Rýchla pôžička pre ženy na materskej dovolenke do 24 hodín

rychla-pozicka-pre-zeny-na-materskej-dovolenke

Niektoré finančné inštitúcie odmietajú ženám na materskej dovolenke požičať peniaze, lebo sa obávajú neistoty riadneho a včasného vrátenia finančných prostriedkov. Poskytovatelia sa boja, že žena poberajúca len materský alebo rodičovský príspevok nezvládnete splácať požičané peniaze. Vyplácanie materského príspevku je pritom na konkrétne stanovenú dobu garantované priamo štátom ako povinná dávka pre mamičky. 

Hoci teda niektorí poskytovatelia neradi požičiavajú ženám na materskej či rodičovskej dovolenke, vybrať sa dajú aj takí, ktorí poskytnú aj pôžičky na materskú. Pri prieskume medzi poskytovateľmi finančných produktov možno natrafiť na rýchlu pôžičku do 24 hodín.

Tá sa stala jednou z najľahších možností ako získať pôžičku na materskej. Podmienky schválenia sú nastavené tak, aby mohli služby tohto ústretového poskytovateľa využívať všetci vrátane žien na materskej.

Rýchla pôžička na materskej – dôležitá úspora času

Starostlivosť o bábätko je nielen finančne náročná úloha, ale takisto vyžaduje obetovať takmer všetok čas a naplno sa tomuto poslaniu odovzdať. Určite by žiadnej mamičke nebolo príjemné, ak by musela s dieťaťom v kočíku osobne navštevovať banku alebo iné kontaktné miesto patriace nebankovým poskytovateľom.

Ženy na materskej potrebujú od finančných spoločností poriadnu dávku ústretovosti a pochopenia kvôli nedostatku voľného času. Práve pre takéto prípady je tu pôžička do 24 hodín prikladajúca zvýšený dôraz na časový nedostatok a elimináciu pribúdajúcich starostí matky na materskej dovolenke.

Základ takejto časovej úspory spočíva v konkrétnom spôsobe vybavenia produktu a následnom okamžitom spracovaní žiadosti zo strany poskytovateľa. Stačí mať internetové pripojenie, vyplniť online formulár a možno takto získať aj krátkodobú pôžičku online ihneď na účet.

Pôžičky na materskú môžu pomôcť rodinnému rozpočtu

Pôžičky na materskú sú veľmi špecifickým druhom pôžičiek. Ženy na materskej dovolenke, dôchodcovia a nezamestnaní patria (z hľadiska poskytovateľov pôžičiek) medzi najrizikovejších zákazníkov.

Poskytovatelia si takéto žiadosti overujú a kontrolujú pritom napríklad tieto okolnosti:

 • zamestnanosť pred materskou
 • schopnosť ručiť
 • aký je vedľajší príjem
 • možnosť ženy zamestnať sa po skončení materskej dovolenky

Materská dovolenka je veľmi špecifická časť života každej ženy či matky. Je to obdobie plné radosti a šťastia, avšak na druhú stranu je to aj obdobie veľmi náročné na financie.

Príchod dieťaťa do rodiny alebo do domácnosti slobodnej matky je spojený s mnohými jednorazovými nákladmi. Najnákladnejšie je pochopiteľne prvé dieťa. Príspevok pri narodení dieťaťa nestačí pokryť náklady a materská sa o to takisto nepostará.

Odchod na materskú dovolenku sa vždy odrazí na rodinnom rozpočte. Hoci totiž žena dostáva materský alebo rodičovský príspevok, je nižší ako plat, ktorý dostávala v zamestnaní. S príchodom nového člena rodiny sa však výdavky rodiny zvýšia.

Pôžička na materskej z banky či nebankovej spoločnosti

V niektorých rodinách či v rodinách, kde deti vychováva iba matka, tak môžu chýbať peniaze. Zaplatiť potom niekedy aj základné výdavky môže byť problém. Nehovoriac o tom, keď sa vyskytnú neočakávané výdavky, pokazí sa spotrebič či je nutná oprava niečoho v domácnosti.

