Krátkodobé pôžičky – pôžičky bez registra

Finančné ťažkosti či neočakávané výdavky človeka niekedy privedú k tomu, že potrebuje peniaze ihneď. Ak stačí na výdavky menší obnos peňazí, riešením môžu byť krátkodobé pôžičky. Ponúkajú ich prevažne nebankové spoločnosti, klienti bánk môžu krátkodobo využiť povolené prečerpanie. Ktoré krátkodobé pôžičky sú výhodné?

Pri krátkodobých pôžičkách ide o požičiavanie nízkej sumy – pár desiatok alebo stoviek eur. Spravidla ich treba splatiť do jedného mesiaca, niekedy dokonca jednorazovo. Výhodou je rýchlosť vybavenia, vo väčšine prípadov sa dá vybaviť pôžička online.

Pri nebankových pôžičkách môžu byť podmienky miernejšie, niektoré ponúkajú rýchle pôžičky online aj bez dokladovania príjmu či bez nahliadania do úverového registra. Avšak treba počítať s vyšším úrokom či ďalšími poplatkami.

Krátkodobé pôžičky slúžia na menšie výdaje

Tieto pôžičky sú krátkodobé úverové riešenia, ktoré poskytujú dlžníkom rýchly prístup k hotovosti na krátkodobé, naliehavé potreby. Krátkodobé pôžičky zvyčajne ľudia využívajú na jednorazové nákupy, napríklad na pokrytie neočakávaných nákladov, ako havarijné opravy alebo zdravotné výdavky.

Doba splatnosti pri krátkodobých pôžičkách býva od 1 mesiaca do maximálne jedného roka. Suma, ktorú poskytovateľ bude ochotný poskytnúť sa pohybuje v rozmedzí od desiatok po maximálne niekoľko sto eur.

Možno skúsiť aj ponuky bánk, ak človeka veľmi netlačí čas a nepotrebuje peniaze ihneď. Banky bývajú transparentnejšie a aj finančne výhodnejšie. Samozrejme banky kontrolujú register dlžníkov, takže o pôžičky bez registrov určite nepôjde.

Čo treba vedieť o krátkodobých pôžičkách

Krátkodobé pôžičky sú typom finančného produktu, ktorý je na Slovensku pomerne obľúbený u zákazníkov všetkých vrstiev. Ľudia si berú krátkodobé pôžičky z rôznych dôvodov, napríklad v núdzi, na pokrytie nákladov na dovolenku alebo na riešenie rastúcich dlhov.

Krátkodobé pôžičky sú spravidla menšie ako štandardné pôžičky a ich lehoty splatnosti sú oveľa kratšie. Z tohto dôvodu sú náklady zvyčajne pomerne vysoké. Treba počítať s vyššími úrokmi oproti dlhodobým úverom.

Čo treba vedieť, kým človek požiada o krátkodobú pôžičku:

 • Pred podaním žiadosti o krátkodobú pôžičku je veľmi dôležité urobiť si prieskum a zistiť o veriteľovi a jeho ponuke čo najviac. Človek by mal poznať úrokovú sadzbu, dobu splácania, poplatky či akékoľvek skryté náklady, ktoré by mu mohli byť účtované.
 • Treba tiež vedieť, koľko peňazí človek potrebuje a hlavne, koľko si môže dovoliť požičať. Najlepším postupom je nikdy si nepožičiavať viac, ako si človek môže dovoliť splácať v stanovenom termíne, pretože v opačnom prípade sa môže stať, že sa zadlží ešte viac.
 • Predtým, ako si človek vezme krátkodobú pôžičku, mal by zvážiť všetky dostupné alternatívne možnosti. Medzi nich patrí pôžička od rodiny alebo priateľov, použitie kreditnej karty alebo diskusia s veriteľom o splátkovom pláne.

Celkovo sú krátkodobé pôžičky vhodným spôsobom, ako sa v prípade núdze dostať k dodatočným finančným prostriedkom. Môžu však byť aj veľmi drahé a mali by sa používať s opatrnosťou.

Krátkodobá pôžička ihneď z banky

Krátkodobé pôžičky sú produkt, ktorý najčastejšie využívajú ľudia tesne pred výplatou. Krátkodobá pôžička rieši akútny nedostatok financií na krátku dobu – napríklad nejaký neočakávaný výdavok.

