Pôžička pre študentov stredných a vysokých škol: na koho sa obrátiť?

pozicka-pre-studentov

Ako účastník denného štúdia na vysokej škole to s financiami nemusíte mať jednoduché. Je skutočne výnimočným javom, keď študenti pracujú alebo dokonca podnikajú a dokážu zvládnuť vysoké výdavky na celé štúdium úplne sami.

Netreba sa čudovať, že takýchto osôb nájdeme minimum, pretože štúdium na vysokej škole kladie vysoké nároky na čas, ktorý treba venovať výhradne učeniu.

Ako teda zvládnuť neustále narastajúcu ekonomickú náročnosť sprevádzajúcu roky štúdia?

Pôžička ako riešenie

V súčasnosti zohrávajú pôžičky medzi mnohými spotrebiteľmi dôležitú úlohu. Prostredníctvom takéhoto spôsobu dokážu vyriešiť rôzne nečakané prekážky. V takýchto situáciach sa požiadanie o pôžičku stáva poslednou možnosťou.

Ako je to so študentskými pôžičkami ?

Pri študentských pôžičkách sa zákazníci často pýtajú na jej dostupnosť. V bankách sa stretávame so špecifickým typom produktu, ktorý môžu využívať iba študujúci občania, schopní preukázať navštevovanie vysokej školy.

Po dohode s bankou a predložení všetkých potrebných formalít pracovníkom sa pôžička schváli. Klient je povinný prečerpať financie na zmienené účely, pokiaľ je takáto klauzula zapísaná v zmluvných podmienkach.

Tým, že momentálne ste študujúcou osobou, máte podstatne zvýhodnené podmienky, takže určite sa neoplatí pozerať po iných úveroch, nakoľko sa dobrovoľne pripravujete o benefity.

Oveľa jednoduchšie prebieha celý proces u nebankových poskytovateľov, ktorých portfólio sa nešpecializuje na konkrétne skupiny obyvateľstva, ale ponúkané pôžičky sú určené všetkým, ktorí dokážu splniť nenáročné podmienky schválenia.

Zjednodušene povedané, pokiaľ Vašu žiadosť posúdia kladne, dostanete peniaze bez ohľadu na spoločenské zaradenie. Nebankové produkty sa nedelia, požiadať môžete v prípade nezamestnanosti, navštevovania vysokej školy, poberania dôchodku alebo podnikania.

Prístup nebankoviek je jednoznačne ústretovejší a otvorený viacerým zákazníkom a keď prirátame jednoduchý a okamžitý spôsob požiadania a následného schválenia, pravdepodobne sa rozhodnete pre alternatívu bankovým úverom.

Fakty o študentských pôžičkách :

  • pôžičky pre študujúcich občanov sú jednoznačne výhodnejšie ako klasické produkty
  • úrokové sadzby od 4,90% patria k tým najnižším spomedzi všetkých druhov pôžičiek
  • pokiaľ splníte všetky kritériá schválenia, financie získate v každej slovenskej banke
  • podľa štatistických prieskumov býva najčastejším účelom nákup nového notebooku
  • najviac schválených pôžičiek je každoročne na začiatku akademického roka v jeseni

Kde požiadať o finančnú pomoc ako študent

Možností ako sa dostať k nejakej výhodnej študentskej pôžičke nie je veľa. Najznámejšie spoločnosti s najlepším renomé obsadzujú popredné miesta na slovenskom finančnom trhu, na základe čoho sa zákazníkom prezentujú.

Peniaze na pobočkách banky

Každá známa pobočka pôsobiaca v bankovom sektore dokáže poskytnúť svojim zákazníkom pôžičku. Výnimkou nie sú samozrejme ani študenti vysokých škôl. Podstatné je splnenie požadovaných kritérií, bez ktorých žiadosť nebude schválená.

Výhodou mnohých bankových úverov je individuálny prístup. Podmienky chválenia sa môžu mierne upraviť podľa potrieb daného žiadateľa.

Takto zvolená stratégia možno vzbudzuje dojem ústretovosti, avšak v porovnaní s rôznymi nebankovými inštitúciami to niekedy absolútne nestačí, nakoľko konkurenčné prostredie sa vyrovnáva a zákazníci uprednostnia ľahší spôsob získania peňazí.

Najvýhodnejšie bankové pôžičky pre študentov:

VÚB – Flexipôžička pre študentov patrí k najžiadanejším bankovým pôžičkám medzištudujúcimi osobami. Slušná úroková sadzba 7,90%, ktorá sa znižuje pri využití pridružených voliteľných služieb a navštevovaní jednej zo „spriaznenej“ školy robí produkt jedinečným.

OTP banka – OTP Študentský úver s úrokom od 4,90% vyzerá najmenej náročný na finančné zaťaženie do budúcna. Ešte príťažlivejším sa stáva vďaka vybaveniu do 48 hodín.

Študentský pôžičkový fond ako možnosť

Viacej ako 30 000 spokojných klientov tohto špeciálneho fondu vytvoreného pre finančné potreby študentov a profesorov je dôkazom vysokej úrovne systému požičiavania.

Úroková sadzba 4,50% s možnosťou požičať si až 3000€ na maximálne 10 rokov je zaujímavou šancou ako si pomôcť s financovaním ekonomicky zaťaženého štúdia.

Okrem toho, fond prichádza neustále s novými vylepšeniami, ktoré žiadateľom o pôžičku výrazne zjednodušujú celkové podmienky čerpania úveru, takže takáto podpora vzdelávania určite stojí za zmienku.

Rýchla pôžička do 24 hodín

Nebankový produkt, ktorého pilierom je poskytnutie peňazí v najkratšom možnom termíne. Tento špeciálny produkt zdobí najmä jednoduchosť pri žiadaní o peňažné prostriedky. Pôžička sa vybavuje prostredníctvom internetu.

Po vyplnení a následnom odoslaní krátkej on-line žiadosti sa automaticky prechádza k posudzovaniu, pri ktorom sa rozhodne o schválení finančnej čiastky. Prevažná väčšina žiadostí býva posúdená s kladným výsledkom, pretože kritériá na získanie peňazí nie sú vôbec náročné.

Pri procese schvaľovania sa nepozerá na spoločenskú kategóriu žiadateľa, skôr je dôležité poskytnúť spoločnosti všetky dôležité dokumenty, ktorých je minimum.

Pôžička, pri ktorej nepotrebujete ručiteľa, preukázanie účelovosti sa nevyžaduje a získať môžete až 25 000€. Vhodná je aj pre študentov, ktorí vyhľadávajú finančnú pomoc a chcú sa obrátiť na zodpovedného veriteľa.

Pokiaľ sa finančné nároky postupne hromadia a zrazu zistíte, že potrebujete niekoľko stoviek alebo dokonca tisíc eur na pokrytie všetkých nákladov, odpoveďou môže byť využitie služieb ponúkaných niektorým poskytovateľom finančných produktov. A takéto obdobie dokážete zvládnuť.