Pôžička online nonstop – kedykoľvek a bleskovo

pozicka-online-nonstop

V situácii, keď si niekto potrebuje požičať peniaze a nemôže sa z rôznych dôvodov dostať do banky, prípadne k obchodnému zástupcovi, má možnosť zobrať si pôžičku online. V technologicky vyspelej dobe je ideálne, ak si človek vie aj cez internet požičať peniaze. Ktoré banky a nebankové spoločnosti ponúkajú pôžičky online a nonstop?

Veľa ľudí sa často ocitne v situácii kedy potrebuje súrne peniaze na neočakávaný výdavok alebo si potrebuje kúpiť vysnívanú vec a nechce čakať, pokiaľ si na ňu nasporí peniaze. Vtedy pomôže online pôžička nonstop, ktorá je navyše bezúčelová a môže sa použiť na čokoľvek.

Pôžička online nonstop

V prípade, ak potrebuje niekto pôžičku rýchlo a bez zložitého dokladovania, môže využiť najrýchlejší spôsob vybavenia pôžičky – online a nonstop cez internet. V ponuke sú bankové pôžičky pre bonitných klientov aj nebankové pôžičky bez dokladovania príjmu a pôžičky bez registra. Pre menšie čiastky sú v ponuke pôžičky pred výplatou, ktoré je možné dostať na účet už za pár minút.

Je dôležité si online pôžičku vybrať správne a ešte predtým sa oboznámiť s jej samotnými podmienkami, aby nedošlo k nedorozumeniam a zbytočným problémom pri je splácaní.

Rýchla online pôžička

Rýchla pôžička online je pomerne ľahko dostupný úver, kedy nikto nesleduje, na aký účel sa požičané peniaze používajú. Samotná rýchlosť vybavenia pôžičky spočíva v tom, že sa vybavuje online bez zbytočnej osobnej návštevy pobočky spoločnosti.

Takéto rýchle online pôžičky ponúkajú viaceré bankové aj nebankové spoločnosti, pričom rozdiel je v tom, že pri bankových spoločnostiach sa väčšinou vyžaduje dokladovanie príjmu či výpis z registra dlžníkov a pri nebankovkách to nemusí byť potrebné.

Faktom však ostáva, že bankové spoločnosti si za takúto službu účtujú oveľa menší úrok ako tie nebankové, preto je na zváženie klienta, s ktorou spoločnosťou sa rozhodne spolupracovať.

Rýchla pôžička sa väčšinou vybavuje online, ale samozrejme vždy je možné osobne navštíviť pobočku pre prípadné pochybnosti či otázky. Pracovník by mal danému klientovi podrobne a trpezlivo vysvetliť všetko tak, aby tomu žiadateľ porozumel, s cieľom vyhnúť sa bezdôvodným možným prieťahom v budúcnosti.

Výhody online pôžičiek nonstop

Online pôžičky s vybavením nonstop majú veľa výhod:

 • dajú sa vybaviť z pohodlia domova
 • jednoduchý a rýchly proces
 • peniaze môže mať človek na účte už do niekoľkých minút po schválení pôžičky
 • nebankové spoločnosti majú často pri online formulároch k dispozícií aj kalkulačku, čiže potenciálny záujemca si môže vopred aspoň orientačne vyrátať, o koľko pôžičku preplatí
 • bezúčelové úvery – žiadateľ teda nemusí dokladovať ani jeden minutý cent
 • podmienky sú nastavené pomerne flexibilne
 • ručiteľ nie je potrebný
 • dajú sa požičať menšie sumy v desiatkach eur, ale aj väčšie obnosy v tisícoch

Vďaka týmto hlavným výhodám sa už mnoho ľudí rozhodlo uprednostniť online pôžičky pred inými typmi pôžičiek.

