Tesco pôžička – aké finančné služby poskytuje Tesco

tesco

Značka Tesco Finančné služby kedysi poskytovala pôžičky a kreditné karty. Spoločnosť však skončila a od 1. 4. 2023 už žiadne finančné služby neposkytuje. Dohodnuté produkty však ďalej fungujú pod spoločnosťou Home Credit, menia len svoj dizajn.  

Tesco je na Slovensku obľúbená značka obchodov, kde ľudia chodia nakupovať veci bežnej spotreby, no od roku 2008 začalo Tesco ponúkať aj svoje finančné služby. Tieto služby spoločnosť Tesco začala ponúkať ako výsledok svojej spolupráce so spoločnosťou Home Credit.

Tesco – Finančné služby

Po vzájomnej dohode sa spoločnosti TESCO STORES SR, a. s. a Home Credit Slovakia, a. s. rozhodli ukončiť spoločný projekt Tesco Finančné služby. Od 1. 4. 2023 tak prešli všetky produkty aj komunikácia so zákazníkmi iba pod značku Home Credit. Spoločnosť Home Credit bola po celý čas poskytovateľom všetkých úverov.

Medzi kedysi poskytované finančné služby spoločnosti Tesco patrili:

 • splátkový predaj
 • hotovostná pôžička
 • Clubcard kreditná karta Premium
 • spojenie pôžičiek

Pokiaľ má teda niekto záujem o novú pôžičku ihneď, kreditnú kartu či konsolidáciu pôžičiek alebo potrebuje informácie o existujúcich produktoch, všetko teraz nájde na stránkach spoločnosti Home Credit.

Je k dispozícii Tesco pôžička bez dokladovania príjmu?

Značka Tesco Finančné služby skončila k 1. 4. 2023. Dohodnuté produkty však ďalej fungujú, menia len svoj dizajn. Poskytovateľom úverov je aj naďalej Home Credit. Menia sa názvy produktov a komunikácie, napríklad pôžička, ktorá žiaľ nie je bez dokladovanie príjmu, pod názvom Úverová karta Tesco sa zmenila na Flexibilnú pôžičku na kartu.

Momentálne nezamestnaní ľudia teda v niekdajšej ponuke Tesco pôžičiek nenájdu žiadnu, ktorá by sa dala vybaviť bez dokladovania príjmu.

Flexibilná pôžička na kartu

S Flexibilnou pôžičkou na kartu možno splatené peniaze využívať opakovane bez ďalšieho schvaľovania. Peniaze sa navyše dajú previesť na bežný účet v mobilnej aplikácii a v Správcovi financií. Flexibilná pôžička na kartu predstavuje pôžičku, ktorá bola pôvodne súčasťou Tesco Finančných služieb.

S Flexibilnou kartou možno nakúpiť v obchode, na internete, alebo s ňou platiť mobilom pomocou Peňaženky Google alebo Apple. S kartou sa tiež dá vyberať hotovosť z bankomatu.

Charakteristiky Flexibilnej pôžičky na kartu:

 • karta bez poplatkov za vybavenie a vedenie
 • karta je bezkontaktná – platby sú rýchle a pohodlné
 • splatené peniaze na karte sú k dispozícii – možno si ich vybrať z bankomatu alebo si ich zadarmo previesť na svoj bankový účet
 • platiť možno aj mobilom, tabletom alebo inteligentnými hodinkami
 • kartou možno platiť na internete aj vo všetkých obchodoch označených logom Mastercard (v SR i v zahraničí)
 • peniaze z karty možno čerpať opakovane bez nutnosti spisovať novú zmluvu

Flexibilná pôžička je revolvingový úver. To znamená, že aj po doplatení všetkých záväzkov funguje ďalej, aj keď bez úrokov či poplatkov. Jej nevýhodou pre nezamestnaných je to, že nejde o Tesco pôžičku bez dokladovania príjmu.

Tesco pôžička pre nezamestnaných

Momentálne nezamestnaní ľudia majú v dnešnej dobe problém, keďže väčšina spoločností si pri žiadosti o pôžičku vyžaduje doklad o príjme. Výnimkou nie je ani spoločnosť Tesco, ktoré v ponuke nemá žiadne pôžičky pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu.

Dobrou voľbou rýchlej pôžičky pre nezamestnaných namiesto Tesco pôžičky môže byť napríklad HyperPôžička. Medzi jej charakteristiky patrí:

 • pôžička od 50 do 1 000 €
 • splatnosť od 1 do 30 dní
 • pôžička bez dokladovania príjmu
 • ročná úroková sadzba od 20 %

Druhou voľbou rýchlej pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia na menšiu sumu peňazí môže byť pôžička Port System:

 • pôžička od 50 do 500 €
 • splatnosť 15 až 30 dní
 • aj bez nahliadnutia do registra
 • ročná úroková sadzba od 19 %

Nevýhodou týchto rýchlych pôžičiek pre nezamestnaných na ruku je ich vysoká úroková sadzba a obmedzená suma pôžičky.

Mini a SMS pôžička pre nezamestnaných

Pôžičky pre nezamestnaných je možné získať aj cez SMS. Táto pôžička je rýchla, nebanková a má krátku splatnosť, čo ju robí veľmi vhodnou pre nezamestnaných.

