Pôžička na rodičovský príspevok – pôžička na materskej na dojednanie

pozicka-na-rodicovsky-prispevok

Nemálo rodičov sa po narodení dieťaťa ocitlo vo finančnej kríze. V takom prípade môže byť ťažké zvládnuť všetky výdavky potrebné na základné životné potreby pre seba a svoju rodinu. Existujú nejaké pôžičky pre ženy na materskej?

Pôžička pre ženy na materskej dovolenke je buď bankový alebo nebankový úver, ktorý sa poskytuje matkám na obdobie, kedy sa starajú o svoje dieťa. Ako sa dajú pôžičky na materskej ľahko získať?

Pôžička na rodičovský a materský príspevok

Pre rodičov, ktorí sa tešia na príchod nového dieťaťa, môže byť ťažké finančne pokryť všetky výdavky s tým spojené. V takom prípade môže byť pôžička na rodičovský alebo materský príspevok výbornou možnosťou na získanie finančnej podpory. Táto forma pôžičky môže pomôcť rodičom v pokrytí nákladov spojených s príchodom ich nového dieťaťa.

Rodičovský príspevok je poskytovaný vo forme krátkodobých pôžičiek, ktoré pokryjú náklady súvisiace s narodením dieťaťa, ako napríklad zdravotná starostlivosť a starostlivosť o dieťa. Výška pôžičky sa stanovuje individuálne podľa potrieb každého dlžníka.

Pre získanie pôžičky na rodičovský príspevok musia dlžníci splniť niekoľko podmienok. Jednou z nich je mať stabilné zamestnanie a dobré kreditné skóre. Dodatočne, veritelia môžu požadovať preukázanie príjmu a úspor alebo investícií.

Pri žiadosti o pôžičku na rodičovský alebo materský príspevok, rodičia by mali byť pripravení poskytnúť informácie o svojom príjme, výdavkoch a majetku. Okrem toho, je dôležité, aby si žiadatelia uvedomili a porozumeli podmienkam pôžičky, ktorú žiadajú.

Pôžička pre ženy na materskej

Je častou praxou, že sa ženám na materskej ponúkajú nebankové pôžičky namiesto tých bankových. To je preto, lebo banky vyžadujú od žien na materskej dostatočnú bonitu, prípadne ručiteľa alebo spoludlžníka, aby mohli poskytnúť pôžičku. Naopak, niektoré nebankové spoločnosti sú ochotné poskytnúť pôžičky na materskej bez týchto podmienok.

Získať dostatočnú výšku úveru bez potrebného ručiteľa je problematické najmä z hľadiska preukazovania bonity v prípade pôžičky a materskej dovolenky.

Pre ženy na materskej dovolenke je v banke dostupná ako pôžička väčšinou iba kontokorentný úver alebo spotrebný úver, avšak vyžaduje sa prítomnosť spolužiadateľa s dostatočne stabilným príjmom.

Výhody pôžičiek pre ženy na materskej dovolenke

Pôžičky, určené pre ženy na materskej dovolenke, majú niekoľko pozitívnych stránok. Patria tu:

 • možnosť bankovej aj nebankovej pôžičky
 • online alebo SMS krátkodobé úvery
 • rýchle vybavenie a získanie peňazí
 • nebankové pôžičky sa dajú získať aj bez ručenia a doloženia príjmu

Alternatívou na získanie finančnej pomoci na náklady spojené s príchodom nového dieťaťa môže byť poskytnutie pôžičky na materskú alebo rodičovský príspevok.

Nevýhody pôžičiek pre ženy na materskej dovolenke

Pôžičky na materskej prinášajú nasledujúce nevýhody:

 • niektoré pôžičky sú dostupné len s ručiteľom
 • úvery majú obvykle vyšší úrok kvôli nízkej bonite a príjmu ženy na materskej
 • nebankové pôžičky majú obmedzenú sumu a krátku dobu splatnosti
 • bankové a väčšie nebankové spotrebiteľské úvery vyžadujú dostatočnú bonitu alebo ručiteľa

Kvôli týmto nevýhodám je dôležité, aby rodičia pred podpisom žiadosti o pôžičku porozumeli jej podmienkam a dobre sa informovali o pravidlách jej splácania.

