Trila – rýchla pôžička – recenzia a skúsenosti

Ocitli ste sa v situácii, kedy čas hrá vo váš neprospech a finančná situácia je natoľko neútešná, že peniaze potrebujete okamžite? Rýchlou a krátkodobou pôžičkou dokáže vašu situáciu vyriešiť nebanková spoločnosť Trila.

Za nebankovou pôžičkou Trila stojí spoločnosť TRILA Finance, s.r.o. , ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 2013. Je síce menej známou spoločnosťou, ktorá poskytuje pôžičky, ale za to sa jej na slovenskom trhu darí. Pozreli sme sa podrobnejšie na jej ponuku a skúsenosti klientov.

Ako získate pôžičku Trila?

Proces vybavenia pôžičky u tejto nebankovej spoločnosti je naozaj veľmi jednoduchý, čo je pre ľudí jednou z najväčších výhod. Pôžičku vybavíte naozaj rýchlo, priamo z pohodlia domova prostredníctvom internetu alebo pomocou mobilného telefónu.

Preto pôžičky spoločnosti Trila môžeme rozdeliť na 2 typy:

  • online pôžička
  • SMS pôžička

Online pôžička

Keby si máme vybrať medzi online a sms pôžičkou, vyhráva online rýchla pôžičkaProces vybavenia je ešte o čosi jednoduchší a pohodlnejší. Otvoríte si stránku spoločnosti, na ktorej nájdete online formulár. Ten je potrebné vyplniť. Vyplňujú sa osobné údaje – meno, priezvisko, adresa bydliska, číslo občianskeho preukazu, číslo telefónu a číslo účtu.

SMS pôžička

Druhá možnosť je požiadať o pôžičku formou SMS. V SMS správe zadáte sumu, o ktorú máte záujem, dobu splatnosti, meno, priezvisko a tiež rodné číslo. V oboch prípadoch vám pri výbere sumy pomôže online kalkulačka, do ktorej szadáte požadovanú sumu a výšku splátky.

Kalkulačka tak automaticky vypočíta výšku poplatku a celkovú sumu pôžičky, ktorú budete musieť vrátiť. Po odoslaní online formuláru by ste mali dostať potvrdzovaciu SMS správu. Pôžička je v mnohých prípadoch schválená vo veľmi rýchlom čase, do niekoľkých minút a maximálne do polhodiny.

Čo by ste mali vedieť pred zaslaním žiadosti?

Každý žiadateľ musí byť občanom Slovenskej republiky, mať tiež trvalé bydlisko na území Slovenskej republiky. K získaniu pôžičky je potrebné sa preukázať občianskym preukazom. Ako najväčšiu výhodu oceňujú klienti pôžičku bez dokladovania príjmu, preto ju môžu získať aj nezamestnaní.

Výška pôžičky pre individuálnych žiadateľov je od 50 € do 500 €. Pre podnikateľov a živnostníkov od 200 € do 1 000 €.

Upozorňujeme však, že Trila je krátkodobá pôžička a doba splatnosti je 15 až 30 dní.

Ak neviete pôžičku v dohodnutom termíne splatiť, môžete požiadať o predĺženie doby splatnosti o 15, 30 až 45 dní a to prostredníctvom služby PLUS, ktorú má spoločnosť v ponuke. Poplatok za túto službu je však vysoký, preto si dobre rozmyslite, či pôžičku dokážete v stanovenej lehote splatiť.

Zvýhodnené podmienky pre registrovaných

Na stránkach spoločnosti Trila je možnosť registrácie, čo ocenia najmä tí, ktorí využívajú pôžičky častejšie.

Vďaka registrácii máte detailný prehľad o svojej pôžičke a splátke. Systém vás tiež včas upozorní na blížiacu sa dobu splatnosti pôžičky a tak sa nemusíte báť toho, že by ste vašu pôžičku zabudli v danom termíne splatiť.

Každý registrovaný člen dostáva za svoje pôžičky prémie, a teda čím viac pôžičiek má užívateľ pripísaných na svojom konte, tým viac bude mať zvýhodnené ďalšie pôžičky.

Ak máte splatených 5 pôžičiek, môžete získať bronzové VIP členstvo so zľavou na poplatky 10%. Za 10 splatených pôžičiek, môžete získať strieborné VIP členstvo a zľavu na poplatky už 17,5 %. Ak budete mať splatených 15 pôžičiek, môžete získať zlaté VIP členstvo a zľavu na poplatky až 25%.

Chápeme motiváciu spoločnosti Trila vytvoriť “vernostný” systém, no na druhej strane je opakované požičiavania veľmi rizikové a stále žiť na dlh nie je riešenie.

Zrekapitulujme si výhody a nevýhody pôžičiek Trila

Výhody

  • Najväčšou výhodou vôbec je už spomínaný jednoduchý spôsob vybavenia pôžičky a rýchlosť vybavenia pôžičky.
  • Ľudia oceňujú tiež to, že nemusia dokladovať svoj príjem, pôžičku tak dostanú aj tí, ktorým by iné spoločnosti žiadosť zamietli.

Nevýhody

  • vysoké poplatky
  • vysoké úroky
  • krátka doba splatnosti – iba 30 dní
  • nevýhodné je tiež predĺženie doby splatnosti s vysokým poplatkom

Skúsenosti klientov Trila

Napriek svojej relatívne krátkej 4-ročnej histórii, si Trila dokázala vybudovať stabilnú klientelu, ktorej vyhovujú ponúkané služby. V internetových diskusiách sme našli pozitívne aj negatívne skúsenosti.

Záver

Nebanková spoločnosť Trila je na slovenskom trhu 4 roky a za tento čas si stihla vytvoriť slušnú základňu klientov, ktorí majú záujem o jej pôžičky.

Chceli by sme upozorniť na to, že ak uvažujete nad pôžičkou, dobre si premyslite každý jeden krok, ktorý podniknete. Hlavne sa zamerajte na to, či vyžiadanú pôžičku budete vedieť splácať. Pri Trile je práve toto rozhodujúce, nakoľko splatnosť je maximálne 30 dní a predĺženie vás bude stáť niekoľko desiatok eur navyše.

Ako väčšina nebankových spoločností, tak aj v Trile na vás čakajú už spomínané vysoké poplatky. Nebankové spoločnosti sa však týmto spôsobom len bránia, pretože nemajú istotu, že každý žiadateľ bude riadne pôžičku splácať.

Na druhej strane vybavenie pôžičky v Trile je veľmi jednoduché, takže táto pôžička je vhodná pre každého, kto potrebuje peniaze rýchlo a bez zbytočného papierovania.