Pôžičky pre nezamestnaných

Pokiaľ má človek prácu, so získaním pôžičky nebude mať prakticky žiadne problémy. Môže to chvíľu trvať, ale pôžičku dostane bez problémov aj v banke. Ak sa však ocitne medzi nezamestnanými, jeho šance získať úver sa rapídne znížia.

Banky sú známe tým, že s ľuďmi bez práce sa ani nerozprávajú. Problém so získaním pôžičky nemajú iba nezamestnaní, ale aj ľudia, ktorí nedokážu dokladovať svoj príjem. Nezamestnaný totiž neznamená automaticky človek bez príjmu.

Najjednoduchším riešením pre nezamestnaných je zobrať si americkú hypotéku. Teda založiť vlastný dom, byt alebo ďalšiu nehnuteľnosť. Táto cesta k peniazom je síce jednoduchá, ale môže sa ukázať ako veľmi tŕnistá, či až tragická.

Ručením nehnuteľnosťou sa človek vystavuje riziku, že príde o strechu nad hlavou. Zakladať nehnuteľnosť by sme mali iba vtedy, keď sme si na sto percent istí, že peniaze dokážeme vrátiť.

Ako môžu nezamestnaní získať pôžičku?

Situácia na trhu s pôžičkami pre nezamestnaných nie je ružová, cesta k peniazom však existuje. A je naozaj rýchla. Niektoré nebankové spoločnosti dokážu požičať aj bez dokladovania príjmu. Nečakajme však žiadny horibilné sumy.

Nebankové spoločnosti požičajú nezamestnaným maximálne pár stovák eur. Nebankovky veľmi dobre vedia, že pri ľuďoch bez práce existuje veľké riziko, že peniaze už nikdy neuvidia. Preto im požičajú málo, s vysokými úrokmi a veľmi krátkou dobou splatnosti. Ročná percentuálna miera nákladov dosahuje stovky až tisíce percent.

Rýchle pôžičky od nebankoviek sú ideálne na dočasné vykrytie nedostatku peňazí. Napríklad pred výplatou. V prípade nezamestnaných pred vyplateným podpory v nezamestnanosti či sociálnych dávok.

Pôžičky pre nezamestnaných od nebankoviek sú drahé, preto je dobré ich využívať iba v prípade nutnosti. Na rozdiel od pôžičiek so založením nehnuteľnosti však pri nich nehrozí, že prídeme o strechu nad hlavou. V prípade nesplatenia pôžičky prídeme maximálne o dôveru nebankovky – už nám nikdy nepožičia ani cent.

Ak žiada o pôžičku nezamestnaný malo by ísť len o urgentné situácie. Je priam nevyhnutné podať si žiadosť o brigádu alebo aspoň hľadať prácu na čiastočný úväzok. Samozrejme treba vedieť ako vypočítať skrátený úväzok, aby bolo jasné, s akou sumou môže človek počítať a či bude schopný pokryť svoje finančné potreby vrátane splátok pôžičky.

Ferratum

Spoločnosť Ferratum bola na Slovensku priekopníkom na poli rýchlych pôžičiek s veľmi krátkou dobou splatnosti. Ferratum tieto úvery nazýva „fínske pôžičky“. Ferratum je pôvodom z Fínska (preto fínske pôžičky) a dnes pôsobí v dvadsiatke krajín sveta. Celkovo využilo služby Ferratum už viac ako jeden a pol milióna ľudí. Tisícky ľudí využilo služby Ferratum aj na Slovensku.

Nie je to tak dávno, čo Ferratum predstavilo na Slovensku na tú dobu veľmi revolučný produkt. Rýchle pôžičky, ktoré bolo možné vybaviť cez internet či dokonca sms správou. Ferratum poskytuje pôžičky, na ktoré nepotrebujeme potvrdenie o príjme, žiadne ručenie či dokonca overovanie úverového registra.

