Rýchle online pôžičky – kto ich poskytuje?

Pojem rýchle pôžičky alebo rýchle úvery je pomerne neurčitý. Skoro každý poskytovateľ úveru bude tvrdiť, že práve jeho pôžička sa dá získať rýchlo a jednoducho. Pravda je, že tieto kritéria nespĺňa úplne každý úver. Kto teda poskytuje najlepšie pôžičky s rýchlym online vybavením?

Aby sa dala pôžička označiť ako rýchla, je ideálne, ak vie žiadateľ vybaviť žiadosť za pár minút a samotné schválenie netrvá dlhšie ako niekoľko hodín. Vyplatenie peňazí by malo prebehnúť rovnako veľmi promptne – napríklad do 24 hodín od podania žiadosti. Tieto podmienky spĺňajú najmä nebankové pôžičky.

Krátkodobé rýchle pôžičky online

Pojmom krátkodobé rýchle pôžičky sa označujú malé úvery so splatnosťou obvykle do 1 mesiaca. Zlatá éra takýchto rýchlych pôžičiek začala len niekoľko rokov dozadu, a to najmä vo forme pôžičiek online alebo cez telefón, konkrétnejšie prostredníctvom SMS správy.

Stačilo jednoducho vyplniť online žiadosť alebo poslať žiadosť cez krátku textovú správu a žiadateľ mohol mať peniaze ešte v ten istý deň. Tieto pôžičky sa dali získať buď s vyplatením na účet alebo vo forme poštovej poukážky. Dnes je to možné už len na účet, a to kvôli legislatíve aj nariadeniu NBS.

Hoci počet poskytovateľov oproti minulosti klesol a sprísnili sa aj podmienky vybavenia úveru, krátkodobé úvery sú stále populárne, a to najmä pre svoju rýchlosť a jednoduchosť.

Minipôžička

Minipôžičky je možné vybaviť online aj prostredníctvom SMS správy. Ide o rýchle nebankové pôžičky s krátkou dobou splatnosti, ktoré sú veľmi vhodné hlavne pre nezamestnaných. Tieto pôžičky predstavujú obvykle mini sumy a sú preto vhodné pre nezamestnaných, ktorí sa náhle ocitli bez finančných prostriedkov.

Medzi najčastejšie parametre minipôžičiek patrí:

 • splatnosť do 30 dní
 • výška od 25 €
 • maximálna možná suma úveru do 200 až 350 €, pri prvej pôžičke novému klientovi to ale môže byť menej, obvykle 100 až 150 €

Rýchle pôžičky online sa zvyčajne používajú:

 • ako prvá pomoc pri nečakaných výdavkoch
 • ak do výplaty chýba ešte niekoľko dní či týždňov
 • ak niekto potrebuje menšiu sumu čo najrýchlejšie a bez zbytočného zdržovania sa

Reálna doba vybavenia krátkodobých pôžičiek je niekoľko minút až hodín. To je však len v prípade, že je človek zamestnaný na trvalý pracovný pomer a nemá problematickú finančnú minulosť ani prítomnosť – čiže nie je v úveroch registroch dlžníkov, neprebieha u neho exekúcia a nie je ani v omeškaní so splátkami akýchkoľvek iných finančných záväzkov.

Aké sú výhody online pôžičky?

Online pôžičky prinášajú mnohé výhody. Tu sú niektoré z nich:

 • rýchle vybavenie z pohodlia domova
 • jednoduchý proces vybavenia
 • finančná pomoc v prípade náhlych problémov
 • bezúčelové pôžičky na čokoľvek
 • pôžičky dostupné nonstop
 • rýchle vybavenie a vyplatenie peňazí
 • pôžičky bez ručiteľa

Vďaka mnohým výhodám sú online pôžičky v dnešnej dobe veľmi populárne. Poskytujú finančné zabezpečenie v období nečakaných výdavkov.

Online pôžička a jej nevýhody

Ako všetky pôžičky, aj pôžičky online majú svoje nevýhody. Medzi ne patria:

 • vyššie úroky
 • potreba prieskumu a porovnávania
 • krátka doba splatnosti
 • noví klienti – menšie sumy na kratšiu dobu

Tieto nevýhody online pôžičiek môžu niektorých žiadateľov odradiť. Stále však výhody v mnohom prevažujú nad nevýhodami. Vždy je však potrebné spraviť si dobrý prieskum na nájdenie tej najvýhodnejšej online pôžičky.

Poskytovatelia rýchlych nebankových pôžičiek

Dominantnú časť ponuky rýchlych pôžičiek tvoria nebankové spoločnosti. Krátkodobé pôžičky poskytujú najčastejšie špecializované spoločnosti zamerané len na takéto typy úverov a dnes ich už nie je veľa. Spotrebiteľské splátkové úvery sú zastúpené už bohatšie a medzi poskytovateľmi sa nájdu najmä známejší a väčší veritelia.

Nasledujúca tabuľka ukazuje jednoducho a prehľadne zoznam a možnosti najznámejších pôžičkových spoločností, ktoré vedia úver poskytnúť v ideálnom prípade naozaj veľmi rýchlo – niekedy aj do 24 hodín:

SpoločnosťVýška úveruTyp úveru
Home Creditod 400 € do 10 000 €Flexibilná pôžička na kartu
Pôžičkomatod 50 € do 1 500 €Minipôžička
Profi Creditod 500 € do 5 000 €MoneyTu pôžička
Quatro pôžičkaod 400 € do 10 000 €Rýchla pôžička so zľavami na nákupy
SMS Creditsod 20 € do 350 €krátkodobá SMS pôžička
Tabuľka: Prehľad poskytovateľov nebankových pôžičiek

IPO (Initial Public Offering), alebo v preklade „úvodná verejná ponuka“, je proces, ktorým sa súkromná spoločnosť rozhodne ponúknuť svoje akcie verejnosti s cieľom získať finančné prostriedky na ďalší rozvoj a expanziu. 

