Home Credit – produkty, recenzie, skúsenosti

home-credit

V roku 1999 sa na slovenský trh dostala spoločnosť Home Credit, ktorá sa rýchlo stala jedným z popredných poskytovateľov spotrebiteľských úverov. Svojim zákazníkom ponúka širokú škálu úverových produktov. Aké produkty táto spoločnosť poskytuje a aké sú recenzie a ohlasy na jej služby?

Nebanková spoločnosť Home Credit poskytuje dlhodobé spotrebné úvery s produktom flexibilná pôžička, ktorá kombinuje prvky klasického úveru a revolvingového úveru. Vďaka tomu prináša množstvo výhod.

Home Credit

Založená v roku 1999, spoločnosť Home Credit Slovakia, a. s. je vedúcim poskytovateľom spotrebiteľského financovania na Slovensku. Jej úverové produkty zahŕňajú nákupy na splátky v mieste predaja, auto úvery, pôžičky na kartu, kreditné karty, revolvingové pôžičky a spojenie pôžičiek.

V roku 2016 spoločnosť poskytla úvery v celkovej výške 243 miliónov eur. Spoločnosť Home Credit Slovakia, a. s. je členom skupiny Home Credit.

Spoločnosť Home Credit je známa svojou charitatívnou činnosťou. Každoročne podporujú vybrané projekty z oblastí zdravotníctva, vzdelávania a sociálnej sféry. Okrem toho sú hlavným partnerom podujatia Letné Shakespearovské slávnosti konajúceho sa každoročne v Bratislave.

Home Credit – pôžička

Nebanková spoločnosť Home Credit má v ponuke rýchlu online pôžičku pod názvom Flexibilná pôžička na kartu. Jednou z jej mnohých výhod je jej rýchle vybavenie online do 15 minút. Čo ďalšie človek získa čerpaním tejto pôžičky?

 • pôžička od 400 € do 10 000 €
 • úrok od 16,9 %
 • bezúčelová pôžička na čokoľvek
 • pôžička bez ručiteľa
 • flexibilná pôžička – každý mesiac si možno prispôsobiť výšku splátky
 • vybavenie a vedenie zadarmo

Na získanie pôžičky od spoločnosti Home Credit je potrebné splniť len dve podmienky:

 • vek minimálne 18 rokov
 • dokladovať stály zdroj príjmu napríklad výpisom z účtu

Flexibilná pôžička na kartu od spoločnosti Home Credit predstavuje revolvingový úver, ktorý možno čerpať opakovane na čokoľvek. S Flexibilnou pôžičkou možno každý mesiac splácať inú sumu

Výšku mesačných splátok a dobu splácania umožňuje vypočítať online kalkulačka na webových stránkach nebankovky. Žiadosť o pôžičku možno vybaviť v pobočke alebo v ktorúkoľvek dennú i nočnú hodinu z pohodlia domova zo svojho počítača alebo mobilného telefónu. Stačí vyplniť nezáväznú online žiadosť o pôžičku.

Home Credit – konsolidácia pôžičiek

Jednoduchá úspora každý mesiac stoviek eur s pomocou spoločnosti Home Credit. Stačí presunúť všetky existujúce úverové záväzky k tomuto poskytovateľovi pomocou konsolidácie.

Jedným väčším úverom za výhodnejších podmienok tak nielen že možno ušetriť na celkovom preplatku, ale navyše si aj znížiť pravidelné mesačné splátky.

Využiť konsolidáciu od spoločnosti Home Credit sa vyplatí. Navyše ako svojmu zákazníkovi pomôže spoločnosť s celým papierovaním. Stačí im doložiť dokumenty o existujúcich úveroch a záväzkoch a Home Credit vybaví celý prevod financií.

Home Credit – auto na splátky

Jazdené vozidlá sú lacnejšie ako nové, avšak poskytnú rovnaké služby. Home Credit sa postará o všetky potrebné kroky. Svoje služby ponúka aj pre lacnejšie autá a motorky v hodnote 1 000 € alebo viac, s možnosťou splácania na obdobie 2 až 7 rokov. Kúpiť na splátky je možné nielen osobné, avšak aj úžitkové vozidlá.

Spoločnosť Home Credit má sieť zmluvných bazárov s možnosťou zabezpečenia úveru priamo v bazároch. Pre zoznam týchto autobazárov, stačí navštíviť ich webové stránky.

Home Credit – nákup na splátky

Home Credit má v ponuke aj Nákup na splátky. Pri prvom nákupe na splátky v niektorom z partnerských e-shopov spoločnosti bude klientovi vytvorený Šikovný účet.

Ako nakupovať na splátky so spoločnosťou Home Credit?

 1. vybrať si u niektorého z partnerov tovar aspoň za 40 €, ktorý si chce zákazník kúpiť na splátky
 2. v objednávke zvoliť platobnú metódu „Nákup na splátky Home Credit“ a nastaviť si splátky
 3. z e-shopu bude uživateľ automaticky presmerovaný do mobilnej aplikácie, kde si vybaví Šikovný účet
 4. cena nákupu sa odpočíta zo Šikovného účtu a rozloží sa do splátok
 5. presmerovanie naspäť do e-shopu, ktorý expeduje tovar

Po založení Šikovného účtu možno nakupovať na splátky kdekoľvek pomocou virtuálnej alebo klasickej karty.