Táto malá pôžička cez mini sms je ideálna pre ľudí bez príjmu, ktorí sa náhle ocitli v ťažkej finančnej situácii. Jej hlavnou výhodou je rýchle schválenie a peniaze sú obvykle k dispozícii do 24 hodín. Navyše, nie je potrebné dokladovať účel využitia finančných prostriedkov.

Zvyčajne nebanková spoločnosť nekontrolovala ani úverový register, dnes musí zhodnotiť riziko pre klienta aj prostredníctvom úverových registrov. Niektoré z nebankových spoločností dokonca poskytujú pôžičky klientom, ktorí v minulosti mali problémy so splácaním.

Nezamestnaným môže byť výhodné získať mini pôžičku cez internet, pretože ju môžu mať k dispozícii pár hodín po žiadosti, najneskôr do 24 hodín na účte. Táto mini SMS pôžička môže byť výhodná pre nezamestnaných aj preto, že väčšinou netreba predkladať veľa dokladov a ručiteľa, pretože ide o malé sumy – zvyčajne okolo 100 €.

Nevýhodou mini pôžičiek pre nezamestnaných je nízka suma na požičanie.

Tesco pôžička cez telefón

Táto pôžička cez telefón už rovnako ako ostatné produkty nepatrí pod značku Tesco. Možno ju však vybaviť v spoločnosti Home Credit.

Charakteristiky Tesco pôžičky:

 • pôžička od 800 € do 16 000 €
 • doba splatnosti od 12 do 84 mesiacov
 • najnižšia mesačná splátka od 21 €
 • bez ručiteľa alebo ručenia majetkom
 • bezúčelová pôžička

Táto Tesco pôžička žiaľ nie je bez dokladovania príjmu a na jej čerpanie je dôležité splniť tieto tri podmienky:

 • vek minimálne 18 rokov
 • predložiť platný doklad totožnosti
 • mať trvalý príjem, ktorý treba dokladovať

Tesco pôžičku možno vybaviť cez telefón alebo cez online formulár.

Kde sa dá vybaviť úver na čokoľvek?

Ak niekto hľadá bezúčelový úver, ktorý by mohol použiť na rekonštrukciu domu, zariadenie domácnosti alebo kúpu automobilu, na slovenskom trhu má nespočetne veľa ponúk. Jednou z nich je napríklad aj Tesco pôžička online, ktorá je bezúčelová a umožňuje požičať si až do výšky 16 000 €.

Úver na čokoľvek ponúka aj Slovenská sporiteľňa pod názvom Moderná pôžička. Ide o spotrebný úver na čokoľvek.

Charakteristiky Modernej pôžičky od Slovenskej sporiteľne:

 • úver od 300 € do 40 000 €
 • splatnosť d 1 roka do 8 rokov
 • jednotná úroková sadzba počas celej doby splatnosti už od 6,99 % ročne
 • možnosť vybavenie online alebo telefonicky
 • rýchle vybavenie online už do 10 minút
 • 100 % zľava z poplatku za poskytnutie úveru

Mesačnú splátku si možno vypočítať pomocou online kalkulačky uvedenej na webových stránkach Stavebnej sporiteľne.

Rýchla pôžička bez dokladovania príjmu

Keď banky posudzujú žiadosti o pôžičky, jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý berú do úvahy, a ktorý môže rozhodnúť v prospech žiadateľa, je jeho príjem.

Vo väčšine prípadov totiž závisí práve od neho a jeho výšky, či pôžičku bude žiadateľ schopný riadne splácať a či nepredstavuje pre benky priveľké riziko. Existujú ale aj rýchle pôžičky bez dokladovania príjmu.

V súčasnosti existujú na slovenskom trhu viaceré alternatívy na rýchlu pôžičku bez dokladovania príjmu a dokonca aj na pôžičku bez dokladovania príjmu a bez registra. Pri každej z nich ale treba rátať s určitými obmedzeniami, najmä čo sa týka výšky celkovej čiastky, ktorú si človek môže požičať.

Možnosti rýchlych pôžičiek bez dokladovania príjmu sú uvedené v tabuľke.

Pôžička bez dokladovania príjmu – porovnanieVýška pôžičkyDoba splatnostiÚroková sadzba
PORT Systemod 50 € do 500 €15 až 31 dníod 21,05 % ročne
Hyperpôžičkaod 25 € do 25 000 €7 dní až 42 mesiacovod 5,50 % ročne
Poštová bankaod 300 € do 30 000 €1 až 8 rokovod 5,5 % ročne
Tabuľka: Prehľad rýchlych pôžičiek bez dokladovania príjmu

Rýchle pôžičky

Rýchle pôžičky sú dostupné pre ľudí aj bez príjmu, ktorí potrebujú menšiu sumu peňazí. Väčšinou ide o tradičnú rýchlu pôžičku s maximálnou výškou 500 € a najdlhšou splatnosťou 31 dní.

Jednou z vhodných možností pre získanie rýchlej pôžičky je Flexibilná pôžička na kartu od spoločnosti Home Credit, ktorú sme spomenuli v úvodnom odseku. Táto pôžička poskytuje rýchle riešenie vďaka možnosti online žiadosti na webovom formulári. Žiadosť je možné podať kedykoľvek, aj o polnoci. Suma pôžičky sa pohybuje od 400 € do 10 000 €.