Pôžička bez dokladovania príjmu

Banka a aj nebankové spoločnosti si dokážu overiť príjem žiadateľa o pôžičku v registri sociálnej poisťovne. V prípade, že žiadateľ nespĺňa požadované kritériá, môže si požiadať o rýchlu pôžičku bez dokladovania príjmu, ktorá je však drahšia z toho dôvodu, že nevyžaduje dokladovaný príjem.

Pôžičky z nebankových spoločností, kde nie je požadované dokladovanie príjmu, môžu mať viacero foriem ako SMS pôžičky, online pôžičky, prípadne väčšie úvery ako napríklad spotrebný úver bez dokladovania príjmu do 24 hodín.

V tomto prípade môže ísť o pôžičky pre nezamestnaných, ktoré sú však spravidla rizikové pre obidve strany, teda ako aj pre veriteľa tak aj dlžníka.

Zväčša sa tento typ pôžičiek neposkytuje nad limit 1 000 €, zatiaľ čo krátkodobé a menšie pôžičky bez dokladovania príjmu majú horný limit 500 €. Okrem toho sa dá v určitých nebankovkách vybaviť aj lízing či úver na auto.

Pôžičky online ihneď na účet

Online pôžička poskytovaná cez internet býva obvykle bezúčelová. To znamená, že peniaze môže každý využiť tak, ako potrebuje. Aj preto je online pôžička vhodnou pôžičkou pre nezamestnaných. Je možné o ňu zažiadať rýchlo a v pohodlí svojho domova.

Online pôžičku možno využiť na kúpu alebo opravu vozidla, rekonštrukciu bývania, rodinnú dovolenku alebo splatenie iných, existujúcich záväzkov. Klient môže s finančnými prostriedkami naložiť akokoľvek, banka ani nebanková spoločnosť od neho nebudú vyžadovať faktúry.

Aj preto je online pôžička nonstop taká populárna. Peniaze možno využiť tak, ako každý potrebuje. Online pôžička môže byť spracovaná bankou aj nebankovou spoločnosťou, a to ihneď na účet. Nebankové spoločnosti, rovnako ako banky, podliehajú kontrole Národnej banky Slovenska.

Pôžičky online ihneď na účet môžu byť isté riešenie pri finančných problémoch, vždy však treba byť obozretný a dávať veľký pozor na jej podmienky.

Pôžičkomat – rýchla online pôžička

Rýchlu online pôžičku ponúka aj nebanková spoločnosť Pôžičkomat. Získať tu možno napríklad online pôžičku do výplaty a mať peniaze ihneď na účte. Noví klienti si môžu požičať do 500 €, dlhodobí až do 1 500 €.

Aké sú základné charakteristiky Minipôžičky?

 • výška pôžičky od 50 € do 1 500 €
 • splatnosť od 5 do 31 dní
 • bez skrytých poplatkov
 • bez poplatkov za vedenie účtu
 • bez nahliadania do registra dlžníkov

Nebanková spoločnosť ponúka úvery bezúčelovo na čokoľvek. Vyplatenie úveru je priamo na bankový účet obvykle už do 24 hodín.

Aj keď je potrebné dokladovanie príjmu, sú pôžičky vhodné aj pre ľudí s nižším príjmom, ako napríklad ženy na materskej dovolenke, dôchodcov, živnostníkov či študentov.

Pôžička pre nezamestnaných

Online peňažné pôžičky zvyčajne ponúkajú online veritelia a proces žiadosti je obvykle rýchly a jednoduchý. Schvaľovací proces je niekedy založený na úverovej histórii a príjme dlžníka a podmienky pôžičky a doba splácania sa môžu líšiť.

O online pôžičku môže požiadať takmer ktokoľvek a kedykoľvek. Ide teda o vhodnú pôžičku pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu. Formulár na odoslanie žiadosti o pôžičku je na internete dostupný 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Dá sa vyplniť z pohodlia domova, z práce alebo dokonca aj počas cesty autobusom alebo vlakom.

Vždy sa odporúča poobzerať sa a porovnať možnosti online peňažných pôžičiek na nájdenie najlepšej ponuky.

SMS Credits – SMS pôžička ihneď

Rýchla SMS pôžička do 10 minút je základným produktom nebankovej spoločnosti SMS Credits, ktorá je známa po celom Slovensku a poskytuje úvery každému. Tieto SMS pôžičky sa vybavujú ihneď prostredníctvom odoslania krátkej textovej správy. Je však potrebná aj registrácia vopred, a to online cez webstránku nebankovky.

Aké sú základné charakteristiky pôžičky spoločnosti SMS Credits?

 • pôžička od 20 € do 350 €
 • doba splatnosti od 5 do 15 dní
 • možnosť predĺženia splatnosti za poplatok
 • SMS pôžička ihneď na účet
 • pôžička pre každého občana SR nad 18 rokov

Na vybavenie SMS pôžičky nie je nutné dokladovať výšku príjmu, nebankovka nevyžaduje ani ručiteľa alebo iné ručenie za úver a nie sú tu ani žiadne skryté poplatky vopred.