Overená SMS pôžička – na čo sa pri výbere zamerať

overena-SMS-pozicka

SMS pôžičky sú pohodlný a rýchly spôsob prístupu ku krátkodobým pôžičkám. Proces podania žiadosti je rýchly a jednoduchý a pôžička je zvyčajne schválená do niekoľkých minút. Na čo sa pri výbere SMS pôžičky treba zamerať?

SMS pôžička je nebankový úver, ktorý sa poskytuje zvyčajne krátkodobo.  S dobrou SMS pôžičkou je možné požičať si až do 1 000 € a pôžičku splácať až tri mesiace. Aké sú výhody SMS pôžičiek oproti klasickým pôžičkám?

Krátkodobé SMS pôžičky

Krátkodobé pôžičky sa stali obľúbenými hlavne medzi ľuďmi, ktorí potrebujú rýchly prístup k hotovosti. Sú totiž rýchlym spôsobom, ako získať peniaze v prípade neočakávaných výdavkov. Na vybavenie online či SMS pôžičky skutočne stačí pár minút a po schválení sú obyčajne peniaze ihneď na účte.

Krátkodobo si možno požičať zvyčajne menšie sumy – obvykle ide o rýchle pôžičky do 350 €. Doba splatnosti je krátka, spravidla ide o pôžičku na 30 dní. Krátkodobo požičajú peniaze zvyčajne nebankové spoločnosti.

SMS pôžička ihneď

Krátkodobé pôžičky sú prevažne pôžičky nebankové, ktorých doba splatnosti je štandardne niekoľko týždňov alebo niekoľko mesiacov. Získať takúto nebankovú pôžičku možno napríklad prostredníctvom SMS pôžičky, zvyčajne sa však treba najprv registrovať online.

Vybavenie SMS pôžičky nonstop je veľmi rýchle, nebankové spoločnosti ponúkajú v podstate peniaze ihneď. Požiadať o ne možno kedykoľvek – počas pracovných dní i cez víkend.

Podmienky poskytovateľov sa pri žiadostiach o krátkodobé pôžičky cez SMS odlišujú. Vo väčšine prípadov je však potrebný:

 1. vek minimálne 18 rokov
 2. trvalý pobyt na území SR
 3. dokladovateľný príjem

SMS pôžičky dnes už nefungujú tak, že stačí poslať krátku textovú správu na uvedené telefónne číslo. Po tom, ako poskytovanie nebankových pôžičiek začalo podliehať dohľadu Národnej banky Slovenska, väčšina nebankových spoločností vyžaduje registráciu online cez internetovú stránku.

Výhody pôžičiek cez SMS

Rýchle pôžičky cez SMS prinášajú mnohé výhody. Tu sú niektoré z nich:

 • rýchle vybavenie
 • finančná pomoc v prípade náhlych problémov
 • bezúčelová pôžička na čokoľvek
 • SMS pôžička dostupná nonstop
 • rýchle vybavenie a vyplatenie peňazí
 • možnosť získania SMS pôžičky ihneď

Vďaka mnohým výhodám sú rýchle SMS pôžičky ihneď do 10 minút v dnešnej dobe veľmi populárne. Poskytujú finančné zabezpečenie v období nečakaných výdavkov.

Nevýhody SMS pôžičky

Ako všetky pôžičky, aj SMS pôžička má svoje nevýhody. Medzi ne patria:

 • vyššie úroky v prípade SMS pôžičiek bez registra
 • potreba prieskumu a porovnávania
 • obmedzená suma pôžičky do 1 000 €
 • noví klienti majú k dispozícii menšie sumy na kratšiu dobu

Tieto nevýhody rýchlych pôžičiek cez SMS môžu niektorých žiadateľov odradiť. Stále však ich výhody v mnohom prevažujú nad nevýhodami. Vždy je však potrebné spraviť si dobrý prieskum na nájdenie tej najvýhodnejšej SMS pôžičky.

Na čo sa pri výbere dobrej SMS pôžičky zamerať

Ak si chce niekto vybrať najvýhodnejšiu rýchlu pôžičku cez SMS, mal by sa riadiť troma jednoduchými radami, na čo si dať pozor:

 1. vždy si vyberať seriózneho poskytovateľa s licenciou od NBS
 2. vždy porovnávať čo najviac dostupných ponúk
 3. pýtať sa na podmienky zmluvy, dodatočné poistenia, poplatky a sankcie

Otázkou mnohých žiadateľov o pôžičky je, ako rozpoznať podvodného poskytovateľa. Pri prieskume sa treba zamerať na údaje o licencii od NBS. Ak spoločnosť licenciou od Národnej banky Slovenska nedisponuje, pravdepodobne ide o podvod.

Ako požiadať o SMS pôžičku

Všetko, čo treba urobiť, aby človek požiadal o SMS pôžičku nonstop, je poslať veriteľovi SMS správu so svojimi údajmi, ako je meno, adresa a suma, ktorú si chce človek požičať. Možno to urobiť priamo zo svojho mobilného telefónu, čo je jednoduché a pohodlné.

Po prijatí SMS správy veriteľ vyhodnotí žiadosť a oznámi žiadateľovi, či ju schválil. Potom sa určí výška pôžičky a podmienky splácania, zvyčajne s krátkou dobou splatnosti do 30 dní.

Kedysi sa SMS pôžičky vybavovali zaslaním SMS správy na dané číslo a peniaze sa takmer okamžite pripísali na účet žiadateľa. Nové SMS pôžičky sa dnes ľahko dajú vybaviť pohodlne cez mobilný telefón. Neposielajú sa však SMS správy, ale vypĺňajú sa formuláre.

