Najľahšie pôžičky – Pôžičky bez registra

najlahsie-pozicky

Úverové registre pomáhajú bankám a nebankovým spoločnostiam overiť si, ako žiadateľ o pôžičku spláca svoje záväzky. Sú v ňom nielen nesplatené dlhy, ale aj aktuálne splácané pôžičky či informácie o tom, ako dlžník svoje záväzky doteraz splácal. Nahliadajú do nich ako banky, tak aj nebankové spoločnosti.

Žiadateľovi, ktorý vždy poctivo pôžičky splácal môžu registre pri získaní úveru pomôcť, avšak neplatičom naopak proces skomplikovať. Banky na Slovensku rizikovým klientom spravidla nepožičajú, prípadne si musí nájsť ručiteľa. Avšak existuje aj alternatíva v podobe nebankových pôžičiek.

Nebankové pôžičky majú zvyčajne miernejšie podmienky ako banka, avšak treba pri nich počítať s vyššími úrokmi. Niektoré nebankové spoločnosti ponúkajú aj pôžičku pre nezamestnaných, nenahliadajú do registra či nevyžadujú dokladovať príjem. Ide však zvyčajne o pôžičky na nízke sumy s krátkou dobou splatnosti.

Najľahšie pôžičky sú skôr nebankové pôžičky

Najľahšia pôžička je výraz, ktorý asi len ťažko bude označovať niečo existujúce v tak náročnom a nemilosrdnom biznise ako sú pôžičky.

Pravdepodobne by malo ísť o produkt s čo najnižším úrokom a RPMN. Samozrejme aby to bola pôžička v dostatočnej sume, bez ručenia a s čo najdlhšou dobou splácania.

Skutočnosť je omnoho prozaickejšia. V zásade existujú dve základné možnosti, a to:

 • bankový úver
 • nebanková pôžička

Banková pôžička v sebe obsahuje nevýhody – dlhšie vybavovanie a dokladovanie. Odmenou za to sú nižšie úroky a vyššia spoľahlivosť banky ako poskytovateľa. Banky navyše ponúkajú aj ďalšie služby, napríklad kurzové lístky. Aktuálny kurzový lístok pre výmenu meny si možno každý deň pozrieť v kalkulačke NBS.

Nebanková pôžička je rýchlejšia a ľahšie dostupná. Úroky a možné nejasnosti v zmluve nahrávajú proti nebankovkám.

Najľahšia cesta nemusí byť vždy tá najvhodnejšia, to platí v živote a rovnako aj pri pôžičkách – najľahšie pôžičky sa nerovnajú tým najlepším.

Pôžičku pre dlžníkov v registri z banky na Slovensku ťažko dostať

Získať pôžičku so zápisom v úverovom registri zrovna jednoduché nie je. Ocitnú sa tam totiž nielen tí, ktorí svoje dlhy nesplácajú, ale v registri sú aj informácie o aktuálnych pôžičkách či úveroch.

Bankový register dlžníkov je totiž databáza, ktorá umožňuje finančným inštitúciám a spotrebiteľom ľahšie sledovať svoje finančné záväzky. Register dlžníkov poskytuje aktuálne informácie o verejných aj súkromných dlžníkoch, a to aj o ich finančnom stave a výške ich dlhu.

Pôžičku pre dlžníka v registri teda z banky na Slovensku nie je jednoduché získať. Banky na Slovensku totiž musia nahliadať do úverového registra a dlžník so zlou úverovou minulosťou, prípadne s aktuálnymi dlhmi je pre nich veľmi riskantný.

Pôžička pre dlžníkov v registri je typ financovania určený pre jednotlivcov, ktorí majú negatívne kreditné skóre. Tento typ úveru je prispôsobený jednotlivcom so zhoršenou úverovou históriou a umožňuje im prístup k úveru napriek ich chybám z minulosti.

Tento typ pôžičky je veľmi vyhľadávaným riešením pre tých, ktorí urobili finančné chyby a teraz hľadajú spôsoby, ako to napraviť. Prístupom k tomuto úveru môžu byť dlžníci schopní splácať úver včas a riadne. Okrem toho môžu byť dlžníci schopní obnoviť svoj úver zlepšením svojej platobnej histórie.

