Správca financií v mobile – prehľad vo svojich financiách

spravca-financii

V dnešnej dobe, kedy je možné platiť kartou, mobilou či dokonca hodinkami, je výhodné mať v mobile Správcu financií. Na to, aby sa človek dozvedel viac o svojej finančnej situácii, už nemusí prehrabávať peňaženku alebo kontrolovať svoj bankový účet. Čo je súčasťou aplikácie správca financií a prečo sa oplatí mať ju nainštalovanú?

Správca financií umožňuje sledovanie výdavkov, rozpočtu a peňaženky, a to všetko na jednom mieste. Aplikácia na sledovanie výdavkov, príjmov a financií pomôže dostať rozpočet a financie pod kontrolu a nezaberie veľa času. Vďaka aplikácii možno ľahko míňať a šetriť svoje peniaze.

Správca financií – Home Credit

Nebanková spoločnosť Home Credit má vo svojej ponuke internetovú aplikáciu Správca financií. Vďaka nej má klient svoje pôžičky a kreditné karty plne pod kontrolou, kedykoľvek a kdekoľvek. Dokonca viac ako 170 000 používateľov používa Správcu financií.

Do aplikácie sa uživateľ môže prihlasovať neobmedzene 24 hodín denne, sedem dní v týždni. V nej nájde prehľad o všetkých svojich splátkach a transakciách. Taktiež tam uvidí informácie o čerpaných hotovostných pôžičkách, nákupoch na splátky a kreditných kartách.

Správcu financií je možno nainštalovať aj do mobilného telefónu. Tá umožňuje jednoduché prihlásenie pomocou PIN kódu alebo odtlačku prsta. Jej hlavnou výhodou je pohodlnejšie potvrdzovanie platieb kartou na internete.

TIP: Zistenie PIN kódu SIM karty je kritickým krokom pri zabezpečení mobilného zariadenia a komunikácie. Tzv. skimmeri sa môžu pokúšať získať prístup k SIM karte a neskôr využiť jej služby pre neoprávnené účely. Preto je potrebné chrániť svoj PIN kód a minimalizovať riziko skimmingu.

Výhody Správcu financií od spoločnosti Home Credit:

 • jednoduchšie splácanie
 • financie pevne v rukách
 • peniaze navyše, keď ich človek potrebuje
 • karta, ktorá nezaberá miesto v peňaženke
 • odmeny na každom kroku
 • žiadne obavy o bezpečnosť

Všetky nákupy, pripísané bonusy a pohyby na účte si možno priamo v aplikácii okamžite skontrolovať. Každý online nákup sa potvrdzuje PIN kódom, odtlačkom prsta alebo Face ID. Možno si tiež nastaviť a kedykoľvek upraviť bezpečnostné limity na karte alebo si kartu jedným kliknutím zablokovať.

mBank – internet banking

Banka mBank, rovnako ako mnohé iné banky, ponúka na sledovanie financií a pohybov na účte internet banking. Hneď po prihlásení možno vidieť prehľad svojich produktov, históriu aj náhľad do správ z banky. Internet banking od spoločnosti mBank sa ľahko prispôsobí veľkosti obrazovky, takže s ním možno pracovať v tablete či mobile rovnako pohodlne ako na počítači.

Súčasťou internet bankingu od mBank je aj Správca financií. Ten pomôže sledovať, koľko a za čo človek míňa, a ukáže, ako sa darí plniť nastavený rozpočet.

Užitočné funkcie Správcu financií:

 • triedenie výdavkov – automaticky triedi výdavky do kategórií
 • analýza histórie – ukáže, koľko a za čo človek utratil
 • rozpočty – stráži, aby človek neutratil viac ako chce

Transakcie sa automaticky triedia do kategórií, ako sú potraviny, zábava alebo napríklad domáce zvieratká. Klient si môže pridať vlastné kategórie, označovať platby tagom alebo komentárom, podľa ktorých ich neskôr jednoducho vyhľadá. Systém si všetko pamätá a nabudúce už transakcie označí sám. 

Čo ponúka portál Moje financie?

CRIF je globálna spoločnosť špecializujúca sa na vývoj a riadenie služieb úverových registrov, obchodných informačných systémov a úverových riešení. Ponúka bankám, finančným inštitúciám, podnikom verejných služieb a firmám kvalifikovanú podporu v každej fáze vzťahu so zákazníkom.

Spoločnosť CRIF sa zaviazala uľahčovať finančné začlenenie a zodpovedný prístup k úverom prostredníctvom špecifických služieb a riešení, ktoré spotrebiteľom umožňujú mať pod kontrolou svoje dlhy, úveruschopnosť a informácie. Jednou z týchto služieb je aj portál Moje financie.

Portál moje-financie.sk poskytuje komplexný prehľad finančných záväzkov v podobe on-line výpisu z bankového alebo nebankového registra. S webovým portálom moje-financie.sk sa dá získať ucelený prehľad finančných záväzkov a hodnotenie bonity s presahom do minulosti.

Registrovaní používatelia portálu si môžu zakúpiť výpis zo Spoločného registra bankových informácií alebo Nebankového registra klientskych informácií. K dispozícii sú aj výpisy z Centrálneho registra exekúcií a služba NetAgent. 

