ZUNO – online pôžička

Na trhu s úvermi nie je až tak veľa bankových produktov, ktoré Vám požičajú aj menšie sumy peňazí. Jednou z inštitúcií, ktorá má vo svojom portfóliu aj takéto nižšie pôžičky nezaťažené rozsiahlou byrokraciou je ZUNO (obsiahlu recenziu pôžičky ZUNO nájdete tu), člen rakúskej skupiny Raiffeisen Bank International.

Napriek tomu, že je ZUNO mladším účastníkom slovenského bankového priestoru, darí sa mu  slušne. Od roku 2010 získala viac ako 230 000 klientov a spotrebiteľské prieskumy dokazujú, že verejnosť je o banke výborne informovaná.

Nie je to len úspešný marketing, ktorý robí z tejto internetovej banky vhodnú voľbu pre viacerých klientov. O pribúdajúci počet záujemcov sa starajú práve produkty, ktoré prinášajú mierne odlišný prístup s viacerými prvkami inovácie.

Aktuálne je najzaujímavejším programom od ZUNO určite tzv. Online pôžička. Už z pomenovania nám môže byť jasné, že tento produkt je pre všetkých žiadateľov, ktorí sa potrebujú dostať k peniazom čo najrýchlejšie, online a hlavne bez náročných rokovaní ohľadom splnenia kritérií.

S Online pôžičkou si pomerne jednoducho dokážete požičať ľubovoľnú sumu peňazí v rozmedzí od 500 do 20 000 €. Minimálna možná výpožičná suma je na bankové pomery skutočne nezvyčajná a skôr sa podobá rôznym nebankovým subjektom.

Oproti mnohým iným bankovým produktom pôžička nesie viacero zaujímavých výhod. Za ocenenie stojí bezúčelovosť a takisto nie je potrebné zháňať ručiteľa, čo je veľkým plusom.

To, že si pôžičku môžete vybaviť pokojne z domu prostredníctvom internetu nie je nič výnimočné, ale nie všade môžete využiť takýto zjednodušujúci spôsob, vďaka ktorému ušetríte dostatok času. A nulové poplatky za poskytnutie a vedenie pôžičky potešia každého.

Najviac Vás asi budú zaujímať úroky, keďže vieme, že dnes už banky dokážu nastaviť aj jednociferné sadzby. V tomto prípade sú úroky nižšie ako má nebanková konkurencia, avšak celkove sa môžu javiť ako poriadne nadhodnotené.

Jediným vysvetlením je, že banka si potrebuje poistiť zvýšenú mieru rizika pri nízkych pôžičkách. Presnú výšku úrokovej sadzby sa dozviete v takzvanom predzmluvnom formulári po zadaní výpožičnej sumy a počtu mesiacov splácania.

Čo sa týka možnosti splácania, dĺžku si môžete nastaviť podľa potreby na 6 až 72 mesiacov, v tomto Vám vyjde ZUNO v ústrety. Rovnako bude záležať od Vášho výberu aj konkrétny deň v mesiaci, kedy chcete zaplatiť mesačnú splátku. Ako bonus ešte dostanete splátkové prázdniny na jeden ľubovoľný mesiac v roku. Samozrejme, že prázdninová čiastka nebude odpustená a jej výška sa prepočíta do zvyšných splátok.

Príklad splácania pri úroku 6,9 % ročne
Výška úveruDoba splácaniaMesačná splátkaCelkové náklady na úver
20 000 €36 mesiacov617 €22 212 €

Ako to je so žiadosťou o pôžičku ?

ZUNO garantuje rýchle online vybavenie pôžičky bez ďalších zbytočných papierovačiek, čo v praxi znamená jednoduchý postup vyplnenia žiadosti klientom a následné rýchle posúdenie zo strany poskytovateľa. Avšak pozor, od produktu zas neočakávajte niekoľko minútový proces ako to sľubujú iné spoločnosti.

Každá žiadosť je posudzovaná individuálne a tomu je úmerná aj doba čakania na odpoveď. Pracovníci starajúci sa o Váš formulár budú zisťovať prípadné prehrešky pri splácaní, výpočet úroku a mesačnej splátky takisto potrvá nejaký čas a dodatočne sa môžu vyžadovať aj ďalšie potrebné dokumenty k podpísaniu zmluvy. Čiže peniaze do 24 hodín Vám negarantuje nikto a z hľadiska serióznosti je to určite správne.