Ponúkajú ich ako banky, tak aj nebankové spoločnosti. Krátkodobo si zvyčajne možno požičať skôr menšie sumy, ktoré treba splatiť v krátkom čase, často aj jednorazovo. Výhodou však je, že schvaľovací proces nebýva dlhý a schválená býva krátkodobá pôžička ihneď.

Na preklenutie ťažšieho finančného obdobia si môžu klienti od banky krátkodobo požičať cez povolené prečerpanie – tzv. kontokorentný úver. Ak má klient na svojom účte nastavené povolené prečerpanie, má prístup ku krátkodobej pôžičke ihneď. Človek tak v podstate môže ísť na svojom účte do mínusu – ale len do výšky stanoveného limitu.

Povolené prečerpanie je vlastné krátkodobá bezúčelová pôžička pre klienta banky, ktorú možno využiť aj opakovane.

Podmienkou jej poskytnutia je:

 • vek nad 18 rokov
 • zriadený účet v banke
 • pravidelný príjem
 • nastavený debet

V prípade povoleného prečerpania, podobne ako v iných prípadoch krátkodobých pôžičiek, treba počítať s vyššími úrokmi. Tie sa hradia z prečerpanej sumy, a to za dni, počas ktorých bol klient na svojom účte v mínuse.

Ani krátkodobé pôžičky nie sú bez rizika

Napriek svojej obľúbenosti nie sú krátkodobé pôžičky bez rizika. Ako pri každej pôžičke, aj tu by si žiadatelia mali pred podpisom akýchkoľvek dokumentov dôkladne preštudovať podmienky pôžičky.

Tiež by si žiadateľ mal vopred premyslieť, že ak si vezme napríklad pôžičku na 30 dní, či ju bude schopný v stanovenom termíne splatiť. Pri nesplácaní totiž môžu hroziť sankcie za omeškanie.

Ďalšou možnosťou ako získať a využívať krátkodobú pôžičku ihneď z banky je spotrebný úver. Ako rýchlu pôžičku na krátky čas možno použiť aj kreditnú kartu. Peniaze za nákup cez kreditnú kartu možno splácať postupne alebo naraz a pôžičku si takto možno vziať aj opakovane.

Krátkodobé pôžičky môžu byť dobrým riešením pre tých, ktorí potrebujú peniaze ihneď.

Dlžníci by si však mali pred podpisom akejkoľvek zmluvy dôkladne preštudovať podmienky pôžičky, aby sa uistili, že pôžička zodpovedá ich potrebám a cieľom a či ju budú schopní včas splatiť.

Blesková pôžička z nebankovej spoločnosti

Dostupnejšie krátkodobé pôžičky sú skôr z nebankových spoločností. Ich ponuka je často založená najmä na krátkodobých pôžičkách.

Krátkodobé nebankové pôžičky predstavujú alternatívu k bankovým produktom. Pre niekoho môže byť vhodnou pôžičkou v prípade, že mu z nejakého dôvodu neschválili úver v banke. Nebankové spoločnosti zvyčajne majú miernejšie podmienky a môžu u nich uspieť aj menej bonitní klienti.

Čo treba vedieť o krátkodobých pôžičkách:

 • Pomôže preklenúť obdobie, keď sa vyskytli zvýšené výdavky, ale do výplaty ešte ďaleko. Ide o tzv. pôžičku do výplaty. Aj tá patrí medzi krátkodobé pôžičky, ktoré ponúkajú nebankové spoločnosti.
 • Podmienky jednotlivých nebankových spoločností aj ponuka nebankových pôžičiek sa zvyknú líšiť. Rozdielne sú nielen úroky, ale aj poplatky za financovanie, líšiť sa môže aj doba splatnosti.
 • Pri výbere vhodnej pôžičky treba prihliadať nielen na úrokovú sadzbu, ale porovnať aj ukazovateľ RPMN – ročnú percentuálnu mieru nákladov. Tento ukazovateľ okrem úroku zohľadňuje aj poplatky či ďalšie náklady spojené s pôžičkou. Žiadateľ vďaka tomu zistí, koľko za takú bleskovú pôžičku v skutočnosti zaplatí.
 • Pri krátkodobých pôžičkách však treba počítať s vyšším RPMN, krátkodobé pôžičky sú totiž výrazné drahšie ako tie na dlhšiu dobu.

