Tatra banka spotrebný úver – aké podmienky prináša

Tatra banka je v súčasnosti jednou z najväčších slovenských komerčných bánk a zároveň je lídrom na trhu v inováciách. Od svojho vzniku priniesla množstvo prelomových bankových inovácií a získala viac ako 280 ocenení od mnohých renomovaných vyhlasovateľov doma aj vo svete. Aký spotrebný úver táto banka ponúka?

Tatra banka, a. s. vznikla v roku 1990 ako prvá súkromná banka na Slovensku. Meno prevzala od pôvodnej Tatra banky založenej v roku 1885, ktorá bola v roku 1945 znárodnená a neskôr úplne zanikla.

V roku 2013 spustila Tatra banka na slovenskom bankovom trhu unikátny projekt multibrand prístup a založila Raiffeisen banku Slovensko, ktorá pôsobí ako jej organizačná zložka so zameraním na vlastnú cieľovú skupinu a poskytovanie jednoduchých bankových produktov a služieb.

Tatra banka – finančné produkty

Tatra banka je od svojho vzniku spoločensky zodpovednou firmou, ktorá podniká na etických princípoch a princípoch ESG. Orientuje sa primárne na podporu umenia, vzdelania a technológií. Prepojením týchto 3 svetov chce banka spoluvytvárať novú inteligentnú budúcnosť.

Prostredníctvom svojej Nadácie Tatra banky podporila od založenia v roku 2004 projekty a granty sumou viac ako 9 miliónov eur.

Neodmysliteľným finančným produktom sú Tatra banka úver pre mladých a hypotéky. Tých Tatra banka ponúka hneď niekoľko. V rámci populárnych spotrebiteľských úverov možno využiť napríklad flexibilný bezúčelový. V prípade existujúcich dlhov je v ponuke úver na refinancovanie a na záver možno spomenúť aj nákup na splátky.

V prípade potreby financovania bývania si môže klient zvoliť medzi štandardnou hypotékou alebo populárnou americkou hypotékou. Existujúce hypotéky je ďalej za pomoci Tatra banky možné aj refinancovať, a to s refinančnou hypotékou.

Bezúčelový spotrebný úver od Tatra banky

Jedným z finančných produktov, ktoré ponúka Tatra banka je Bezúčelový spotrebný úver. Možno si ho vybaviť online bez návštevy pobočky a banka sa zaväzuje vrátiť až polovicu úrokov pri jeho riadnom splácaní.

Bezúčelový úver od Tatra banky je možné získať:

 • vo výške od 500 € do 30 000 €
 • na obdobie 12 až 96 mesiacov
 • s nemennou úrokovou sadzbou od 6,49 % ročne 
 • s poplatkom za úver vo výške 2 % z výšky poskytnutého úveru, max. 300 €
 • so 100 % zľavou z poplatku za nový úver, ak klient ešte nemá v Tatra banke Bezúčelový úver
 • bez spoludlžníka a ručiteľa

Na výpočet výšky úveru pre mladých a mesačnej splátky možno použiť online kalkulačky na webových stránkach Tatra banky. Zadaním údajov do kalkulačky klient získa presnejšiu informáciu o možnostiach úveru.

Schvaľovanie žiadosti o úver zahŕňa posúdenie bonity a schopnosti splácať úver. Po schválení žiadosti banka pripraví zmluvnú dokumentáciu. Existuje niekoľko možností ako ju podpísať:

 • prostredníctvom Internet bankingu alebo mobilnej aplikácie Tatra banka
 • cez DIALOG Live prostredníctvom Hlasovej biometrie
 • v pobočke Tatra banky

Peniaze banka zašle účet žiadateľa do pár minút po podpise zmluvnej dokumentácie.

Refinančný úver od Tatra banky

Refinančný úver ponúka možnosť nahradiť viacero existujúcich úverov jedným novým za výhodnejších podmienok. Čerpaním refinančného úveru možno:

 • získať nižšiu splátku
 • získať výhodnejšiu úrokovú sadzbu
 • získať finančné prostriedky navyše
 • vybaviť refinancovanie úveru na jednu návštevu

Refinančný úver od Tatra banky možno získať:

 • vo výške od 500 € do 30 000 €
 • na obdobie 12 až 96 mesiacov (1 až 8 rokov)
 • s výhodnou úrokovou sadzbou od 5,99 % do 8,99 % ročne
 • so 100% zľavou z poplatku za úver

V spolupráci s UNIQA poisťovňou je tu možnosť vybaviť si poistenie schopnosti splácať úver, ktoré v prípade nepredvídaných udalostí prinesie istotu, že úver bude človek schopní splácať aj naďalej.

Nákup na splátky od Tatra banky

Ako formu spotrebného úveru poskytovaného Tatra bankou možno označiť aj nákup na splátky. Ten je možné využiť aj v prípade, že človek nie je klientom banky. Sprostredkovanie je možné elektronicky na stránke tatrabanka.sk, pričom banka sľubuje vybavenie žiadosť už do niekoľkých minút.

