Konsolidačný úver – ktoré banky ho ponúkajú

Možno ste sa aj vy ocitli v situácii, kedy splácate naraz viacero úverov. Najdôležitejšia rada hneď na začiatku je, aby ste sa v takejto situácii nikdy neocitli. V prípade, že sa ale veci nevyvíjali podľa vašich predstáv, museli ste si požičať peniaze a teraz splácate veľké množstvo nevýhodných pôžičiek, existuje riešenie.

Týmto riešením je konsolidačný úver. Konsolidačným úverom si v podstate zlúčite všetky existujúce úvery do jedného. Pri rozumnom výbere sa vám určite podarí vybrať si úver s výhodnou úrokovou sadzbou. Pomocou konsolidačného úveru je možné splatiť akékoľvek pôžičky z nebankových spoločností, lízingy, nákupy tovarov na splátky, prečerpané kreditné karty, prípadne prečerpania na bežných účtoch.

Pri výbere konsolidačného úveru sa určite nezameriavajte iba na výšku ponúkanej úrokovej sadzby. Poctivo si prejdite všetky ponuky a u každej si zistite výšku takzvanej ročnej percentuálnej miery nákladov.

Označuje sa RPMN a väčšinou je vyššia ako ponúkaná úroková miera. Táto miera nákladov je hlavným ukazovateľom toho, koľko v skutočnosti budete za úver platiť.

Výnimkou nie sú prípady, najmä u nebankových spoločností, kedy bola ponúkaná úroková sadzba pôžičky 6 %, ale RPMN bola až 60 %. Takto sa vám môže, na začiatku dobre vyzerajúca pôžička, značne predražiť.

Tieto banky konsolidačné úvery poskytujú:

1. ZUNO

Refinancovanie pôžičiek v ZUNO banke začína už od úroku 6,9 %. Úver môže byť poskytnutý osobám od 18 rokov, v prípade SZČO sa úver poskytuje od 21 rokov. Čistý mesačný príjem zamestnanca musí byť minimálne 250 EUR. Žiadateľ takisto nesmie mať žiadny záznam v úverovom registri.

Výška úveru sa pohybuje od 500 do 20 000 EUR a doba splatnosti úveru je od 6 do 72 mesiacov.

2. Poštová banka

V Poštovej banke môžete úvery refinancovať s úrokom od 7,9 %. Úver je poskytovaný osobám od 18 rokov a v rozmedzí od 300 do 30 000 EUR. Doba na splatenie úveru je 1 až 9 rokov. Zamestnanec žiadajúci o úver musí byť zamestnaný dlhšie ako tri mesiace, živnostník musí podnikať dlhšie ako 2 roky.

Úver je možné kedykoľvek splatiť, získať ho môžete iba s občianskym preukazom a je možné ho poistiť v prípade straty zamestnania.

3. VÚB banka

VÚB banka ponúka pri refinancovaní úverov úrok 11,9 %. Vek žiadateľa o úver musí byť v rozmedzí od 18 do 68 rokov. Výška úveru sa pohybuje od 490 do 25 000 EUR a doba splatnosti úveru je 13 až 108 mesiacov. Úver je poskytnutý bez poplatkov a je možné ho získať aj bez ručiteľa. Splátky sa nemenia počas celej doby splatnosti a úver je možné poistiť.

Banka poskytuje akciu odmena za vernosť – čo znamená, že ak si zoberiete úver minimálne 6 000 EUR na obdobie splatnosti 9 rokov a úver budete riadne splácať inkasom z vášho účtu, banka vám na konci vráti 14 splátok.

4. ČSOB banka

V ČSOB banke získate úver s úrokovou sadzbou od 5,5 %. Výška úveru sa pohybuje v rozmedzí od 600 do 25 000 EUR. Úver je možné splatiť v období od 1 do 9 rokov a jeho poskytnutie a aj splatenie je bez poplatku. Výhodou je, že úver získate bez ručiteľa, bez zakladania nehnuteľnosti a bez akéhokoľvek zabezpečenia. Na získanie úveru stačí iba občiansky preukaz a aktuálne výpisy z úverov, ktoré chcete splácať.

5. UniCredit banka

UniCredit banka ponúka úver s úrokovou sadzbou už od 3,9 %. Táto úroková sadzba je však len v prípade prenesenia si iba jedného úveru splácaného v inej banke.