Mnohé ženy na materskej dovolenke sa obávajú, že im nikto nepožičia. Opak je však pravdou. Ženy na materskej majú otvorené dvere nielen v bankách, ale aj v nebankových spoločnostiach.

Častejšie sa však poskytujú nebankové pôžičky na materskú ako tie bankové. Banky totiž môžu poskytnúť pôžičku na materskej dovolenke len v prípade, že má žena dostatočnú bonitu alebo bonitného spoludlžníka či ručiteľa.

Naproti tomu niektoré nebankové spoločnosti poskytnú ženám pôžičku na materskej dovolenke aj bez týchto podmienok. Získať možno nebankové pôžičky aj na rodičovský príspevok.

Pôžičky na materskej dovolenke od nebankových spoločností sú veľmi dostupné a možno ich vybaviť naozaj rýchlo. Toto však ani zďaleka neznamená, že mladé mamičky by mali siahnuť po službách nebankových spoločností. Vždy je lepšie využívať služby bánk.

Tieto inštitúcie dokážu požičať peniaze matkám za oveľa lepších podmienok. Nebankové spoločnosti je možné a aj vhodné využiť vtedy, ak banka z rôznych príčin žiadosť odmietla. Následne sú nebankové spoločnosti jedinou možnosťou, ako si požičať peniaze.

Nevýhodou pôžičky na materskej od nebankových spoločností je jej cena. Takéto pôžičky je možné čiastočne získať aj online, teda prostredníctvom internetu.

Materský príspevok ako príjem akceptujú aj v banke

Banky a aj väčšina nebankových spoločností má pri poskytovaní pôžičiek podmienku pravidelného príjmu. Rodičovský i materský príspevok spĺňajú síce atribúty pravidelnosti, avšak len na obmedzený čas. V tomto sa teda podmienky poskytovateľov pôžičiek môžu líšiť.

Väčšina žien popri starostlivosti o malé dieťa nemá priestor pracovať, a tak sú odkázané najprv na materský príspevok, neskôr na rodičovský. Materský príspevok budúca mamička začína poberať od nástupu na materskú dovolenku, čo je spravidla 6-8 týždňov pred termínom pôrodu.

Avšak materský príspevok nie je automatický, treba oň požiadať a podmienkou jeho získania je, že žena bola pred nástupom na materskú nemocensky poistená minimálne 270 dni v období 2 rokov pred pôrodom.

Výška materského príspevku predstavuje 75 percent z pôvodného platu ženy v zamestnaní. Pre rok 2023 je minimálna výška denného príspevku 59,72 eur, žena na materskej tak môže v mesiaci s 31 kalendárnymi dňami získať maximálne sumu 1851,40 eur.

Materský príspevok môže žena poberať maximálne 43 týždňov. Potom prechádza na rodičovský príspevok, ktorý môže rodič poberať do 3 rokov veku dieťaťa.

Viaceré banky sú ochotné poskytnúť aj pôžičku na materskej alebo pôžičky na rodičovský príspevok. Zvyčajne ako príjem akceptujú rodičovský príspevok, niektoré aj materský príspevok. Ak je však príjem žiadateľky nízky k poskytnutiu úveru, môžu požadovať aj ručiteľa alebo úver zabezpečiť.

Pôžička do 24 hodín teraz pre každého

Jedným zo špeciálnych finančných produktov, ktorý sa orientuje aj na pôžičky na materskú je práve okamžitá pôžička do 24 hodín. Pri využívaní tohto produktu sa spotrebitelia nerozdeľujú do príslušných kategórií.

Pôžička je ponúkaná každému, kto dokáže splniť dve dôležité podmienky týkajúce sa veku a štátnej príslušnosti.