Pôžičky na materskú

Matky na rodičovskom príspevku majú možnosť získať pôžičku cez internet, ktorá je najjednoduchšia a najrýchlejšia. V porovnaní s inými formami pôžičiek, táto ponúka len menšiu sumu peňazí, avšak jej vybavenie je veľmi rýchle – približne 10 minút. Okrem toho, pre získanie pôžičky na materskú nie je potrebné mať ručenie, ručiteľa ani dokladovať svoj príjem. Výšku materskej taktiež nie je nutné doložiť.

Rýchle pôžičky do 10 minút na materskú sa dajú vybaviť aj formou SMS pôžičky. V tomto prípade ide o podobný úver ako sú online pôžičky, čiže na kratšiu dobu splatnosti a na menšiu sumu.

Naopak, získanie SMS pôžičky trvá iba niekoľko minút bez potreby preukazovania dokumentov, a tieto typy pôžičiek sú dostupné aj pre matky na materskej dovolenke bez potreby overovania v registri dlžníkov.

PoskytovateľSuma od (€)Suma do (€)Splatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Pôžičkomat1009005 dní31 dní
Profi Credit3003 00018 mesiacov48 mesiacov
Cofidis50020 0006 mesiacov96 mesiacov
Tabuľka: Prehľad nebankových pôžičiek pre ženy na materskej dovolenke

Nebankové pôžičky aj na rodičovský príspevok

Viaceré banky akceptujú ako príjem, s ktorým sa dá získať úver, aj rodičovský príspevok, zopár bánk aj materské. Ak je príjem na získanie úveru nedostatočný, stačí prizvať spoludlžníka alebo úver zabezpečiť. Ak je však rodičovský príspevok jediným príjmom, nemožno rátať s vysokým úverom. Preto sú na rodičovský príspevok vhodnejšie nebankové pôžičky.

Obvykle, súkromní veritelia poskytujú nebankové pôžičky na rodičovský príspevok, ktoré často preferujú na rozdiel od tradičných bánk. Cieľom týchto pôžičiek je poskytnúť finančnú pomoc rodičom na úhradu každodenných výdavkov v prvých rokoch rodičovstva.

Nebankové pôžičky aj na rodičovský príspevok sú zvyčajne nezabezpečené. To z nich robí skvelú možnosť pre rodičov, ktorí nemusia mať potrebný majetok alebo úver na zabezpečenie tradičnej pôžičky.

Nebankové pôžičky na rodičovský príspevok môžu byť výhodné v porovnaní s tradičnými bankovými pôžičkami. Majú nižšie úrokové sadzby a môžu slúžiť ako efektívny spôsob financovania výchovy dieťaťa. Navyše, môžu ponúkať aj flexibilné podmienky splácania, čo umožňuje rodičom prispôsobiť sa svojim individuálnym potrebám pri platení splátok.

Je však dôležité mať na pamäti, že tieto pôžičky sa musia splácať a že akékoľvek zmeškané splátky môžu viesť k vážnym finančným dôsledkom. Preto je dôležité pred prijatím pôžičky dôkladne zvážiť všetky možnosti.

SMS Credits – požičky na materskej

SMS Credits je nebanková firma špecializujúca sa na poskytovanie SMS úverov a pôžičiek, ktoré sú dostupné pre široké spektrum klientov, vrátane zamestnancov či dôchodcov. Okrem toho sú tieto finančné prostriedky dostupné aj pre matky na materskej dovolenke. Úvery sa realizujú prostredníctvom odosielania krátkej textovej správy, avšak je potrebné sa vopred zaregistrovať online na webovej stránke tejto nebankové spoločnosti.

Charakteristiky pôžičky SMS Credits:

 • pôžička od 20 € do 350 €
 • doba splatnosti od 5 do 15 dní
 • možnosť predĺženia splatnosti za poplatok
 • rýchla pôžička pre každého občana SR nad 18 rokov

Nie je potrebné dokladovať výšku príjmu ani mať ručiteľa, ručenie za úver alebo skryté poplatky vopred nie sú požadované ani od nebankovky pri vybavovaní.