Každý deň prináša spoločnosť Home Credit nové ponuky tovaru jej partnerov, u ktorých možno využiť rozloženie do splátok s 0 % úrokom.

Home Credit – Šikovná karta

So Šikovnou kartou Home Credit možno okrem finančnej rezervy získať aj prístup k mnohým ďalším výhodám. Ponúkne až 51-denné bezúročné obdobie. To znamená, že keď peniaze zo zaplateného nákupu vráti klient do nastavenej lehoty, neplatí za ne žiadne úroky.

Ponúkne aj napríklad jeden výber z bankomatu mesačne úplne zadarmo, cashback z nákupov v sieti Premia až 20 % hodnoty objednávky späť a okrem iného aj širšiu škálu asistenčných služieb.

Šikovná karta Home Credit tak dá naozaj mnoho výhod navyše, nielen ľahký prístup k plateniu tovaru, ktorý ponúkajú kreditné karty.

To všetko možno dostať za necelých 1,63 € mesačne. Presné podmienky sa možno dozvedieť na stránke Home Credit, kde možno taktiež o Šikovnú kartu jednoducho požiadať online.

Home Credit – Správca financií

Výhodou pôžičky Home Credit je, že pôžičku má klient neustále pod dohľadom, a to vďaka aplikácii Home Credit Správca financií. Vďaka nej má klient svoje pôžičky a kreditné karty plne pod kontrolou, kedykoľvek a kdekoľvek. Dokonca viac ako 170 000 používateľov využíva Správcu financií.

Do aplikácie sa uživateľ môže prihlasovať neobmedzene 24 hodín denne, sedem dní v týždni. V nej nájde prehľad o všetkých svojich splátkach a transakciách. Taktiež tam uvidí informácie o čerpaných hotovostných pôžičkách, nákupoch na splátky a kreditných kartách.

Správcu financií je možno nainštalovať aj do mobilného telefónu. Táto aplikácia umožňuje jednoduché prihlásenie pomocou PIN kódu alebo odtlačku prsta. Jej hlavnou výhodou je pohodlnejšie potvrdzovanie platieb kartou na internete.

Výhody Správcu financií od spoločnosti Home Credit:

 • jednoduchšie splácanie
 • financie pevne v rukách
 • peniaze navyše, keď ich človek potrebuje
 • karta, ktorá nezaberá miesto v peňaženke
 • odmeny na každom kroku
 • žiadne obavy o bezpečnosť

Všetky nákupy, pripísané bonusy a pohyby na účte si možno priamo v aplikácii okamžite skontrolovať. Každý online nákup sa potvrdzuje PIN kódom, odtlačkom prsta alebo Face ID. V aplikácii si tiež možno nastaviť a kedykoľvek upraviť bezpečnostné limity na karte alebo si kartu jedným kliknutím zablokovať.

Čo ponúka portál Moje financie?

CRIF je globálna spoločnosť špecializujúca sa na vývoj a riadenie služieb úverových registrov, obchodných informačných systémov a úverových riešení. Ponúka bankám, finančným inštitúciám, podnikom verejných služieb a firmám kvalifikovanú podporu v každej fáze vzťahu so zákazníkom.

Spoločnosť CRIF sa zaviazala uľahčovať finančné začlenenie a zodpovedný prístup k úverom prostredníctvom špecifických služieb a riešení, ktoré spotrebiteľom umožňujú mať pod kontrolou svoje dlhy, úveruschopnosť a informácie. Jednou z týchto služieb je aj portál Moje financie.

Portál moje-financie.sk poskytuje komplexný prehľad finančných záväzkov v podobe on-line výpisu z bankového alebo nebankového registra. S webovým portálom moje-financie.sk sa dá získať ucelený prehľad finančných záväzkov a hodnotenie bonity s presahom do minulosti.

Registrovaní používatelia portálu si môžu zakúpiť výpis zo Spoločného registra bankových informácií alebo Nebankového registra klientskych informácií. K dispozícii sú navyše aj výpisy z Centrálneho registra exekúcií a služba NetAgent. 

Výhody portálu Moje financie:

 • služby pre fyzické osoby aj pre fyzické osoby – podnikateľov
 • cenové zvýhodnenie výpisov pre registrovaných použivateľov
 • online prístup k výpisom
 • možnosť získať lepšie podmienky pri žiadosti o úver

Výpisy z úverových registrov, exekúcie, monitoring osobných dát na internete má človek k dispozícií okamžite po ukončenom procese registrácie na portáli.

Home Credit – recenzie a skúsenosti

Home Credit sa dlhodobo v rebríčkoch najdôveryhodnejších poskytovateľov pôžičiek umiestňuje na popredných miestach, patrí do nadnárodnej skupiny Home Credit a okrem toho je aj členom Asociácie poskytovateľov spotrebných úverov.

Z hľadiska zákazníckeho servisu možno hodnotiť spoločnosť Home Credit pozitívne. Tento poskytovateľ disponuje riadne udelenou licenciou Národnej banky Slovenska.

Na svojom webe má Home Credit riadne zverejnené všetky potrebné informácie. Svojim zákazníkom je na zákazníckej linke riadne dostupný od 08:00 do 16:00 počas pracovných dní.