Rovnako ako pri iných typoch bankových či nebankových pôžičiek, aj o tie krátkodobé možno požiadať cez internet. Online pôžičku najmú v nebankových spoločnostiach možno vybaviť skutočne jednoducho vyplnením internetového formulára. Banky pôžičku online zvyčajne ponúkajú svojim klientom prostredníctvom internet bankingu alebo mobilnej aplikácie.

Krátkodobé pôžičky bez registra

Podmienky jednotlivých poskytovateľov nebankových pôžičiek sa môžu aj výrazne líšiť. Niektoré preverujú žiadateľov viac, iný menej. Nájdu sa aj takí, ktorí poskytujú aj krátkodobé pôžičky bez registra.

Niektoré nebankové spoločnosti totiž pri posudzovaní žiadosti o úver neprihliadajú na negatívne záznamy v minulosti a vyžadujú len to, aby klient nebol v omeškaní s aktuálnymi splátkami. Práve to môžu byť vhodné pôžičky pre ľudí s nie veľmi dobrou úverovou históriou či s viacerými záväzkami.

Krátkodobé pôžičky bez registra sú ďalším zo spôsobov ako získať peniaze ihneď. Ich vybavenie zvyčajne netrvá dlho a takéto expresné pôžičky bez registra môžu byť v krátkom čase na účte žiadateľa.

Tieto pôžičky sú obvykle krátkodobé a poskytujú menšie množstvo peňazí ako úvery od banky. Zvyčajne ide o pôžičku maximálne na 30 dní. Avšak ako pri všetkých krátkodobých produktoch, cenou za takúto rýchlu pôžičku sú vyššie úroky, prípadne ďalšie poplatky.

Výhodné pôžičky online ihneď na účet

Vhodné pôžičky pre ľudí, ktorí potrebujú získať rýchlo peniaze. Treba kúpiť nový spotrebič, opraviť auto či zafinancovať nečakané výdavky – práve na to je rýchla pôžička.

Pôžičky online ihneď na účet sú zvyčajné nebankové pôžičky, ktoré poskytujú nebankové spoločnosti. Na ich získanie stačí vyplniť žiadosť na webovej stránke poskytovateľa. Vyžadujú sa zvyčajne osobné údaje a informácie o príjme.

Výhodou je, že skutočne je pôžička online ihneď na účte žiadateľa. Ak má žiadateľ rovnakú banku ako poskytovateľ, peniaze sú na účet prevedené v podstate okamžite. Pri rozličných bankách môže prevod trvať 24 hodín.

Prvým predpokladom bleskovej pôžičky je teda jej rýchlosť. A čo je rýchlejšie, ako možnosť vybaviť pôžičku online? Stačí vyplniť formulár na internetovej stránke poskytovateľa a počkať na schválenie online pôžičky. Nebankové spoločnosti zvyčajne schvaľujú žiadosti v krátkom čase a pôžička online je ihneď na účte.

Pôžička pred výplatou či peniaze ihneď

Práve rýchly proces schvaľovania a miernejšie podmienky sú to, čím vedia nebankové spoločnosti prilákať klientov – najmä tých, ktorí potrebujú rýchlu pôžičku.

Ľudia vo finančnej tiesni môžu považovať práve tieto atribúty za rozhodujúce, no netreba zabúdať, že cenou za rýchlosť a jednoduchosť vybavenia môže byť vyšší úrok či poplatky za poskytnutie pôžičky.

Pokiaľ je potrebné vybavenie peňazí ihneď, najlepšie je sa obrátiť na poskytovateľov špeciálne zameraných na krátkodobé alebo veľmi rýchle pôžičky a úvery s vybavením online alebo cez telefón. Jednou z rýchlych pôžičiek je napríklad aj pôžička do výplaty.

Takéto požiadanie o peniaze je totiž veľmi rýchle a spravidla úvery nie sú účelové a častokrát aj bez dokladovania príjmu, čo umožňuje požičať si bez zbytočného časového a administratívneho zdržania.

Malá pôžička ihneď na účet

Opäť ide o produkt nebankových spoločností. Malá pôžička ihneď na účet je zvyčajne bezúčelová, jednoducho ju možno vybaviť cez internet alebo sms.

S malou pôžičkou ihneď na účet možno získať skôr menší obnos peňazí. Zvyčajne si možno takto požičať do pár stoviek eur s krátkou splatnosťou – od 15 do 31 dní.

Klienti bánk môžu na nízke výdaje použiť aj povolené prečerpanie, ak ho majú v banke nastavené.