Aby ste sa vyhli prípadnému zdržiavaniu, napomôcť môže internetový overovací formulár, kde vypíšete základné informácie ohľadom veku, vzdelania, zamestnania a ďalších úveroch. Potom ho odošlete a dostanete odpoveď, aké máte šance získať pôžičku a či vôbec nebudete žiadať zbytočne.

Formulár odporúčame vyplniť pravdivo, zavádzajúce údaje budú ľahko odhalené. Podmienky schválenia nie sú naozaj náročné a podstatné je, aby ste mali pravidelný príjem, požadovaný vek a v databázach nemali vedenú žiadnu dlžobu.

Kritéria k schváleniu Online pôžičky:

 1. Žiadateľ musí mať 18 rokov (Pri SZČO je nutné dosiahnuť 21 rokov)
 2. Je potrebné povolenie na pobyt v Slovenskej republike
 3. Čistý mesačný príjem musí dosahovať minimálne 250 €
 4. Pôžička je vhodná len pre zamestnaných, SZČO a dôchodcov
 5. Klient nesmie mať negatívne záznamy ohľadom splácania
 6. Podmienkou je viesť účet v ZUNO banke a nemať voči nej žiadne dlhy

Zvoliť si môžete aj extra doplnkové služby

Existuje možnosť ako si doplniť program ďalšími doplnkovými nastaveniami, ktoré tento produkt ešte viacej zvýhodňujú. Tým najdôležitejším je poistenie schopnosti splácať pre prípad straty zamestnania, práceneschopnosti a smrti či invalidity.

Ďalším doplnkom tejto nadštandardnej služby je možnosť požiadať o zmenu zmluvných podmienok bez poplatku. Pokiaľ si beriete pôžičku na kratší čas a máte ekonomické vyhliadky do budúcnosti stabilné, zmenu zmluvných podmienok pravdepodobne nebudete potrebovať.

Skôr je to pre klientov, ktorí nemajú istotu v zamestnaní a môžu ich postretnúť nejaké nepriaznivé okolnosti spojené s potrebou znížiť splátky alebo predĺžiť dobu splácania. A poslednou treťou výhodou v tomto extra balíku je upozornenie na čas splátky sms správou dva dni pred termínom. Význam tejto výhody je diskutabilný, iba úplne malému percentu obyvateľstva sa stane, že zabudne na deň splátky.

Pozitíva Online pôžičky:

 • Všetko vybavíte z domu prostredníctvom internetu
 • Schválenie je rýchle
 • Požičať si môžete už od 500 €
 • Pôžička je určená na čokoľvek, nepredkladáte účel
 • Nemusíte mať ani ručiteľa
 • Nulové poplatky za poskytnutie a vedenie
 • Garancia seriózneho jednania a maximálneho prehľadu
 • Nenáročné kritéria k poskytnutiu financií

Negatíva Online pôžičky:

 • Nutnosť mať otvorený účet v ZUNO
 • Malá pôžička je ohodnotená vyššími úrokmi
 • Zisťovanie, či žiadateľ nemá alebo nemal problémy so splácaním
 • 5% úroky pri omeškaní splácania

Záver

Online pôžička od ZUNO je jedným z novších produktov, ktorý si získava stále väčšiu popularitu. Pôžička je dostupná pre širokú skupinu ľudí, nie sú to len zamestnaní, kto dokáže získať financie.

Banka vyjde v ústrety aj SZČO s postačujúcim príjmom a možnosť požiadať o peniaze majú aj dôchodcovia, čo je v očiach mnohých bánk málo atraktívna skupina kvôli vysokému veku a nízkym dôchodkom na Slovensku.

ZUNO teda dáva šancu každému, kto má minimálny mesačný príjem 250 €. Aj napriek vyšším úrokovým sadzbám je produkt vyhovujúci práve pre nižšiu výpožičnú sumu a možnosť všetko splatiť celkom rýchlo už za 6 mesiacov.

Takisto máte nárok splatiť zvyšnú časť aj predčasne, za čo Vám nenaúčtujú poplatky, ktoré neplatíte ani za poskytnutie pôžičky. Vybavovanie urýchli online systém a bezúčelovosť, čo znamená, že banku nezaujíma na čo potrebujete požičať. Pôžička je vhodná pre strednú vrstvu, ktorá potrebuje zopár stoviek rýchlo, jednoducho a seriózne.