Pri rýchlej pôžičke poskytovatelia zvyčajne nepožadujú ručiteľa, netreba ani dokladovať účel použitia peňazí či dokladovať mesačný príjem.

Kritéria schválenia takejto rýchlej pôžičky na materskej bývajú zvyčajne jednoduché:

 1. byť plnoletým občanom – o akúkoľvek pôžičku, teda aj o pôžičku na materskej, môže požiadať človek až po dosiahnutí veku 18 rokov
 2. mať trvalý pobyt na území Slovenskej republiky

Nebankové spoločnosti zvyčajne ponúkajú rôzne typy pôžičiek s miernejšími podmienkami ich získania. Dostupné sú tak aj skupine ľudí s nižšími príjmami, do ktorej môžu ženy poberajúce rodičovský či materský príspevok spadať.

Hoci ponuky rýchlych pôžičiek môžu znieť lákavo, aj tu sa treba mať na pozore, lebo nie každý poskytovateľ je seriózny. Vyberať si treba poskytovateľov s licenciou na poskytovanie pôžičiek.

Treba tiež počítať s tým, že aj pri pôžičkách na materskú ide skôr o krátkodobé pôžičky na nižšie sumy a s krátkou dobou splatnosti, no za to vyššími úrokmi ako ponúkajú banky.

Na aké výdavky idú najčastejšie pôžičky na materskú?

S narodením dieťaťa sa v rodine veľa zmení. Okrem toho, že sa celý svet začne točiť okolo nového člena rodiny, s jeho príchodom sa zvýšia aj výdavky v domácnosti. Aké sú najčastejšie výdavky a prečo rodiny s deťmi uvažujú o pôžičke na materskej?

 • Nákup výbavy pre dieťa – zaobstaranie rozličných materiálnych potrieb pre novonarodené dieťa nepatrí vôbec k lacným záležitostiam. Mať ušetrený nejaký väčší obnos bude na splnenie tohto účelu potrebné. Zariadenie detskej izby, nákup kočíka, množstvo oblečenia, to všetko patrí k výdavkom dosahujúcim výšku aj niekoľkých stoviek eur. Úspory nebývajú v každej domácnosti samozrejmosťou. Preto sa musia mamičky obrátiť na nejaké iné riešenie poskytujúce adekvátne útočisko týmto finančným nákladom. Celkom pravidelne býva pôžička na materskej vôbec jediným dostupným riešením.
 • Nečakaný nedostatok peňazí – kedykoľvek môže nastať situácia, že človeku prídu do cesty akékoľvek neočakávané výdavky, s ktorými pravdepodobne nepočítal. Musí na nich vynaložiť viac peňažných prostriedkov ako má v rozpočte.
 • Dovolenky s rodinou – už aj materská dovolenka prináša napätie a napriek mnohým šťastným okamihom prichádzajú obdobia, keď je potrebná relaxácia a nečerpanie nových síl. Z tohto dôvodu začali ženy na materskej dovolenke vybavovať pôžičky, aby mohli zobrať dieťa s partnerom na dovolenku a stráviť spoločné chvíle v kruhu najbližšej rodiny, čo určite dodá novú energiu, aby sa po návrate mohli plnohodnotne a s radosťou venovať deťom.

Väčšina poskytovateľov v súčasnosti ponúka už bezúčelové pôžičky, či už ide o pôžičku na materskej z banky alebo nebankovej spoločnosti, alebo o nebankové pôžičky aj na rodičovský príspevok.

Pôžičky na materskú na akýkoľvek účel

Pri všetkých tých vyčerpávajúcich povinnostiach ohľadom starostlivosti o dieťa v spojitosti s časovým nedostatkom je predkladanie účelu skutočne posledným, čo žena potrebuje.

V prípade mnohých pôžičiek, aj tej okamžitej do 24 hodín, je žiadateľ zvyčajne od takejto povinnosti oslobodený. Väčšina krátkodobých pôžičiek sa už v súčasnosti poskytuje ako bezúčelové.

