Na financovanie rekonštrukcie vám požičia aj nebankovka

Zdedili ste starší dom po starých rodičoch, kúpili nový byt alebo sa chystáte renovovať a prerábať vo veľkom? Čaká vás náročná úloha, nielen po fyzickej, ale aj materiálnej stránke.

Nie v každom prípade sa financovanie rekonštrukcie musí riešiť úverom so založením nehnuteľnosť a hľadať ručiteľa, najmä ak ide nejde o kompletnú prerábku.

Prísne podmienky bánk znemožňujú ľuďom s nižšími príjmami požičať si, no aj pre vás máme riešenie, ako si svoj domov môžete zútulniť.

Licencované nebankové spoločnosti musia plniť prísne podmienky Národnej banky, a preto sú ich ponuky férovejšie v porovnaní s praktikami, na ktoré upozorňovali klienti v minulosti.

Ako dokážete financovať rekonštrukciou s nebankovou pôžičkou?

Nebankové spoločnosti ponúkajú na rekonštrukciu bývania dva základné typy úverov.

Bezúčelové pôžičky, kedy si môžete relatívne rýchlo požičať väčšiu čiastku. Výhodou je, že nemusíte vydokladovať použité finančné prostriedky.

Môžete si tak za časť peňazí prerobiť kuchyňu, kúpiť nové auto, alebo splatiť iné dlhy. Jednoducho je len na vás, na čo a kedy peniaze použijete. V tomto prípade však treba počítať s vyššími hodnotami RPMN.

Druhou možnosťou je účelová pôžička. Tá je viazaná na modernizáciu alebo rekonštrukciu. Úrokové sadzby sú nižšie v porovnaní s bezúčelovými pôžičkami, sú dostupné takmer pre každého a vybavíte ich veľmi rýchlo.

Účelová pôžička síce znamená, že by ste mali zdokladovať účelovosť, čiže všetky práce, pomôcky, použitý materiál musíte vydokladovať bločkami a faktúrami, ktoré sú výhradne na meno osoby, ktorá požiadala o túto pôžičku.

Napriek všetkým papierom a bločkom sa tento typ pôžičky oplatí podstatne viac a nie všetky nebankovky požadujú zdokladovanie.

Na trhu si v súčasnosti môžete vybrať hneď z niekoľkých nebankových spoločností. Tie vám radi poskytnú účelovú pôžičku s výhodným úrokom.

Koľko si teda môžete požičať a za akých podmienok u jednotlivých nebankových spoločností?

Home Credit

Známa nebanková spoločnosť ideálna pre ľudí, ktorým na rekonštrukciu postačí nižšia čiastka. Home Credit vám požičia v sume od 400 € do 6.000 €. Finančné prostriedky je možné využiť na čokoľvek, nie sú teda účelovo viazané.

Pri žiadaní o pôžičku si pripravte občiansky preukaz dokazujúci vašu plnoletosť spolu s ďalším dokladom totožnostipotvrdením o vašom príjme. Celý proces vybavovania vašej pôžičky je zadarmo, zvládnete ho z pohodlia vášho domova. Stačí vyplniť online žiadosť a počkať si, kým vás Home Credit bude kontaktovať.

Za vybavenie neplatíte žiadny poplatok, rovnako tak za predčasné splatenie. Ak vám podmienky zmluvy z nejakého dôvodu nebudú vyhovovať, môžete pôžičku do 30 dní od podpisu zmluvy vrátiť bez akýchkoľvek sankcii alebo úrokov.

Cetelem

Poskytuje pôžičky pre osoby s trvalým pobytom na Slovensku od 18 do 65 rokov, pričom v čase poslednej splátky klient musí mať maximálne 75 rokov. Taktiež je potrebné preukázať sa fotokópiou občianskeho preukazu, potvrdením o príjme a aktuálnym výpisom z účtu na ktorý chcete finančné prostriedky odoslať.

Živnostníci potrebujú aj doklad o daňovom priznaní, oprávnenie podnikania na území SR a dôchodcovia zase aktuálny výmer dôchodku.

Požičať si môžete od 2000 až po 50 000 eur pričom podpísanie zmluvy je zadarmo. Výhodou je aj možnosť mimoriadnej splátky, vďaka ktorej môžete splatiť pôžičku rýchlejšie, kedykoľvek budete chcieť.

Quatro Pôžičky

Pôžičku na rekonštrukciu bytu, alebo domu poskytne žiadateľom od 21 do 65 rokov aj spoločnosť Quatro. Podobne ako predchádzajúce spoločnosti vyžaduje od vás predovšetkým občiansky preukaz, ďalší doklad totožnostipotvrdenie o príjme a samozrejme vlastný účet v banke.

Požičia vám bez ručiteľa a na čokoľvek od 600 do 10 000 eur. Výšku a dĺžku splácania si môžete sami nastaviť a peniaze vám budú pripísané na účet najneskôr do 24 hodín po podpísaní zmluvy.

Silverside

Nováčik na slovenskom trhu ponúka bezúčelovú pôžičku pod názvom Rozumná pôžička. Požičať si môžete od 500 do 5000 eur, podmienkou je stály príjem zo zamestnania alebo podnikania. Stačí vyplniť online formulár, následne sa vám ozve zástupca spoločnosti a dohodnete si podrobnejšie detaily.

Pôžičku je možné splatiť vopred bez poplatku, vybavenie je tiež bez poplatku. Keďže Silverside je nová nebanková spoločnosť, pripravte sa na prísnejšie preverovanie bonity. Pôžičku nedostanú mamičky na materskej či ľudia poberajúci akékoľvek sociálne dávky.

Slovenská Požičovňa

Nebanková spoločnosť poskytujúca ako jediná účelové pôžičky bez potreby dokladovania faktúr a bločkov.

Stačí, ak budete mať od 21 do 75 rokov, trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a pravidelný príjem zo zamestnania, podnikania alebo dôchodok. Pri podpisovaní zmluvy predložíte potvrdenie o vašom príjme a občiansky preukaz.

Čo sa týka sumy, požičať si môžete od 5000 do 20 000 eur. Výšku pôžičky a dobu splácania si môžete vopred určiť na stránke Slovenskej požičovne.

Následne vďaka online formuláru môžete požiadať o pôžičku priamo z pohodlia vášho domova. Ako aj pri ostatných nebankovkách celý proces vybavovania pôžičky je zadarmo aj s možnosťou jej predčasného splatenia.

Rýchla pôžička do 24hodín.sk

Niekedy sa potreba rekonštrukcie objaví nečakane. V domácnosti sa môže pokaziť niečo, čoho opravu ste už dlhšie odkladali kvôli nedostatku financii. Rýchla pôžička do 24 hodín môže byť vaša už do pár hodín od vyplnenia žiadosti.

Požičať si môžete od 500 do 6000 eur a splatnosť začína od 6 mesiacov. O túto pôžičku môžu požiadať aj mamičky na materskej, nezamestnaní (počítajte však s nižšími sumami) alebo dôchodcovia.

Každá z ponúkaných pôžičiek má svoje východy aj nevýhody. Tá pôžička, ktorá je pre vašich susedov, alebo kamarátov výhodná, pre vás byť nemusí. Práve preto dôkladne zvážte sumu, ktorú potrebujete na prerábku vášho bytu. Dobu splácania a porovnávajte jednotlivé hodnoty RPMN.