Home Credit – produkty, recenzie, skúsenosti

home-credit

Spoločnosť Home Credit prišla na slovenský trh v roku 1999. Už za krátky čas sa stala jedným z popredných poskytovateľov spotrebiteľských úverov. Svojim zákazníkom poskytuje Home Credit širokú škálu úverových produktov. Aké produkty táto spoločnosť ponúka a aké sú recenzie a ohlasy na spoločnosť Home Credit?

Home Credit je nebanková spoločnosť, ktorá poskytuje predovšetkým dlhodobé spotrebné úvery. Jeho produkt flexibilná pôžička je niečo medzi klasickou pôžičkou a revolvingovým úverom. Aké výhody táto pôžička prináša?

Home Credit

Spoločnosť Home Credit Slovakia, a. s., založená v roku 1999, je jedným z popredných poskytovateľov spotrebiteľského financovania na Slovensku. Spoločnosť ponúka širokú škálu úverových produktov ako nákup na splátky v mieste predaja, auto úvery, pôžičky na kartu, kreditné karty, revolvingové pôžičky a spojenie pôžičiek.

V roku 2016 spoločnosť poskytla úvery v celkovej výške 243 miliónov eur. Spoločnosť Home Credit Slovakia, a. s. je členom skupiny Home Credit.

Spoločnosť Home Credit je známa svojou charitatívnou činnosťou. Každoročne podporujú vybrané projekty z oblastí zdravotníctva, vzdelávania a sociálnej sféry. Okrem toho sú hlavným partnerom podujatia Letné Shakespearovské slávnosti konajúceho sa každoročne v Bratislave.

Home Credit – pôžička

Nebanková spoločnosť Home Credit má v ponuke rýchlu online pôžičku pod názvom Flexibilná pôžička na kartu. Jednou z jej mnohých výhod je jej rýchle vybavenie online do 15 minút. Čo ďalšie človek získa čerpaním tejto pôžičky?

 • pôžička od 400 € do 10 000 €
 • úrok od 16,9 %
 • bezúčelová pôžička na čokoľvek
 • pôžička bez ručiteľa
 • flexibilná pôžička – každý mesiac si možno prispôsobiť výšku splátky
 • vybavenie a vedenie zadarmo

Na získanie pôžičky od spoločnosti Home Credit je potrebné splniť len dve podmienky:

 • vek minimálne 18 rokov
 • dokladovať stály zdroj príjmu napríklad výpisom z účtu

Flexibilná pôžička na kartu od spoločnosti Home Credit predstavuje revolvingový úver, ktorý možno čerpať opakovane na čokoľvek. S Flexibilnou pôžičkou možno každý mesiac splácať inú sumu

Výšku mesačných splátok a dobu splácania umožňuje vypočítať online kalkulačka na webových stránkach nebankovky. Žiadosť o pôžičku možno vybaviť v pobočke alebo v ktorúkoľvek dennú i nočnú hodinu z pohodlia domova zo svojho počítača alebo mobilného telefónu. Stačí vyplniť nezáväznú online žiadosť o pôžičku.

Home Credit – konsolidácia pôžičiek

Vďaka spoločnosti Home Credit možno jednoducho ušetriť každý mesiac aj stovky eur. Ako sa to dá Stačí si previesť svoje existujúce úvery a ďalšie záväzky pod túto spoločnosť vďaka konsolidácií.

Jedným väčším úverom za výhodnejších podmienok tak nielen že možno ušetriť na celkovom preplatku, ale navyše si aj znížiť pravidelné mesačné splátky.

Využiť konsolidáciu od spoločnosti Home Credit sa vyplatí. Navyše ako svojmu zákazníkovi pomôže spoločnosť s celým papierovaním. Stačí im doložiť dokumenty o existujúcich úveroch a záväzkoch a Home Credit vybaví celý prevod financií.

Home Credit – auto na splátky

Dobre vybrané jazdené auto vyjde lacnejšie než nové a urobí rovnakú službu. Na mieste tak človek nemusí zaplatiť vôbec nič. Home Credit všetko vyrieši. Požičia aj na lacnejšie autá a motorky – už od 1 000 € na voliteľnú dobu splácania od 2 do 7 rokov. Kúpiť na splátky si možno osobné aj úžitkové vozidlá.

Home Credit má sieť zazmluvnených bazárov, ktoré pomôžu s vybavením úveru priamo v bazáre. Pre zoznam autobazárov stačí navštíviť stránky spoločnosti Home Credit.

Home Credit – nákup na splátky

Home Credit má v ponuke aj Nákup na splátky. Pri prvom nákupe na splátky v niektorom z partnerských e-shopov spoločnosti bude klientovi vytvorený Šikovný účet.

Ako nakupovať na splátky so spoločnosťou Home Credit?

 1. vybrať si u niektorého z partnerov tovar aspoň za 40 €, ktorý si chce zákazník kúpiť na splátky
 2. v objednávke zvoliť platobnú metódu „Nákup na splátky Home Credit“ a nastaviť si splátky
 3. z e-shopu bude uživateľ automaticky presmerovaný do mobilnej aplikácie, kde si vybaví Šikovný účet
 4. cena nákupu sa odpočíta zo Šikovného účtu a rozloží sa do splátok
 5. presmerovanie naspäť do e-shopu, ktorý expeduje tovar

Po založení Šikovného účtu možno nakupovať na splátky kdekoľvek pomocou virtuálnej alebo klasickej karty.

