Pôžička okamžite – najvýhodnejšia 2024

Každému človeku sa môže stať, že nemá dostatok peňazí a potrebuje si rýchlo požičať. Čas je v tomto prípade kľúčový a preto ľudia hľadajú pôžičky okamžite. Takéto pôžičky sa dajú vybaviť cez nebankové spoločnosti alebo od súkromných osôb. Čo je to rýchla pôžička? Ako nájsť tú najvýhodnejšiu pôžičku?

Pôžička okamžite je v podstate najrýchlejšia forma pôžičky, ktorú je možno získať do desiatok minút alebo minút a je možné ju schváliť aj na počkanie.

Vo veľkej väčšine sa jedná a nebankové pôžičky, nakoľko banky si dôkladne overujú bonitu klienta, čo proces schvaľovania a vybavenia úveru predlžuje. Banky poskytujú úvery, nie pôžičky. Vo všeobecnosti je možné tvrdiť, že pôžičky majú vyšší úrok, nižší úverový rámec a kratšiu dobu splatnosti.

Pôžičky sú dostupnejšie pre väčšie množstvo ľudí, pretože podmienky a spôsob financovania je prispôsobený aj menej bonitným klientom a celý proces vybavenie pôžičky vyžaduje minimum dokladovania.

Okamžité pôžiky, resp. rýchle pôžičky je možné v súčasnosti vybaviť online z pohodlia domova a spravidla sú bezúčelové. Okrem bezúčelovosti, nebankovky nevyžadujú vo väčšine prípadov ani výšku príjmu či výpis z úverového registra.

Pôžička online

V súčasnosti je možné vybaviť si pôžičku takmer v každej nebankovke a online. Niektoré nebankové spoločnosti dokonca ponúkajú len online pôžičky. Online pôžičky sú najjednoduchším spôsobom, ako sa klient dostane k rýchlej pôžičke.

Online pôžičky predstavujú najrýchlejší spôsob požičania si peňazí. Postačí pripojenie na internet, počítač, notebook alebo smartfón a pôžičku online je možné vybaviť si z pohodlia domova. Nie je potrebné chodiť na pobočku a pri mnohých nebankových pôžičkách online ani dokladovať príjem.

Poskytovatelia pôžičky online spravidla poskytujú online kalkulačky, ktoré sú dobrým nástrojom pre záujemcov. Vďaka týmto tzn. úverovým kalkulačkám môže záujemca na základe vložených údajov vidieť vopred úrok, výšku splátky, lehotu splatnosti a RPMN.

Avšak nie všetky online kalkulačky poskytujú tieto údaje. Najrelevantnejšiu onlinu kalkulačku je možné spoznať podľa toho, či ukáže údaj o RPMN – ročná percenutálna miera nákladov. V prípade, že údaj o výške RPMN chýba, je vhodné ho požadovať od poskytovateľa online pôžičky.

Spotrebný úver

Pred samotným využitím pôžičiek od nebankových spoločností, stojí za zváženie požiadať o spotrebný úver. Spotrebiteľský úver síce nie je pôžička okamžite, avšak vybavenie tohto úveru je spravidla rýchle.

Ako hlavná výhoda spotrebného úveru sú lepšie podmienky oproti nebankovým pôžičkám. Je to z toho dôvodu, že banky sledujú a kontrolujú bonitu klienta. Na základe toho sa banky rozhodujú, či úver poskytnú a ak áno, za akých podmienok.

Spotrebný úver môže byť účelový alebo bezúčelový spotrebný úver. Prvý menovaný má spravidla lepšie úverové podmienky. Nebankové spoločnosti poskytujú pôžičky aj nebonitným klientom, a tým pádom sú širšie dostupné. Táto vysoká dostupnosť má avšak svoju cenu v podobe vyššieho úroku a horších úverových podmienok.

Zváženie spotrebného úveru je dobré z dôvodu, že pôžičky od nebankoviek majú vyššiu ročnú percentuálnu mieru nákladov, teda RMPN. V prípade, ak žiadateľ nedostane spotrebiteľský úver, môže využiť jednu z ponúk pôžičiek od nebankových spoločností.