Žiadateľ sa tak nemusí zaťažovať dokladovaním toho, na čo peniaze použil. Nech už ich potrebuje na čokoľvek, vie o pôžičku požiadať online a často aj bez nutnosti dokladovania príjmu a bez predkladania účelu čerpania.

Vynikajúcou správou pre všetkých žiadateľov vo väčšej finančnej tiesni je možnosť získať pôžičku v ľubovoľnej výške až do 5 000 eur. To jednoznačne pomôže aj pri zvládaní rozsiahlejších výpadkov príjmu.

Medzi poskytovateľmi ktorí sa orientujú na pomoc matkám na materskej dovolenke je minimum spoločností, ktorí vôbec prekročili maximálny limit pôžičky 1 000 eur.

V dôsledku toho zákazníci museli často brať aj dve alebo tri pôžičky naraz. S rýchlou pôžičkou do 24 hodín niečo také nehrozí, pretože 5 000 eur predstavuje dostatočnú sumu na pokrytie výdavkov. Tak aj na vyššie výdavky možno využiť na rýchlu pôžičku do 24 hodín.

Patrí k produktom dostupným pre každého, pretože nevyžaduje potvrdenie o príjme, ručiteľa, ani predloženie účelu. Proces vybavenia prebieha jednoducho on-line a po okamžitom schválení môže žiadateľ čerpať peniaze o pár hodín.

Pôžičky na rodičovský príspevok

Rodičovský príspevok akceptujú ako príjem niektoré banky, avšak treba rátať s tým, že môžu požadovať k úveru ručiteľa či zábezpeku.

Rodičovský príspevok dostáva rodič do 3 rokov veku dieťaťa. Pre rok 2023 je jeho suma stanovená na sumu 412,60 eur pre ženy, ktoré predtým poberali materský príspevok a sumu 301 eur pre ženy, ktoré na materskú dávku nárok nemali.

Pôžičky na rodičovský príspevok je jednoduchšie získať skôr z nebankovej spoločnosti. Nebankové spoločnosti zvyčajne neposkytujú špecifické produkty pre rodičov na materskej či rodičovskej dovolenke.

Pri nebankových pôžičkách aj na rodičovský príspevok ide skôr o krátkodobé pôžičky bez dokladovania príjmu či o krátkodobú pôžičku ihneď. Zvyčajne však ide o nižšie čiastky, ktoré treba splatiť v krátkom čase, za to s vyššími úrokmi a RPMN.

Nebankové pôžičky aj na rodičovský príspevok

Rodiny s nižšími príjmami či slobodné matky sa pri malom dieťati stretnú so zvýšenými výdavkami, zároveň sa nástupom na materskú či rodičovskú dovolenku zníži rodine príjem.

Pokryť preto aj bežné výdavky domácnosti môže predstavovať problém. Navyše, pokazená práčka či auto a ich nutná oprava prináša neočakávané výdavky, na ktoré zvyčajne v rozpočte peniaze neostanú.

Pôžičky na rodičovský príspevok zvyčajne nebankové spoločnosti poskytujú ako krátkodobé pôžičky. Zvyčajne majú mierne podmienky, schvaľujú ich pomerne rýchlo a peniaze má žiadateľ z krátkodobej pôžičky ihneď na účte.

Na získanie nebankových pôžičiek aj na rodičovský príspevok musia dlžníci vo všeobecnosti spĺňať určité kritériá.

Medzi nich môže patriť:

 • stabilné zamestnanie 
 • dobré kreditné skóre
 • veritelia môžu vyžadovať doklad o príjme

Pri žiadosti o pôžičku na rodičovský príspevok by mali byť rodičia pripravení poskytnúť informácie o príjme, výdavkoch a majetku svojej domácnosti. Žiadatelia by sa tiež mali uistiť, že rozumejú podmienkam pôžičky, o ktorú žiadajú.