočný majetok pre získanie iných podnikateľských úverov.

Telefonicky aj online

O úver môžete požiadať dvoma spôsobmi. Prvým je telefonická žiadosť, ktorá sa realizuje zavolaním na infolinku. Tá je v prevádzke 7 dní v týždni, pričom treba operátorovi na linke nadiktovať svoje osobné údaje a údaje týkajúce sa pôžičky, o ktorú máte záujem. Tento spôsob je ale zdĺhavý a preto je lepšie využiť druhú možnosť.

Tou je online žiadosť o pôžičku. Žiadosť sa podáva prostredníctvom internetového formuláru, kde vyplníte svoje meno, telefón, email a adresu a to je všetko.

Za pár minút máte žiadosť skompletizovanú, pričom takmer okamžite po jej odoslaní sa vám ozve konkrétny obchodný zástupca z toho regiónu, odkiaľ ste. Požiadať o pôžičku online je pohodlnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie – aj preto tento spôsob preferuje drvivá väčšina žiadateľov.

Podmienky a doklady potrebné na vybavenie úveru

Ak si chcete vybaviť Pôžičku na čokoľvek, potrebujete:

 • byť plnoletý, čiže mať 18 rokov a viac
 • mať trvalý pobyt na území Slovenskej republiky
 • mať pravidelný mesačný príjem, ktorého výšku je potrebné vedieť vydokladovať, napríklad potvrdením od zamestnávateľa, výplatnými páskami alebo dôchodkovým výmerom, pokiaľ ste poberateľom dôchodku
 • preukázať trvanie zamestnaneckého pomeru doložením pracovnej zmluvy, pokiaľ ste zamestnancom
 • preukázať svoju totožnosť dokladom totožnosti
 • preukázať adresu bydliska napríklad faktúrou za telefón alebo cez poukážku SIPO

Pokiaľ máte záujem o Úver podnikateľ, musíte splniť tieto podmienky:

 • máte 18 a viac rokov
 • máte trvalý pobyt na území Slovenskej republiky
 • máte platný živnostenský list a nepozastavenú živnosť, prípadne inú formu podnikania, ktorú viete doložiť
 • viete doložiť výšku príjmov a to buď výpisom z účtu alebo aj kópiou podaného daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie

EXEKÚCIA A DLHY: Zásadnou podmienkou, ktorá je platná pre oba typy úverov, je nebyť v exekučnom konaní, prípadne nebyť v omeškaní so splácaním iných finančných záväzkov. Okrem preukázania schopnosti úver splácať totiž musia po novom nebankové spoločnosti zohľadniť aj to, či má alebo nemá žiadateľ o úver záznam v niektorom z úverových registrov. Kešovka nepatrí medzi pôžičky pre zadlžených.

Porovnanie výhod a nevýhod

Najväčšia výhoda, ktorú pôžičky od Kešovky majú, je jednoduché vybavenie. Nepotrebujete dokladovať a preukazovať, ako peniaze z úveru použijete, pretože všetky pôžičky sú bezúčelové.

Druhou veľkou výhodou je, že s pôžičkami nie sú spojené žiadne poplatky na úvod, čiže ak nemáte aktuálne ani malú hotovosť, viete si úver vybaviť bez problémov.

Taktiež nepotrebujete na vybavenie ručiteľa alebo ručenie majetkom. Dnes je už veľa nebankových pôžičiek, ktoré vyžadujú určité zabezpečenie, no pôžička od Kešovky nie je tento prípad. To zvyšuje dostupnosť úveru pre väčší okruh záujemcov a zvyšuje šance, že svoju pôžičku nakoniec získate.

Čo sa týka nevýhod, sú v zásade tri:

 • Prvou je, že na získanie pôžičky treba doložiť príjem. To však dnes už platí pre všetky nebankové úvery, takže ani konkurencia na tom nie je lepšie. Pôžičky bez dokladovania príjmu dnes už nenájdete.
 • Podobne je na tom aj podmienka, aby ste nemali záznam v registroch a neboli v exekúcií – aj v tomto prípade ide o podmienku, ktorú uplatňujú všetky nebankové spoločnosti s licenciou od NBS.
 • Najväčšou nevýhodou je, že podmienky pôžičky, najmä splatnosť, konkrétna suma a úroková sadzba, sa dajú zistiť až po individuálnom posúdení žiadateľa. Na druhú stranu, toto posúdenie je pomerne rýchle, čo aspoň trocha vylepšuje celú situáciu.

Dobre si prerátajte, koľko si môžete dovoliť splácať.

Záverečné zhodnotenie

Ak si potrebujete požičať a v banke vás odmietli, pôžičku od Kešovky by ste mali minimálne vyskúšať. Požiadanie o úver je nezáväzné, k žiadosti nie je potrebné prikladať príliš veľa dokladov a pokiaľ vybavíte všetko online, je to aj vcelku pohodlné.

Samotná pôžička nemá zlý kredit, hoci dlžníci budú samozrejme hovoriť opak. Pravdou je, že ide o nebankový úver, čo so sebou prináša vyšší úrok a v prípade problémov so splácaním aj vyššie sankcie v podobe poplatkov za omeškanie a pokút. Pokiaľ však budete pôžičku splácať riadne a včas, nemali by vás postretnúť žiadne problémy.