Pôžička bez dokladovania príjmu

Banky a taktiež aj nebankovky si môžu overiť príjem záujemcu o pôžičku v registri sociálnej poisťovne. Keď nastane prípad, že záujemca o pôžičku nespĺňa kritéria pôžičky ohľadne príjmu, má možnosť požiadať o pôžičku bez dokladovania príjmu.

Avšak táto pôžička je drahšia, nakoľko nie je kontrolovaný a dokladovaný príjem. Nebankové spoločnosti ponúkajú rôzne produkty pôžičiek bez dokladovania príjmu ako sú napríklad SMS pôžičky ihneď bez dokladovania príjmu, online pôžičky, respektíve spotrebiteľská pôžička bez dokladovania príjmu do 24 hodín.

Formy pôžičiek bez dokladovania príjmu sú cieľené obzvlášť pre ľudí, ktorí hľadajú pôžičky pre nezamestnaných. Táto forma je riziková pre obidve strany, pre veriteľa aj pre dlžníka.

Pôžička do hodiny – pôžička do 24 hodín

Existujú naozaj rýchle pôžičky, ktoré sú nazývané aj ako pôžičky do hodiny alebo pôžičky do 24 hodín. Pôžička je uzatváraná zmluvou, ktorá musí byť podpísaná veriteľom aj dlžníkom.

Každá zmluva musí obsahovať minimálne identifikáciu zmluvných strán, výšku pôžičky, výška splátok dobu a spôsob splácania, RPMN a práva a povinnosti zmluvných strán. Ak tieto náležitosti zmluva obsahuje, ide o bezpečnú zmluvu a pravdepodobné o overenú spoločnosť.

Pôžičky sú vo všeobecnosti rýchle, čo je ich najväčšou výhodou. Zvyčajne má klient peniaze ihneď, prípadne do 24 hodín. Overené nebankové spoločnosti poskytujúce pôžičky majú kvalifikovaný personál, ktorý môže každý využiť a poradiť sa, prípadne sa dozvedieť dodatočné informácie.

Výhodami pôžičiek do hodiny a všeobecne rýchlych pôžičiek je ich vysoká dostupnosť a bezúčelovosť. Klient má tým pádom veľa možností, kde si požičať peniaze a poskytovateľ nebude sledovať, na čo požičané peniaze budú využité. Ak ide o účelový úver alebo pôžičku, poskytovateľ sleduje, na čo sa peniaze minuli, napríklad pôžička na auto.

Dokonca aj pri pôžičkách do 24 hodín môže byť dlhša doba splatnosti. To sa líší v závislosti od poskytovateľa pôžičky, avšak je možné flexibilne sa prispôsobiť klientovi. Ako už bolo spomenuté vyššie, najdôležitejším údajom pri pôžičkách je RPMN. Ak tento údaj absentuje, treba poskytovateľa kontaktovať, prípadne si vybrať inú spoločnosť.

Medzi hlavné nevýhody pôžičiek do 24 hodín sú vyššie úroky a poplatky. Aj keď záujemca potrebuje pôžičku čo najrýchlejšie, nie je dobré sa uponáhľať. Rýchla pôžička ihneď na účet máva v zmluvách poplatky (aj skryté) a podmienky, ktoré nie sú jasné.

Všetky spoločnosti poskytujúce tento druh pôžičiek majú snahu využiť urgentnosť peňazí, čo je dôvodom, prečo skúšajú pozornosť záujemcu. Z toho dôvodu je nevyhnutné všetky zmluvy dôkladne preštudovať, zobrať si na to čas a poradiť sa s niekým.

Pôžička je dobrý sluha, no môže byť zlý pán. V najhorších prípadoch môže byť klient vystavený exekúcií. Takémuto scenáru sa je možné vyhnúť dôkladným preštudovaním zmluvy k pôžičke.

Pôžička od súkromnej osoby

Pôžička od súkromnej osoby je spravidla bezúčelová. To znamená, že osoba, ktorá poskytne pôžičku, nesleduje, na čo boli peniaze využité. Nevýhodou tejto formy pôžičky od súkromnej osoby je vyšší úrok, ktorý je možné znížiť, ak má dlžník ručiteľa alebo niečo, čím môže ručiť.

Ak má osoba, ktorá si požičiava od súkromnej osoby nehnuteľnosť, dokáže vďaka záložnému právu v prospech veriteľa ubezpečiť veriteľa, že je schopný dlh splatiť.

