Rýchla pôžička – Ako funguje a pre koho je výhodná? – Pôžičky bez registra

Rýchla pôžička, ako už napovedá jej názov, nie je oficiálny názov bankového produktu. Hovorovo sa tak označujú pôžičky, ktoré sú poskytnuté žiadateľovi v čo najkratšej dobe (niekedy aj do 24 hodín). Takýto typ pôžičky však má svoje výhody aj nevýhody.

Najväčšou výhodou rýchlej pôžičky je doba, ktorá uplynie od požiadania o pôžičku až po poskytnutie financií na bankový účet.

Rýchla pôžička vám môže byť poskytnutá aj do 24 hodín od schválenia pôžičky. S týmto typom pôžičky väčšinou nie je spojených množstvo papierovačiek. Rýchlu pôžičku si môžete vybaviť aj cez internet.

Nevýhodou rýchlo vybavenej pôžičky môže byť vyšší úrok. Predovšetkým pri väčších sumách a pri pôžičkách s dlhodobou splatnosťou to činí pôžičku nevýhodnou.

Ďalšou nevýhodou pôžičky, ktorú vybavujete v zhone, je zlyhanie ľudského faktora. Pri unáhlenom podpise zmluvy si nemusíte všimnúť všetky zmluvné podmienky.

Počas splácania vás následne môžu prekvapiť poplatky, napríklad poplatok za predčasné splatenie pôžičky alebo poplatok za vykonanie mimoriadnej splátky.

Pre koho je vhodný takýto typ pôžičky?

Rýchlu pôžičku odporúčame tým, ktorí čelia nečakaným výdavkom a potrebujú získať peniaze na svoj bankový účet čo najskôr. Môže ísť o nečakanú opravu auta či pokutu za rýchlosť. V prípade, že ste sa ocitli v takejto situácií, nemáte čas na návštevy pobočiek bánk a potrebujete si pôžičku zohnať čo najskôr, rýchla pôžička  pre vás môže byť tým správnym riešením.

Kedy hľadať iný typ pôžičky?

Rýchlo vybavená pôžička, napríklad pôžička bez dokladovania príjmu môže mať o niečo vyšší úrok ako iné pôžičky.  V prípade, že peniaze nepotrebujete súrne, poprípade máte na dojednanie a vybavenie pôžičky dostatok času, odporúčam vám urobiť si prieskum trhu.

Pozrite sa na úverové produkty jednotlivých bánk. Zistite, v ktorej banke získate pôžičku s najnižším úrokom a najlepšími podmienkami splácania. Peniaze tak získate o pár dní, možno týždňov neskôr, avšak vďaka tomu, že ste sa s výberom neuponáhľali, môžete získať pôžičku s výhodnejším úrokom.

Najdostupnejšia rýchla pôžička bez overovania je formou krátkodobého úveru. Úver bez potvrdenia o príjme formou nebankovej pôžičky je väčšinou bezúčelový, a tak je možné použiť ho na čokoľvek. Potvrdenie o príjme sa obvykle predkladá len u rizikových klientov, a to len individuálne.

Rýchle SMS pôžičky pre nezamestnaných sú špeciálnou formou úveru, pričom takáto pôžička je bez dokladovania príjmu a jeho overovania zo strany nebankovej spoločnosti. Takéto rýchle pôžičky cez SMS poskytuje len zopár nebankových spoločností.

Výhodou je, že sú to pôžičky pre každého vzhľadom na jednoduché podmienky získania. V niektorých prípadoch ide aj o SMS pôžičky bez registra, čiže poskytovateľ úveru nenahliada do bankových registrov a registrov dlžníkov.

Ako môžete využiť peniaze z rýchlej pôžičky?

V tomto prípade je odpoveď jednoduchá – peniaze z pôžičky môžete použiť na čokoľvek. Rýchla pôžička je bezúčelový spotrebný úver. Banke nemusíte dokladovať, ako ste financie využili.