Dlžníci môžu skúsiť nebankové pôžičky

Do úverového registra nahliadajú ako banky, tak aj nebankové spoločnosti, ktoré ponúkajú nebankové pôžičky. Dlžník s viacerými finančnými záväzkami či človek, ktorý sa so splácaním úverom zvykne omeškať alebo ich nesplatiť je totiž risk aj pre nebankovú spoločnosť.

Avšak medzi nebankovými inštitúciami sa nájdu aj také, ktoré vedia poskytnúť aj pôžičku pre dlžníka v registri. Hoci podmienky získania takejto pôžičky sú pomerne mierne, cenou za to sú vyššie úrokové sadzby, ďalšie poplatky či prísne sankcie v prípade nesplatenia. Zároveň ide zvyčajne o pôžičky na malé sumy s krátkou dobou splatnosti, často aj jednorazovým splatením v dohodnutom termíne.

Pri žiadosti o pôžičku pre dlžníkov v registri musia byť dlžníci schopní:

 • predložiť doklad o príjme
 • platné číslo občianskeho preukazu
 • prípadne aj zábezpeku
 • okrem toho môžu veritelia vyžadovať aj hĺbkovú kontrolu úverovej histórie žiadateľa

Napriek tomu, že tento typ úveru sa nepovažuje za tradičné financovanie, môže slúžiť ako potenciálne riešenie pre dlžníkov, ktorí sa snažia napraviť svoju úverovú povesť. V konečnom dôsledku pôžička pre dlžníkov v registri ponúka jednotlivcom možnosť prístupu k financovaniu napriek ich negatívnemu úverovému skóre a potenciálne obnovenie ich úverovej bonity.

Pôžičku online ponúkajú banky na Slovensku aj nebankové spoločnosti

V internetovej dobe už vybaviť pôžičku online nie je ničím výnimočným. Málokto má čas navštevovať pobočky bánk či iných poskytovateľov pôžičiek, ľudia radšej všetko vybavia z pohodlia domova online. Prispôsobili sa tomu aj banky na Slovensku a svojim klientom ponúkajú tiež rýchlu pôžičku, ktorú si môžu vybaviť jednoducho aj cez internet banking či mobilnú aplikáciu.

Žiadosť o pôžičku online však musí banka posúdiť a schváliť, no potom už klient dostane pôžičku online ihneď na účet. Banky pôžičku online skôr poskytujú svojim stálym klientom s dobrým úverovým skóre a dobrou bonitou.

Popri tom, banky ponúkajú online aj ďalšie služby, napríklad kurzové lístky pre výmenu meny. Kurzový lístok sa mení každý deň, aktuálny menový kurz si možno vypočítať v kalkulačke NBS.

Čo však ak rýchlu pôžičku potrebuje človek so zápisom v registri či človek, ktorý nedokáže dokladovať stály príjem? Na finančnom trhu sú v ponuke aj nebankové pôžičky, ktoré niektoré nebankové spoločnosti ponúkajú aj s pomerne miernymi podmienkami. Tak aj dlžníci či ľudia bez stáleho príjmu vedia získať pôžičky ihneď po posúdení a schválení žiadosti.

Podmienky nebankových spoločností sa rôznia, vo väčšine prípadov však rýchlu pôžičku možno vybaviť iba s občianskym preukazom. Takto možno vybaviť aj pôžičku bez dokladovania príjmu, ten si vie totiž aj nebanková spoločnosť overiť v Sociálnej poisťovni.

Pôžička pre nezamestnaných či bez dokladovania príjmu

Nezamestnaní ľudia či tí, ktorí nevedia alebo nechcú dokladovať svoj príjem získajú pôžičku o čosi ťažšie. V svojej podstate dokladovanie príjmu pri zamestnancoch nie je nutné, banky i nebankové inštitúcie si ho vedia overiť v Sociálnej poisťovni. Dokladovať príjem vo väčšine finančných inštitúcii však musia napríklad živnostníci.

Pôžička bez dokladovania príjmu teda nie je úplne bežná záležitosť, no medzi nebankovými pôžičkami sa nájdu aj takéto ponuky. Cielia najmä na ľudí s nepravidelným príjmom, pôžičku bez dokladovania príjmu takto môžu získať napríklad aj ľudia s novým zamestnaním v skúšobnej dobe. K pôžičke zvyčajne stačí občiansky preukaz a ďalší doklad totožnosti.