Pôžičku od Ferratum tak dostane každý občan Slovenskej republiky s trvalým pobytom v SR. Pôžička bude zamietnutá iba vtedy, ak sme v minulosti nejakú pôžičku vo Ferratum nesplatili. Ferratum naozaj dokáže požičať aj veľmi rizikovým klientom. 

K neovereným klientom je však táto nebanková spoločnosť veľmi opatrná. Pokiaľ si u Ferratum požičiavame po prvýkrát, maximálna výška pôžičky je iba 75 €. Pokiaľ úver úspešne splatíme, maximálna výška ďalšej pôžičky bude vyššia.

Pri žiadosti o úver si môžeme vybrať 15 alebo 30-dňovú lehotu splatnosti. Neskôr si ju môžeme predĺžiť o ďalších 15 dní.

Ako požiadať o pôžičku

Hlavnou výhodou pôžičky Ferratum je rýchlosť a pohodlnosť. Všetko vybavíme bez problémov doma. Nikam nemusíme chodiť. Pri žiadaní o pôžičku máme dve možnosti – online formulár alebo sms správu.

Nebankovej spoločnosti zašleme potrebné informácie (meno, rodné číslo, číslo občianskeho preukazu, adresu trvalého bydliska, číslo bankového účtu). Po ich spracovaní Ferratum oznámi, či nám bola pôžička schválená.

Peniaze budú doručené bankovým prevodom, alebo poštovou poukážkou. Ak potrebujeme peniaze rýchlo, zvoľme si prvú možnosť (peniaze prídu aj do 24 hodín). Pri poštovej poukážke doručenie peňazí môže trvať 3 až 4 dni.

Možnosti splácania:

Požičané peniaze je potrebné splatiť do lehoty splatenia. Spraviť tak môžeme:

  • priamym vkladom na účet
  • bankovým prevodom
  • poštovou poukážkou

V prípade meškania platby nám bude vystavená zmluvná pokuta. Hlavné výhody a nevýhody pôžičky – Ferratum je veľká medzinárodná spoločnosť s pohodlnou žiadosťou o pôžičku, ktorú vyriešia rýchlo. Nevýhodou je vysoká cena pôžičiek (hodnotené na základe ročnej percentuálne miery nákladov).

Pôžičkomat

Za Pôžičkomatom a webom Pozickomat.sk je spoločnosť Friendly Finance, ktorá má bohaté skúsenosti s požičiavaním menších súm peňazí pre klientov v Európe. Pôžičkomat.sk sa snaží na Slovensku presadiť rýchlymi pôžičkami, ktoré získame bez potreby veriteľa či akéhokoľvek papierovania.

Všetko vybavíme z pohodlia domova. Pôžičkomat sľubuje pôžičky až vo výške 700 €. Rovnako ako ďalšie nebankovky venujúce sa tomuto typu pôžičiek, ani Pôžičkomat nepožičia veľa peňazí, ak nám nedôveruje.

Na začiatok požičia maximálne 200 €. Pokiaľ prvú pôžičku splatíme, automaticky sa zvýši maximálna výška ďalšej pôžičky. Minimálne výška pôžičky je 25 €. Dobu splatnosti si môžeme zvoliť od piatich do 31 dní.

Pôžičkomat vyniká najmä rýchlosťou celého procesu. V prípade schválenia pôžičky budeme mať peniaze na účte už do hodiny.

O pôžičku je potrebné požiadať na webe Pozickomat.sk. Najskôr si zvolíme výšku pôžičky a dobu splatnosti. Pokračujeme vyplnením online formuláru. Následne nám bude na náš email poslaná rámcová zmluva o pôžičke, ktorú potvrdíme jednoduchým kliknutím.

Pôžičkomat bude s nami počas schvaľovania pôžičky v kontakte prostredníctvom emailu a telefónu. Po schválení pôžičky budú peniaze automaticky zaslané na účet, ktorý sme uviedli vo formulári.