SMS pôžička – skúsenosti

sms pozicka

SMS pôžičky sú v súčasnosti novým a vyhľadávaným trendom v oblasti krátkodobých úverov. Na internete nájdete mnoho firiem, zaoberajúcich sa ich poskytovaním. Porovnáme si dve najznámejšie z nich a zistíme, ktorá ponúka úvery výhodnejšie. Jedná sa o spoločnosti www.pozickomat.sk a www.smscredits.sk.

Obe spoločnosti od klienta vyžadujú registráciu v ich databázach.

Registrácia

Na stránkach SMSCREDITS musíte vyplniť formulár a čakať na jeho schválenie, poprípade sa môžete zaregistrovať pomocou SMS-ky. V prípade otázok je možné volať infolinku alebo napísať mail, čo však môže trvať dlhšie.

Pôžičkomat ponúka po zaslaní SMS s údajmi priamu telefonickú asistenciu, počas ktorej sa registrujete, a zároveň vybavujete pôžičku. V oboch prípadoch v budúcnosti  komunikujete výhradne SMS správami, no rýchlejší je Pôžičkomat, s ktorým máte pôžičku na účte už za 15 minút.

Obmedzenia pre získanie SMS pôžičky

Na získanie pôžičky musíte dovŕšiť vek 18 rokov. Obe spoločnosti uvádzajú, že popri čerpaní ich úverov je možné čerpať pôžičky aj u iných spoločností. Nesmiete však mať omeškané splácanie ani nesmiete byť evidovaný ako dlžník.

Rozsah pôžičiek

Krátkodobé SMS pôžičky sa pohybujú v rozmedzí od 20 do 700 €. Rozdiel je vo výške sumy ktorú vraciate. SMSCREDITS požičiava od 20 do 350 € v rámci prvej z troch úverových úrovní. Ak splácate načas a so spoločnosťou spolupracujete dlhšie, znižujú sa Vám poplatky a máte možnosť vybrať si vyššie sumy. Za poplatok je možné predĺžiť si lehotu splatnosti.

Pôžičkomat v prípade dlhšej spolupráce požičiava od 25 do 700 €. Základný raster má nastavený na maximálne 200 €. Taktiež ponúka vernostný program, pri ktorom sa Vám zvyšujú sumy pôžičky a znižujú poplatky, z ich stránok sa ale konkrétne údaje nedozviete.

Vernostné programy

Spoločnosť SMSCREDITS ponúka tri úrovne vernostného programu. Úroveň 1 je od jednej do troch včasných splátok. Úroveň 2 od štyroch do šiestich a Úroveň 3 nadobudnete po siedmich pôžičkách.  Čím ste vyššie a splácate včas, SMSCREDITS sa Vám odvďačí znižovaním poplatkov.

Pôžičkomat má podobný systém, klientom však po opakovaných pôžičkách priradzuje virtuálne karty. Tých je šesť od základnej až po platinovú. Presné počty úverov stránka neuvádza.

Konkrétne príklady

Pri požičaní si 200 € v Úrovni 1 od SMSCREDITS dobou splatnosti 10 dní vrátite 222,30 €. Poplatok vychádza na 22,30 €. Vo výhodnejšej Úrovni 3 pri rovnakých podmienkach doplatíte 13,65 €.

Ak tieto parametre zadáte na stránky Pôžičkomat, v základnej skupine zaplatíte poplatky vo výške 33 €. Zvýhodnené úrovne Vám zatiaľ ostávajú skryté, kvôli čomu neviete, nakoľko sa oplatí ďalšia spolupráca. Výhodnejšie sa teda javí SMSCREDITS.

Doba splatnosti

Celková ponuka SMSCREDITS je cenovo príjemnejšia, nevýhodou sa môže javiť doba splatnosti, ktorá je maximálne 15 dní (s možnosťou predĺženia až na dobu 3 mesiacov – čo je ale SPOPLATENÉ). Nie vždy je zákazník schopný peniaze v tak krátkej dobe vrátiť.

Pôžičkomat má túto lehotu predĺženú na 31 dní, čo je v krízových situáciách bod k dobru.

Vyhodnotenie

V prípade, že potrebujete peniaze skutočne rýchlo, vyberte si Pôžičkomat.sk . Pôžičku Vám odsúhlasia ihneď a na splatenie máte mesiac. Ak viete, že peniaze dokážete splatiť včas, no chcete ušetriť na poplatkoch a nevadí Vám zložitejšia registrácia, odporúčam smscredits.sk.