Nevýhody online pôžičiek

Ako každý finančný produkt, aj pôžička online majú svoje nevýhody:

 • podmienky poskytovania úverov bývajú občas menej zrozumiteľné
 • vysoké úroky a RPMN znamenajú, že často dôjde k výraznému preplateniu požičanej sumy
 • bez kontroly v registri dlžníkov a pravidelného príjmu nepožičia takmer nikto
 • krátka doba splatnosti, často v horizonte maximálne jedného, dvoch mesiacov
 • tieto úvery nie sú vhodné na pokrytie každodenných nákladov – sú určené primárne pre prípady nečakaných výdavkov
 • predĺženie doby splácania je často ošetrené nemalými poplatkami
 • nesplácanie a opakované meškanie splátok môže vyústiť až do exekúcie

Aj napriek týmto nevýhodám, viacero ľudí siahne po online pôžičkách v prípade nečakaných výdavkov.

Ako sa vybavuje nebanková pôžička nonstop?

Ako už z názvu vyplýva, nebanková online pôžička sa vybavuje nonstop prostredníctvom internetu z pohodlia domova alebo iného miesta, kde sa jej záujemca práve nachádza. Vďaka tomu nie je potrebné nikoho telefonicky kontaktovať, všetko sa odohráva na internete.

Vyplnením jednoduchého formulára zo základnými údajmi a jeho odoslaním na stránke nebankovej spoločnosti sa proces vybavovania online pôžičky nonstop začína.

Následne takúto žiadosť musí schváliť pracovník spoločnosti a v prípade pozitívnej odpovede sa uskutočňujú ďalšie dôležité kroky na to, aby klient potrebné peniaze dostal čo najskôr.

Ak je žiadosť o pôžičku schválená a zmluva s nebankovou spoločnosťou podpísaná, pri doručení peňazí môžu nastať dve situácie. Buď sa peniaze na ruku odovzdajú pracovníkom banky, alebo sa takáto online pôžička pošle klientovi ihneď na účet. Závisí to od podmienok spoločnosti, avšak vplýva na to aj samotné rozhodnutie klienta.

V prípade, že má záujemca tú istú banku ako nebanková spoločnosť, vyplatené peniaze môže mať na účte už do niekoľkých minút.

O takéto online pôžičky, ktoré sú ihneď vyplácané, je veľký záujem, nakoľko finančné prostriedky sú pripísané žiadateľovi v čo najkratšom možnom čase a ten s nimi môže disponovať v podstate v ešte danú chvíľu.

HyperPôžička – nebanková pôžička nonstop aj pre nezamestnaných

Medzi nebankové pôžičky poskytované nonstop patrí napríklad Malá HyperPôžička.

Medzi jej charakteristiky patrí:

 • pôžička od 50 € do 1 000 €
 • splatnosť od 1 do 30 dní
 • pôžička bez dokladovania príjmu
 • ročná úroková sadzba od 20 %
 • rýchle vybavenie
 • pôžička na mieru

Nevýhodou tejto pôžičky, ktorá je vhodná aj pre nezamestnaných, je vysoká úroková sadzba a obmedzená suma pôžičky.

Home Credit – Flexibilná pôžička na kartu

Rýchlu online pôžičku nonstop má v ponuke aj nebanková spoločnosť Home Credit. Jednou z jej mnohých výhod je jej rýchle vybavenie online do 15 minút. Čo ďalšie človek získa čerpaním Home Credit pôžičky?

 • pôžička od 400 € do 10 000 €
 • bezúčelová pôžička na čokoľvek
 • flexibilná pôžička – každý mesiac si možno prispôsobiť výšku splátky
 • vybavenie a vedenie zadarmo

Flexibilná pôžička na kartu od spoločnosti Home Credit predstavuje revolvingový úver, ktorý možno čerpať opakovane na čokoľvek.

Banka 365 – pôžička

Už tri roky pôsobí na slovenskom finančnom trhu banka 365. V roku 2021 bola dokonca vyhlásená za banku roka. Ako každá iná, aj banka 365 má v ponuke pôžičku s výhodným úrokom od 6 % ročne. Aké ďalšie výhody prináša pôžička od 365?