Pôžička pre nezamestnaných zvyčajne len na menšie sumy

Ponuku pôžičky bez dokladovania príjmu budú zrejme vyhľadávať aj ľudia, ktorí nemajú zamestnanie. V banke zvyčajne nepochodia, banka totiž vyžaduje stabilný príjem.

Nezamestnaný však má možno len sociálne dávky v nezamestnanosti, prípadne občasné brigády, čo sa za stabilný príjem považovať nedá. Ak sa banka rozhodne požičať aj človeku bez zamestnania, bude požadovať ručiteľa so stabilným príjmom.

Alternatívou môže byť nebanková pôžička. Niektorá nebankoví poskytovatelia ponúkajú aj pôžičku pre nezamestnaných, ale keďže ide o pomerne rizikových klientov, ponuka je obmedzená.

Pôžička pre nezamestnaných je zvyčajne krátkodobá pôžička na nízke sumy, ktorú treba splatiť v krátkom čase, zvyčajne do jedného mesiaca.

Mnohé ponuky však dobre znejú, ponúkajú rýchlu pôžičku ihneď na účte. Netreba sa nechať nachytať, ale ponuky dobre preveriť a požičiavať si s rozumom.

Pred žiadosťou o pôžičku sa odporúča:

 • vyberať a preveriť poskytovateľa
 • skontrolovať si svoje záznamy v registroch
 • spočítať si, či človek dokáže pôžičku riadne a včas splatiť

Aj ponuka online ihneď na účet môže byť seriózna, avšak v prípade nestabilného príjmu si treba najprv dobre zvážiť, či človek zvládne pôžičku splatiť.

SMS pôžička ihneď aj pre nezamestnaných

Hoci býva ponuka pre ľudí s nestabilným príjmom pomerne obmedzená, aj v tejto oblasti sa dá vyberať, no vždy s rozumom. Medzi ponukami napríklad možno nájsť aj SMS pôžičku, ihneď po poslaní žiadosť a schválení môže byť pôžička na účte žiadateľa.

Hoci poskytovatelia sľubujú, že možno mať SMS pôžičku ihneď na účte, aj jej predchádza online žiadosť a schvaľovací proces. Zvyčajne však celý proces netrvá dlhšie ako 24 hodín.

Rýchla pôžička na splátky cez Quatro

Spoločnosť Quatro pôsobí na slovenskom trhu už niekoľko rokov. Nejde o poskytovanie pôžičiek v pravom zmysle slova, spoločnosť Quatro totiž ponúka nákup na splátky. Quatro pôžička je teda nákup na splátky. 

Nakúpiť prostredníctvom Quatro pôžičky môže každý občan s trvalým pobytom na Slovensku vo veku od 18 do 74 rokov so stabilným príjmom. Keďže môže ísť aj o nízke sumy, nakúpiť cez Quatro pôžičku môžu aj rodičia na rodičovskej dovolenke či dôchodcovia, avšak musia mať stabilný príjem.

Quatro pôžička bez registra len na občiansky

Nakúpiť možno aj cez Quatro pôžičku bez registra. Stačí si len pred nákupom overiť, či obchod poskytuje nákup na splátky cez Quatro. K nákupu cez Quatro pôžičku bez registra zvyčajne stačí len občiansky preukaz. 

Stabilný príjem u zamestnaných klientov si vie spoločnosť overiť prostredníctvom Sociálnej poisťovne. Ak však ide napríklad o živnostníkov či iné prípady, kde si Quatro príjem overiť nevie, bude nutný aj doklad potvrdzujúci výšku príjmu. 

Parametre Quatro pôžičky: 

 • nákup tovaru na splátky v hodnote od 100 eur do 10 000 eur
 • možnosť vybrať si spôsob splácania 
 • zľava na nákup cez Quatro pôžičku

Quatro pôžičku možno splácať dvoma spôsobmi – pevnými splátkami alebo prostredníctvom šikovnej splátky. Pri pevnej splátke si klient sám určí výšku splátky podľa toho, čo mu dovolí rozpočet. V šikovnej splátke si volí dobu splácania a podľa toho sa vypočíta výška splátky.