Pôžička pre podnikateľov – Pôžičky bez registra

Pôžička pre podnikateľov je skupina účelových aj bezúčelových úverov, ktoré ponúkajú tak ako bankové tak i nebankové spoločnosti.

Pre bankové pôžičky pre podnikateľov sú typické vyššie nároky. Banky sú opatrnejšie v poskytovaní svojich peňazí, než nebankové spoločnosti. Určite budú skúmať záležitosti ako: existencia dlhov voči Sociálnej poisťovni, Colnému úradu alebo Zdravotnej poisťovni.

Vaša firma by mala na trhu pôsobiť niekoľko rokov a rovnako banka bude skúmať aké informácie sú o vás uložené v bankovom registri. Čo je pre firmy, ktoré úspešne – teda bez omeškaní a penálov splatili svoje záväzky výhodou, pre tie ktoré majú nejaké šrámy na svojej splátkovej histórii naopak príťažou.

Pôžička pre začínajúcich podnikateľov

Pôžičky pre začínajúcich podnikateľov budú ťažšie dostupné, než pre zavedené podnikateľské inštitúcie. Banky dôverujú viac firmám, ktoré majú na trhu už nejakú históriu a teda si možno overiť ich konexie a spoľahlivosť.

V ťažkých ekonomických časoch sa množstvo ľudí vydá vlastnou cestou a pustí sa do podnikania. Väčšina z nich neprežije prvý rok svojho podnikania. Začiatky sú najťažšie a najzložitejšie.

K štartu podnikania sú potrebné aspoň nejaké financie a tie nie všetci začínajúci podnikatelia majú našetrené. Možnosťou sú pôžičky/úvery pre podnikateľov.

Získať podnikateľské úvery však nie je také jednoduché. Najzložitejšie to majú samozrejme začínajúci podnikatelia, keďže banky zaujíma najmä história podnikateľa.

Pôžička na podnikanie pre podnikateľov, ktorí nemajú žiadnu podnikateľskú históriu, je pre banky extrémne zložitá. Banky potrebujú vidieť, že neinvestujú do hotovej straty. Tento fakt je banke možné dokázať dvoma základnými spôsobmi:

  • banke predložíte daňové priznanie, z ktorého je jasné, že vaša firma prosperuje
  • predložiť taký podnikateľský plán, ktorý presvedčí pracovníkov banky o jeho spôsobilosti zarobiť peniaze.

Začínajúci podnikatelia sa takmer výlučne musia spoliehať na podnikateľské plány. Kvalitne spracovaný podnikateľský plán má šancu na úspech. A ak sa banka s ním napriek všetkému nestotožní, podnikateľský plán je vždy užitočnou prípravou na samotné podnikanie.

Podnikateľské úvery je možné čerpať aj od iných subjektov, ako sú banky. Výhodné pôžičky je možné získať od rôznych vládnych organizácií, ktoré sa snažia podporiť malých a stredných podnikateľov. Takéto pôžičky zvyčajne fungujú na dotáciách, pri ktorých vyžadovaná spoluúčasť.

Ďalšou možnosťou, ako financovať podnikateľské aktivity, je využiť služby nebankových spoločností. Toto však rozhodne nie je optimálne riešenie, keďže pôžičky od nebankových spoločností rozhodne nepatria medzi najlacnejšie. A pri podnikaní je cena určite významným faktorom. Výhodou nebankových spoločností sú ich nižšie nároky na kvalitu žiadateľa o úver.