 • pôžička od 300 € do 40 000 €
 • doba splatnosti od 1 roka do 8 rokov
 • rýchle vybavenie žiadosti o pôžičku na pobočke – nejde teda o pôžičku úplne online
 • úver možno kedykoľvek predčasne splatiť

Pôžička od banky 365 je bezúčelová. Človek si teda môže požičiať peniaze na čokoľvek, čo potrebuje – od auta až po vzdelanie.

Pôžička online nonstop bez registra

Úverom veľa ľudí často rieši finančnú krízu. V prípade, že banka nepožičia peniaze, napríklad kvôli záznamu v registri, oplatí sa využiť nebankové pôžičky alebo pôžičky peer to peer. Na rôznych internetových stránkach možno požiadať o pôžičku online nonstop bez nahliadnutia do registra. Peniaze môžu byť do pár hodín na účte.

Peer to peer pôžičky, teda pôžičky od súkromných osôb, sú takmer vždy bezúčelové – možno ich teda použiť na čokoľvek. Tieto pôžičky online nonstop bez registra sa často poskytujú aj dôchodcom, ktorí môžu mať problém získať peniaze v bankách.

Na trhu dnes už existuje aj ponuka pôžičiek, ktoré sú ihneď na účte a možno ich vybaviť online aj bez nahliadania do registra. Zvyčajne pri pôžičke online nonstop bez registra ide o malé pôžičky, ktoré poskytujú nebankové spoločnosti.

Hoci vo väčšine prípadov je nutné nahliadať do registra dlžníkov, nájdu sa aj takí poskytovatelia, ktorí za určitých podmienok pôžičku poskytnú.

Krátkodobá pôžička sa stala veľmi populárnou

Krátkodobé pôžičky sa stali obľúbenými hlavne medzi ľuďmi, ktorí potrebujú rýchly prístup k hotovosti. Sú totiž rýchlym spôsobom, ako získať peniaze v prípade neočakávaných výdavkov. Na vybavenie online či SMS pôžičky skutočne stačí pár minút a po schválení sú obyčajne peniaze ihneď na účte.

Krátkodobo si možno požičať zvyčajne menšie sumy – obvykle ide o rýchle pôžičky do 350 €. Doba splatnosti je krátka, spravidla ide o pôžičku na 30 dní. Krátkodobo požičajú peniaze zvyčajne nebankové spoločnosti.

SMS pôžička nonstop

Krátkodobé pôžičky sú prevažne pôžičky nebankové, ktorých doba splatnosti je štandardne niekoľko týždňov alebo niekoľko mesiacov. Získať takúto nebankovú pôžičku ihneď možno napríklad prostredníctvom SMS pôžičky, zvyčajne sa však treba najprv registrovať online.

Vybavenie SMS pôžičky nonstop je zvyčajne veľmi rýchle, nebankové spoločnosti ponúkajú v podstate peniaze ihneď. Požiadať o ne možno nonstop – počas pracovných dní i cez víkend.

SMS pôžičky dnes už nefungujú tak, že stačí poslať krátku textovú správu na uvedené telefónne číslo. Po tom, ako poskytovanie nebankových pôžičiek začalo podliehať dohľadu Národnej banky Slovenska, väčšina nebankových spoločností vyžaduje registráciu online cez internetovú stránku.

SMS Credits – rýchla pôžička

Pôžička cez SMS je základným produktom nebankovej spoločnosti SMS Credits, ktorá je známa po celom Slovensku a poskytuje úvery každému. Tieto úvery sa vybavujú prostredníctvom odoslania krátkej textovej správy, avšak vyžaduje sa registrácia vopred, a to online cez webstránku nebankovky.

Charakteristiky pôžičky SMS Credits:

 • pôžička od 20 € do 350 €
 • doba splatnosti od 5 do 15 dní
 • možnosť predĺženia splatnosti za poplatok
 • rýchla pôžička pre každého občana SR nad 18 rokov

Na vybavenie nie je nutné dokladovať výšku príjmu, nebankovka nevyžaduje ani ručiteľa alebo iné ručenie za úver a nie sú tu ani žiadne skryté poplatky vopred.