Každý deň prináša spoločnosť Home Credit nové ponuky tovaru jej partnerov, u ktorých možno využiť rozloženie do splátok s 0 % úrokom.

Home Credit – Šikovná karta

So Šikovnou kartou Home Credit možno okrem finančnej rezervy získať aj prístup k mnohým ďalším výhodám. Ponúkne až 51-denné bezúročné obdobie. To znamená, že keď peniaze zo zaplateného nákupu vráti klient do nastavenej lehoty, neplatí za ne žiadne úroky.

Ponúkne aj napríklad jeden výber z bankomatu mesačne úplne zadarmo, cashback z nákupov v sieti Premia až 20 % hodnoty objednávky späť a okrem iného aj širšiu škálu asistenčných služieb.

Šikovná karta Home Credit tak dá naozaj mnoho výhod navyše, nielen ľahký prístup k plateniu tovaru, ktorý ponúkajú kreditné karty.

To všetko možno dostať za necelých 1,63 € mesačne. Presné podmienky sa možno dozvedieť na stránke Home Credit, kde možno taktiež o Šikovnú kartu jednoducho požiadať online.

Home Credit – Správca financií

Výhodou pôžičky Home Credit je, že pôžičku má klient neustále pod dohľadom, a to vďaka aplikácii Home Credit Správca financií. Vďaka nej má klient svoje pôžičky a kreditné karty plne pod kontrolou, kedykoľvek a kdekoľvek. Dokonca viac ako 170 000 používateľov využíva Správcu financií.

Do aplikácie sa uživateľ môže prihlasovať neobmedzene 24 hodín denne, sedem dní v týždni. V nej nájde prehľad o všetkých svojich splátkach a transakciách. Taktiež tam uvidí informácie o čerpaných hotovostných pôžičkách, nákupoch na splátky a kreditných kartách.

Správcu financií je možno nainštalovať aj do mobilného telefónu. Táto aplikácia umožňuje jednoduché prihlásenie pomocou PIN kódu alebo odtlačku prsta. Jej hlavnou výhodou je pohodlnejšie potvrdzovanie platieb kartou na internete.

Výhody Správcu financií od spoločnosti Home Credit:

 • jednoduchšie splácanie
 • financie pevne v rukách
 • peniaze navyše, keď ich človek potrebuje
 • karta, ktorá nezaberá miesto v peňaženke
 • odmeny na každom kroku
 • žiadne obavy o bezpečnosť

Všetky nákupy, pripísané bonusy a pohyby na účte si možno priamo v aplikácii okamžite skontrolovať. Každý online nákup sa potvrdzuje PIN kódom, odtlačkom prsta alebo Face ID. V aplikácii si tiež možno nastaviť a kedykoľvek upraviť bezpečnostné limity na karte alebo si kartu jedným kliknutím zablokovať.

Čo ponúka portál Moje financie?

CRIF je globálna spoločnosť špecializujúca sa na vývoj a riadenie služieb úverových registrov, obchodných informačných systémov a úverových riešení. Ponúka bankám, finančným inštitúciám, podnikom verejných služieb a firmám kvalifikovanú podporu v každej fáze vzťahu so zákazníkom.

Spoločnosť CRIF sa zaviazala uľahčovať finančné začlenenie a zodpovedný prístup k úverom prostredníctvom špecifických služieb a riešení, ktoré spotrebiteľom umožňujú mať pod kontrolou svoje dlhy, úveruschopnosť a informácie. Jednou z týchto služieb je aj portál Moje financie.

Portál moje-financie.sk poskytuje komplexný prehľad finančných záväzkov v podobe on-line výpisu z bankového alebo nebankového registra. S webovým portálom moje-financie.sk sa dá získať ucelený prehľad finančných záväzkov a hodnotenie bonity s presahom do minulosti.

Registrovaní používatelia portálu si môžu zakúpiť výpis zo Spoločného registra bankových informácií alebo Nebankového registra klientskych informácií. K dispozícii sú navyše aj výpisy z Centrálneho registra exekúcií a služba NetAgent. 

Výhody portálu Moje financie:

 • služby pre fyzické osoby aj pre fyzické osoby – podnikateľov
 • cenové zvýhodnenie výpisov pre registrovaných použivateľov
 • online prístup k výpisom
 • možnosť získať lepšie podmienky pri žiadosti o úver

Výpisy z úverových registrov, exekúcie, monitoring osobných dát na internete má človek k dispozícií okamžite po ukončenom procese registrácie na portáli.

Home Credit – recenzie a skúsenosti

Home Credit sa dlhodobo v rebríčkoch najdôveryhodnejších poskytovateľov pôžičiek umiestňuje na popredných miestach, patrí do nadnárodnej skupiny Home Credit a okrem toho je aj členom Asociácie poskytovateľov spotrebných úverov.

Z hľadiska zákazníckeho servisu možno hodnotiť spoločnosť Home Credit pozitívne. Tento poskytovateľ disponuje riadne udelenou licenciou Národnej banky Slovenska.

Na svojom webe má Home Credit riadne zverejnené všetky potrebné informácie. Svojim zákazníkom je na zákazníckej linke riadne dostupný od 08:00 do 16:00 počas pracovných dní.