Nevýhodou SMS pôžičiek je, že sú zvyčajne spojené s vysokou úrokovou sadzbou. To znamená, že SMS pôžičku nonstop by si mali vziať ľudia len vtedy, ak sú si istí, že si ju môžu dovoliť splatiť v stanovenej lehote. Okrem toho by si mali vždy pred tým, ako sa zaviažu k SMS pôžičke, preveriť veriteľa, pretože niektorí veritelia môžu používať podvodné praktiky, aby oklamali nič netušiacich dlžníkov.

Na záver možno povedať, že SMS pôžičky sú pohodlným a rýchlym spôsobom prístupu k núdzovým finančným prostriedkom, ale vždy je treba byť si vedomý možných rizík.

SMS pôžička bez registra

Každému sa môže stať, že sa omešká s platbou. Či už za telefón, šek, alebo splátku pôžičky. Každý takýto záznam omeškania sa však ukladá v úverovom registri. Čím viac negatívnych záznamov v registri žiadateľ o pôžičku má, tým je pre banku rizikovejší.

Preto je dobré snažiť sa platiť vždy všetko včas a nevytvárať zbytočné dlhy.

Ak však má niekto záznam v registri dlžníkov, nemusí zúfať. Požičiať si môže aj napriek záznamom. To umožňuje napríklad SMS pôžička bez registra. Človek pri nej musí rátať s vyššou úrokovou sadzbou a vyššími nákladmi na splatenie pôžičky.

Poskytovatelia SMS pôžičiek

V nedávnej minulosti boli SMS pôžičky veľmi obľúbené. Poskytovali ich špecializované nebankové spoločnosti, ktoré sa zameriavali na krátkodobé mini pôžičky, napríklad Ferratum, SMS Credits, CG Pôžička alebo Credit One

V súčasnosti však už niektoré z týchto spoločností neexistujú a zanikli tak aj SMS pôžičky, ktoré poskytovali. Medzi dôveryhodných poskytovateľov SMS pôžičiek aj bez registra patria SMS Credits, Port System, Credit One či Trila.

1. SMS Credits – overená SMS pôžička

Overené SMS pôžičky poskytuje spoločnosť SMS Credits, ktorá je známa po celom Slovensku. Tieto úvery sa vybavujú prostredníctvom odoslania krátkej textovej správy, avšak vyžaduje sa aj registrácia vopred, a to online cez webstránku nebankovky.

Charakteristiky pôžičky SMS Credits:

 • pôžička od 20 € do 350 €
 • doba splatnosti od 5 do 15 dní
 • možnosť predĺženia splatnosti za poplatok
 • rýchla pôžička pre každého občana SR nad 18 rokov

Na vybavenie tejto overenej SMS pôžičky nie je nutné dokladovať výšku príjmu, nebankovka nevyžaduje ani ručiteľa alebo iné ručenie za úver a nie sú tu ani žiadne skryté poplatky vopred.

2. Port System – SMS pôžička nonstop

Jedným z poskytovateľov SMS pôžičiek nonstop je aj spoločnosť Port System, ktorá ponúka SMS pôžičku rýchlo a jednoducho vyplnením formulára na svojej webovej stránke.

Charakteristiky pôžičky od spoločnosti Port System:

 • pôžička od 50 € do 500 €
 • doba splatnosti od 15 dní do 1 mesiaca
 • úroková sadzba 16,22 %
 • pôžička bez dokladovania príjmu

Transparentné úroky a poplatky možno nastaviť podľa potrieb žiadateľa. Kompletná dokumentácia je vždy na jednom mieste, uložená prehľadne v užívateľskom profile klienta, pripravená na nahliadnutie.

3. Credit One – blesková SMS pôžička

Blesková SMS pôžička sa dá získať aj od nebankovej spoločnosti Credit One, ktorá sa špecializuje aj na online úvery a pôžičky cez internet.

Charakteristiky pôžičky Credit One:

 • pôžička od 50 € do 1 000 €
 • doba splatnosti do 30 dní
 • bez potreby ručenia
 • len pre žiadateľa bez záznamu v registroch
 • potreba dokladovať príjem žiadateľa
 • bez skrytých poplatkov
 • transparentnosť a prehľadné podmienky
 • celková rýchlosť vybavenia pôžičky

Na úvod je potrebné sa zaregistrovať online cez webstránku, ale následne je už možné prostredníctvom SMS správy požiadať o novú pôžičku kedykoľvek neskôr, a to aj bez pripojenia na internet. Peniaze je možné vďaka tejto bleskovej SMS pôžičke mať na účte ešte dnes alebo najneskôr do 24 hodín. 

4. Trila – SMS pôžička ihneď do 10 minút

Nebankové pôžičky cez SMS vybavené ihneď do 10 minút ponúka aj Trila. Ide o rýchle bezúčelové úvery poskytované prostredníctvom webstránky a online žiadosti, ale aj prostredníctvom krátkej textovej SMS správy.

Charakteristiky pôžičky Trila:

 • pôžička od 50 € do 500 €
 • doba splatnosti od 15 do 30 dní
 • pôžička na čokoľvek
 • pôžička bez dokladovania príjmu
 • vysoké úroky a poplatky

Pôžičky sa vybavujú veľmi rýchlo, obvykle sa posielajú finančné prostriedky na účet už do 24 hodín. V prípade záujmu je možné peniaze poslať aj poštovou poukážkou.