Takisto je pri tejto úrokovej sadzbe podmienka poistenia úveru. Úver je možné získať v rozmedzí od 650 do 25 000 EUR a splatnosť úveru je 1 až 9 rokov.

V prípade splnenia bankou stanovených podmienok je úver možné získať iba s dvoma dokladmi totožnosti a poskytnutý je bez poplatkov.

6. Sberbank

Spoločnosť Sberbank poskytuje úver už od 6,29 %. Výška úveru sa pohybuje v rozmedzí od 3500 do 25 000 EUR a doba splácania je 3 až 9 rokov. Uvedenú úrokovú sadzbu však získate iba v prípade, že máte v banke vedený účet. Úver je možné získať bez dokladovania príjmu, bez ručiteľa a bez poplatku za poskytnutie.

7. mBanka

V mBanke môžete úver získať s úrokom už od 9,9 %. Výška pôžičky sa pohybuje v rozmedzí od 350 do 20 000 EUR a splatnosť je od 12 do 84 mesiacov. Úver môžu získať občania SR, ktorí nemajú žiadny záznam v úverovom registri a majú pravidelný príjem zo zamestnania, z podnikania, alebo z dôchodku.

Úver môžu získať aj žiadatelia, ktorí nie sú klientami banky. Klienti mBanky si o úver môžu zažiadať priamo v internet bankingu. Po schválení im budú peniaze poslané na ich účet. Tí čo nie sú klientami banky, musia o úver požiadať priamo v niektorej z pobočiek banky.

8. OTP banka

V OTP banke je možné refinancovanie pomocou úveru s úrokovou sadzbou od 6,5 %. Úver je poskytovaný od 400 do 25 000 EUR a splatnosť úveru je od 1 do 9 rokov. Žiadateľ nesmie byť evidovaný v úverovom registri, musí mať vek od 18 do 65 rokov a musí preukázať, že má pravidelný mesačný príjem. Získať úver je možné bez poplatkov a bez ručiteľa.

9. Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa ponúka úver na čokoľvek s úrokom od 7,9 %. Výška úveru sa pohybuje od 300 do 25 000 EUR a doba splatnosti úveru je 1 až 9 rokov. Pôžičku je možné získať bez poplatkov, bez ručiteľa a tiež aj bez poplatku za predčasné splatenie. Úver je možné poistiť. Podmienky pre získanie úveru: vek od 18 do 65 rokov a pravidelný príjem.

10. Prima banka

Prima banka má vo svojej ponuke úver s úrokom od 7,9 % vo výške od 1000 do 15 000 EUR a s dobou splatnosti od 2 do 9 rokov. Žiadateľ musí mať vek nad 18 rokov, byť zamestnaný aspoň 3 mesiace, prípadne živnostník aspoň 12 mesiacov. Taktiež môže byť starobný, alebo výsluhový dôchodca.

Úverom je možné vyplatiť až päť iných úverov z rozličných bánk. Ak úvery poctivo splácate, k vybaveniu úveru Vám stačí iba občiansky preukaz.

11. Tatrabanka

V Tatrabanke je možnosť získania bezúčelového úveru s úrokom od 9,9 %. Výška úveru je v rozmedzí od 500 do 25 000 EUR a doba splatnosti je od 12 do 108 mesiacov. Úver je možné získať bez poplatkov a poskytnutý úver je možné poistiť.

Záver

Je zrejmé, že ponúk na získanie konsolidačného úveru je skutočne dostatok. Treba si len vybrať tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Dôležité je, aby ste nemali žiadny záznam v úverovom registri a aby ste už doteraz vzniknuté pôžičky riadne splácali. Vtedy vám banky ochotne pomôžu a konsolidačný úver vám ponúknu bez problémov.

Taktiež si uvedomte, že konsolidačný úver nie je ďalší úver, ktorý vás má zaťažiť. Je to iba prostriedok na splatenie predchádzajúcich úverov, prípadne ich zlúčenie do jedného s výhodnejšou úrokovou sadzbou. Preto ak ste sa z akýchkoľvek dôvodov dostali do situácie, kedy splácate množstvo nevýhodných úverov, prečerpania, kreditné karty a podobne, konsolidačný úver môže byť pre vás vhodné východisko.