Prostredníctvom úveru je možné zakúpiť tovar vo výške od 100 do 2 000 € na obdobie 3 až 24 mesiacov. Možnosť nákupu na splátky sa dá využiť ak:

 • je žiadateľom fyzická osoba, občan SR s trvalým pobytom na území SR
 • má vek od 18 do 70 rokov
 • poberá príjem ako zamestnanec alebo je dôchodca

Nákup na splátky je pomerne rýchlou alternatívou, ako sa dostať k peniazom na požadovaný tovar. Ďalšou možnosťou, ako rýchlo disponovať peniazmi, dokonca bez dokladovania účelu, je napríklad revolvingový úver v podobe kreditnej karty.

Pôžička 5 000 € od Tatra banky

Jednou z možností, ako si rýchlo vziať pôžičku 5 000 €, je požiadať o vyššie spomínaný Bezúčelový spotrebný úver od Tatra banky. Keďže ide o bezúčelový úver, túto pôžičku možno použiť na čokoľvek – rekonštrukciu domu, kúpu automobilu či zariadenie domácnosti.

Pri vybavení pôžičky na 5 000 € sa nevyžaduje spoludlžník ani ručiteľ. Žiadateľ však musí dokladovať príjem.

V rámci spotrebného úveru ešte možno spomenúť takzvaný Úver pre modrú planétu, v rámci ktorého je možné uplatnť si určité benefity. To je možné v prípade, ak klient preukáže, že načerpané úverové prostriedky použil na financovanie ekologických produktov v domácnosti. 

Úverová kalkulačka – Tatra banka

Urobiť si prehľad v ponuke Tatra banky je jednoduchšie aj vďaka pomoci úverových a hypotekárnych kalkulačiek, ktoré sú dostupné na webovej stránke banky. Tie sú robené na mieru pre dané produkty a je možné si pomocou nich vypočítať parametre pri rôznych typoch úverov či hypoték.

Žiadateľ by mal mať predstavu o požadovanej výške pôžičky a tiež zamýšľanej dobe splatnosti. Na základne týchto údajov je za pomoci online kalkulačky možné vypočítať údaje ako mesačná splátka či úroková sadzba.

Pri všetkých typoch pôžičiek a hypoték býva uvedený aj reprezentatívny príklad, na základe ktorého je možné spraviť si o danom produkte predstavu. Treba však uviesť, že výpočty hypotekárnych kalkulačiek či úverových online kalkulačiek slúžia ako reprezentatívny príklad. Presné podmienky si dojedná klient s bankou pred podpisom zmluvy.

Pôžička online ihneď na účet

Pôžičky ihneď na účet s vybavením online sú pohodlným spôsobom, ako získať pôžičku bez absolvovania zdĺhavého procesu žiadosti. Na rozdiel od tradičných žiadostí o pôžičku sú rýchle pôžičky často schválené v priebehu niekoľkých minút, čo umožňuje dlžníkom rýchlo získavať finančné prostriedky. 

Pôžička ihneď na účet je spravidla krátkodobá malá alebo mini pôžička, ktorá sa poskytuje cez SMS alebo cez internet online spôsobom. Ide o ideálne rýchle pôžičky. Hodia sa ak človek potrebuje peniaze do výplaty. Viacero nebankoviek však ponúka úvery aj nezamestnaným alebo pre mamičky na materskej dovolenke či dôchodcov.

Ak je potrebný úver bez registra, ten sa dá vybaviť len v prípade niektorých nebankových spoločností, pričom výhodou je rýchlosť, kedy je úver schválený takmer ihneď.

Rýchle pôžičky sú jednoducho ideálne pre tých, ktorí potrebujú okamžitý prístup k finančným prostriedkom na pokrytie mimoriadnych výdavkov, alebo pre tých, ktorí majú zlú bonitu a ktorí sa nemusia kvalifikovať na tradičné pôžičky.

Pôžička online ihneď na účet od Tatra banky

Pokiaľ človek potrebuje rýchlu pôžičku online ihneď na účet, vhodnou voľbou môže byť revolvingový úver. Ido o druh úveru, pri ktorom je možné peniaze čerpať opakovane až do výšky scháleného úverového rámca. Najvyužívanejším typom tohto druhu úveru je práve kreditná karta.

Kreditná karta Visa štandard súkromná je v Tatra Banke dostupná:

 • s celkovým úverovým rámcom od 400 € až do 5 000 € 
 • s úrokovou sadzbou 18,8 % p. a.
 • bezúročné obdobie je až 47 dní – termín na uhradenie vyčerpanej čiastky je 17 dní po vyúčtovaní (koniec mesiaca) 
 • mesačný poplatok za kartu 2,50 € a pri dodatkovej karte je to 0,50 €

Na získanie kreditnej karty od Tatra Banky je potrebné:

 • v prípade zamestnanca dokladovať príjem
 • v prípade podnikateľa preukázať existenciu oprávnenia na podnikanie v SR minimálne za obdobie 2 rokov

Okrem karty Visa štandard súkromná môžu klienti banky tiež požiadať aj o zlatú alebo platinovú kreditnú kartu. Tie prichádzajú s vyšším úverovým rámcom. Viac informácií o kreditných či debetných kartách možno nájsť na stránke banky.