Pôžičky pre živnostníkov – Pôžičky bez registra

Pôžička pre živnostníkov je v zásade rovnaký produkt ako pôžička pre podnikateľov. Pre banky je rozdiel medzi živnostníkom a podnikateľom dosť malý. Rovnako aj pre živnostníkov sa kritéria sprísnili.

Banky k tomu viedli zlé skúsenosti so splácaním, ktoré sa začali meniť k horšiemu počas roka 2008 a najmä 2009. V súčasnosti je ako kritérium vyžadované najmä dostatočný príjem a prípadne ručenie.

Pôžičky pre živnostníkov rovnako ponúkajú aj nebankové spoločnosti. Je však dobré si uvedomiť, že na rozdiel do spoločnosti s ručením obmedzeným, živnostník ručí za svoje záväzky celým svojim majetkom, takže treba byť opatrný, aby vaše podnikanie neskončilo na pár stovkách EUR, ktoré ste si požičali od neserióznej nebankovky.

Kontrola registra

Čo sa týka kontroly registra, tak pri bankách ako aj pri nebankových inštitúciách je to už  štandard, ktorému sa v súčasnosti nie je možné vyhnúť. Ak máte dobrú splátkovú históriu, tak je to pre vás pri ďalších pôžičkách výhoda.

Živnostníci sú na Slovensku pomerne osobitou skupinou. Nie sú to ani zamestnanci, ani podnikatelia. Väčšina slovenských živnostníkov pracuje na pozíciách zamestnancov, práve sú však vedení ako živnostníci. Dôvod je jednoduchý. Živnostníci platia menšie dane a odvody a väčšine z nich sa môžu pohodlne vyhnúť.

Živnostníci si môžu optimalizovať dane, a tak oficiálne vykazovať nulový zisk. Na daňovom priznaní majú tak nulu. Platia minimálne odvody a to je všetko.

Samozrejme, že tento stav je pre živnostníkov výhodný – až  do momentu, kedy potrebujú požičať peniaze. Každá banka sa pri žiadosti o pôžičku pýta na príjem. Zamestnanci ho dokazujú potvrdením o zamestnaní, živnostníci daňovým priznaním.

Pokiaľ živnostník príde do banky s nulovým daňovým priznaním, banka ho jednoducho pošle pekne krásne domov.

Pôžička poskytovaná bankou

Pôžičky pre živnostníkov poskytujú banky, pokiaľ je živnostník ziskový. Existujú však cesty, ako získať pôžičku aj v prípade vysokej optimalizácie daní.

Niektorým bankám stačia výpisy z účtu. Ďalšou možnosťou je využiť hypotekárny úver, teda založenie nehnuteľnosti.

Pokiaľ u banky založíte svoj dom či byt, banke môže byť úplne jedno či zarábate veľa, alebo málo. Banka si však overuje, či po odrátaní všetkých vašich životných nákladov a splátkach, vám ešte dostane dostatok na živobytie.

Pôžička poskytovaná nebankovou spoločnosťou

Pôžička živnostníkom je dostupná aj od nebankových spoločností. Táto pôžička je naozaj veľmi ľahko dostupná, však na tom nebankové spoločnosti aj získavajú väčšinu klientov.

Pri pôžičkách od nebankových spoločností je potrebné si uvedomiť, že tieto pôžičky rozhodne nepatria medzi najvýhodnejšie a ľudia by ich mali čerpať iba v prípade, že niet inej možnosti.

Pôžička na podnikanie pre živnostnikov je z trochu iného súdka. Ide o podnikateľský úver, ktorý je najlepšie čerpať v banke. Pri žiadosti o úver majú veľkú výhodu podnikatelia, ktorí majú už nejakú podnikateľskú históriu za sebou.