Pôžičkomat – nebanková pôžička na materskej

Jednoduché a rýchle pôžičky online cez internet aj na rodičovský príspevok ponúka nebanková spoločnosť Pôžičkomat. Ten poskytuje nebankové úvery od 100 € do 500 €. Noví klienti si môžu požičať do 500 €, dlhodobí až do 900 €.

Charakteristiky pôžičky od spoločnosti Pôžičkomat:

 • výška prvej pôžičky od 100 € do 500 €
 • dlhodobí klienti až do 900 €
 • splatnosť od 5 do 31 dní
 • bez skrytých poplatkov
 • bez poplatkov za vedenie účtu
 • bez nahliadania do registra dlžníkov

Pôžičkomat ponúka bezplatné poskytovanie pôžičiek pre rôzne kategórie klientov, ako sú živnostníci, SZČO, študenti, dôchodcovia a ženy na materskej dovolenke. Žiadatelia si môžu požičať peniaze bez skrytých poplatkov vopred a samotné posúdenie žiadosti a prípadné schválenie trvá najviac 10 až 15 minút vďaka automatickému systému. Obvykle už do hodiny po schválení pôžičky, nebanková spoločnosť zašle peniaze priamo na bankový účet žiadateľa.

O úver je možné požiadať prostredníctvom online žiadosti a to 365 dní v roku, bez ohľadu na deň v týždni. Vďaka tomu je vybavenie pôžičky veľmi jednoduché a rýchle, či už ide o víkend, sviatok alebo pracovný deň. Nebanková pôžička na rodičovský príspevok je dostupná kedykoľvek.

Spotrebné úvery pre mamičky na materskej dovolenke

Nebankové spoločnosti, ktoré sa zaoberajú spotrebnými úvermi, poskytujú väčšie pôžičky pre mamičky na materskej dovolenke a rodičov na rodičovskom príspevku. Tieto pôžičky sú vyplatené v jednej sume a následne sa musia splácať v pravidelných splátkach.

Väčšinou neposkytujúci účelové úvery vyžadujú, aby žiadateľ disponoval dostatočným príjmom alebo mal ručiteľa či spolužiadateľa, ktorý má zaručený takýto príjem. Neznamená to však, že aj nebankové spoločnosti nebudú schopné overiť bonitu takéhoto žiadateľa.

Profi Credit

Napríklad Profi Credit ponúka nebankové pôžičky na väčšie sumy a s dlhšou dobou splatnosti. Tento druh úveru je dostupný pre zamestnancov, dôchodcov aj ženy na materskej dovolenke. Týmto spôsobom je možné získať spotrebný úver.

Charakteristiky Profi Credit pôžičky:

 • pôžička od 300 € do 3 000 €
 • splatnosť od 18 do 48 meisacov
 • bez kontroly registrov
 • pre zamestnancov, dôchodcov aj ženy na MD
 • individuálny prístup ku každému žiadateľovi
 • rýchle vybavenie pôžičky
 • bez uvedenia účelu

V prípade, že žiadateľ nedosiahne dostatočnú bonitu, napríklad v prípade žien na materskom príspevku, je možné požiadať o pôžičku s pomocou bonitného ručiteľa. Výška poskytnutej pôžičky bude závisieť na individuálnom hodnotení bonity a schopnosti splatenia zo strany klienta.

Úver sa poskytuje bezhotovostne priamo na bankový účet a spláca sa pravidelnými mesačnými splátkami. Dlhodobí klienti majú lepšie podmienky k úverom.

Cofidis

V ponuke nebankovej spoločnosti Cofidis sa tiež nachádzajú rýchle a dostupné pôžičky vo forme bezúčelového spotrebiteľského úveru pre akékoľvek využitie.

Charakteristiky spotrebiteľského úveru od Cofidis:

 • pôžička od 500 € do 20 000 €
 • doba splatnosti od 6 do 96 mesiacov (pre úvery nad 3 000 €)
 • vedenie úveru bez poplatkov
 • pôžička na čokoľvek
 • rýchla online pôžička

Konkrétna výška úveru vždy závisí od posúdenia klienta a jeho bonity. Menej bonitní žiadatelia, ako napríklad ženy na materskej dovolenke, môžu získať túto pôžičku ľahšie v prípade, že majú spoludlžníka.