Výhody portálu Moje financie:

 • služby pre fyzické osoby aj pre fyzické osoby – podnikateľov
 • cenové zvýhodnenie výpisov pre registrovaných použivateľov
 • online prístup k výpisom
 • možnosť získať lepšie podmienky pri žiadosti o úver

Výpisy z úverových registrov, exekúcie, monitoring osobných dát na internete má človek k dispozícií okamžite po ukončenom procese registrácie na portáli.

Tesco Finančné služby

Po vzájomnej dohode sa spoločnosti TESCO STORES SR, a. s. a Home Credit Slovakia, a. s. rozhodli ukončiť spoločný projekt Tesco Finančné služby. Od 1. 4. 2023 tak prešli všetky produkty aj komunikácia so zákazníkmi iba pod značku Home Credit. Spoločnosť Home Credit bola po celý čas poskytovateľom všetkých úverov.

Pokiaľ má teda niekto záujem o novú pôžičku ihneď, niekdajšiu Tesco kreditnú kartu či konsolidáciu pôžičiek alebo potrebuje informácie o existujúcich produktoch, všetko nájde na stránkach spoločnosti Home Credit.

Home Credit

Značka Tesco Finančné služby skončila k 1. 4. 2023. Dohodnuté produkty však ďalej fungujú, menia len svoj dizajn. Poskytovateľom úverov je aj naďalej Home Credit. Menia sa názvy produktov a komunikácie, napríklad pôžička Úverová karta Tesco sa zmenila na Flexibilnú pôžičku na kartu.

Čo je súčasťou Finančnej správy SR?

Finančná správa Slovenskej republiky je orgán štátnej správy Slovenskej republiky v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Jeho hlavným poslaním je efektívnym výberom a správou daní a cla napĺňať príjmovú časť štátneho rozpočtu a rozpočtu EÚ, ochrana ekonomických záujmov štátu a ochrana výdavkovej časti štátneho rozpočtu.

Finančná správa je moderná proklientska inštitúcia. Vznikla 1. januára 2012 zlúčením colnej správy a daňovej správy. Je to rozpočtová organizácia v kapitole Ministerstva financií.

Podľa zákona č. 333/2011 Z. z. je súčasťou Finančnej správy:

 • Finančné riaditeľstvo
 • daňové úrady (8 daňových úradov, 1 úrad pre vybrané hospodárske subjekty, 39 pobočiek daňových úradov a 42 kontaktných miest daňových úradov)
 • colné úrady (9 colných úradov, 57 pobočiek colných úradov, 17 staníc colných úradov)
 • Kriminálny úrad finančnej správy
 • Kompetečné centrum finančných operácií (sídliace podľa Výročnej správy v Banskej Bystrici)

Prezidenta Finančnej správy vymenúva a odvoláva minister financií Slovenskej republiky. Súčasným prezidentom je Ing. Jiří Žežulka, ktorý bol do funkcie vymenovaný 19. novembra 2020.

Finančné služby na diaľku

Finančné služby si možno objednať nielen klasicky, návštevou kamennej pobočky niektorej z finančných inštitúcií, ale aj elektronicky prostredníctvom elektronických zariadení, tzn. smart telefónov, počítačov a pod., a to spravidla online.

Takéto produkty, resp. služby objednané diaľkovo sa odborne nazývajú finančné služby na diaľku a zmluva, ktorú v tomto prípade klient uzatvára, sa nazýva zmluva na diaľku uzavretá s finančnou inštitúciou, napr. bankou, poisťovňou alebo platobnou inštitúciou.

Najlepšie aplikácie na správu rozpočtu

Sledovanie osobných financií, príjmov a výdavkov je s aplikáciami oveľa jednoduchšie. Tú sú najlepšie aplikácie na správu rozpočtu.

 • Prvou aplikáciou, ktorá je dostupná pre Android, iOS aj ako aplikácia priamo v počítači je Buxfer. Táto multifunkčná aplikácia poskytuje možnosť sledovať všetky svoje účty a karty pod jednou strechou. Intuitívne ovládanie pochopí aj najväčší technologický antitalent a ľahko si tak nastaví týždenné, mesačné alebo ročné finančné limity.
 • Druhá v poradí je česká aplikácia Wallet, ktorú si možno stiahnuť bezplatne ako na Android, tak aj na iOS. Má však aj platený Premium účet za 15 € ročne, ktorým dostane uživateľ prístup k všetkým funkciám. Avšak aj ponuka bezplatnej verzie toho obsahuje viac, než dosť na to, aby človek dokázal svoje financie udržať pod kontrolou.
 • Ďalšou je opäť česká aplikácia s názvom Spendee. Aplikácia sa dá stiahnuť aj zadarmo, no jej platená verzia obsahuje nepomerne viac funkcií a vylepšení. Z českej aplikácie sa však postupne stáva svetový hráč a momentálne sa môže pýšiť takmer miliónom platiacich zákazníkov na celom svete.
 • YNAB, respektíve aplikácia You Need A Budget je určená vzhľadom na svoje jednoduché používateľské rozhranie najmä pre začiatočníkov. Kladie si za cieľ v prvom rade naučiť ľudí hospodáriť s peniazmi.
 • Poslednou aplikáciou je britský Revolut. Je nutné poznamenať, že Revolut je viac než len aplikácia na správu financií. Je to plnohodnotná banka s debetnou kartou, bankovým účtom a takmer bezchybnou aplikáciou.

Každá z týchto najlepších aplikácií na správu rozpočtu má svoje výhody a nevýhody. Každý si musí vybrať tú, ktorá najviac zodpovuje jeho potrebám.