Takýmto spôsobom vie znížiť riziko a tým aj úrok na pôžičke. Klienti by mali byť zvlášť obozretní, aby v prípade ručenia nehnuteľnosťou o svoje bývanie neprišli.

Ponúk pôžičiek od súkromnej osoby je na Slovensku pomerne veľké množstvo, preto je dôležité dôkladne vyberať a porovnávať.

Jeden súkromný investor má možnosť mať viacero súkromných pôžičiek, ako pôžičky na zmenky, prípadne s iným druhom ručenia. Medzi populárne patrí malá pôžička 150 € alebo menej, kedy je možné mať pôžičku ihneď.

Je potrebné spomenúť, že pôžička na zmenku, teda pôžička od súkromnej osoby nie je spotrebiteľský úver a licencovaní veritelia nemôžu takého pôžičky poskytovať.

Pôžičky ihneď – porovnanie

Na rýchle pôžičky je potrebné ich porovnanie. Pre pôžičku ihneď zvyčajne nebývajú vo veľkom úverovom rámci, no napriek tomu je porovnanie kľúčové, aby každý našiel tú najvýhodnejšiu pôžičku ihneď na účet.

1. Ahoj

Pôžička Ahoj je rýchla pôžička online, ktorú je jednoduché dostať. Spoločnosť Ahoj je dcérska spoločnosť 365 banky, čo zaručuje bezpečnosť tejto pôžičky.

Ponúkaný úverový rámec tejto pôžičky online je 400 až 10 000 € s dobou splatnosti od 1 do 8 rokov. Vďaka flexibilite si každá osoba môže zrátať, či bude schoná splácať pôžičku od Ahoj.

Ak má niekto záujem o online pôžičku Ahoj, musí vyplniť žiadosť na webovej stránke, pričom výsledok žiadosti sa záujemca dozvie do 5 minút. Po schválení pôžičky online by mal klient dostať peniaze na účet v daný deň.

Podmienkami na získanie Ahoj online pôžičky je mať minimálne 21 rokov, žiadateľ nemôže mať odklad splátok v inej spoločnosti, nemôže byť práceneschopný a taktiež nemôže mať platobné problémy.

2. Money Tu

Ďalšou možnosťou pôžičky ihneď na účet je pôžička od Money Tu. Túto pôžičku si môže každý vybaviť s pomocou online kalkulačky na webovej stránke.

Úverový rámec online pôžičky od Money Tu je 500 až 5 000 € s možnosťou určiť si dobu splácania. Podľa doby splácania kalkulačka žiadateľovi vypočíta, aká bude výška mesačnej splátky. Okrem toho je dostupný údaj o RPMN a výšku, koľko osoba na pôžičke preplatí.

Podmienky tejto pôžičky sú:

  • minimálny vek 18 rokov
  • trvály pobyt na území Slovenskej republiky
  • byť zamestnaný – trvalý príjem u zamestnávateľa v SR

Vyplnením online formulára je možné za pár minút pôžiadať o pôžičku. Žiadateľ by mal mať peniaze na účte po chválení do 3 hodní, resp. do 24 hodín.

Stálym klientom, ktorí už pôžičku online od Ahoj využili, ponúkajú čerpať pôžičku v dvojnásobnej výške, ako bola prvá pôžička.

3. Minipôžička

Mini pôžičku ihneď na účet je možné si požiadať veľmi rýchlo. Táto pôžička online je dostupná na webe PodajŽiadosť.sk, kde by mal každý využiť online kalkulačku. Táto kalkulačka pomôže žiadateľovi vyčísliť náklady na pôžičku.

Úverový rámec mini pôžičky je 400 až 10 000 € s možnosťou výberu doby splácania, ktorá je od 1 do 8 rokov. Splátky mini pôžičky sú v mesačných intervaloch.

Kalkulačka pri mini pôžičke je transparentná, nakoľko okrem iných dôležitých údajov ukazuje ten nejdôležitejší, a to RPMN – ročná percentuálna miera nákladov.

Výhoda minipôžičky je okrem expresnej rýchlosti aj to, že ide o pôžičku bez registra. Nie je avšak možné tvrdiť, že ide o pôžičku bez dokladovanie príjmu, resp. iných dokumentov. Ide o individuálny princíp a treba poskytovateľa kontaktovať.