Najvýhodnejšie úvery – Pôžičky bez registra

Najvýhodnejšia pôžička asi iba ťažko bude označovať konkrétny produkt. Tak ako sa aj požiadavky zákazníkov líšia, tak sa líšia aj ponuky poskytovateľov pôžičiek.

Iná bude najvýhodnejšia pôžička z banky a iná bude najvýhodnejšia pôžička na auto. Ak sa rozhodnete zobrať si pôžičku, tak si to dobre premyslite, aby ste zobrali pre vás tu najvýhodnejšiu ponuku. Premýšľanie vopred sa vypláca a v tomto prípade to platí rovnako dobre.

Kto poskytne najvýhodnejšie pôžičky?

Najvýhodnejšie pôžičky určite poskytne banka. Samozrejme to stojí dosť snahy a dokladovania. Banky zaujíma váš dokladovateľný príjem,vlastníctvo nehnuteľností a prípadná bonita vášho ručiteľa. V prípade, že v danej banke máte účet na ktorý vám pravidelne chodí vaša mesačná mzda, tak sú v tomto ohľade menej náročné.

Nebankové spoločnosti

Pri nebankových spoločnostiach je rovnako priestor na úvahu, čo sa vám oplatí a čo nie. Časť neserióznych poskytovateľov využíva najrôznejšie nástroje aby zvýšili svoj zisť a neostýchajú sa siahnuť aj po klamstvách vo zmluvách a podobne.

Čo je najvýhodnejšia pôžička

Poďme sa pozrieť na problém najvýhodnejšej pôžičky. Na túto otázku nemožno dať jednoznačnú odpoveď, keďže výhodnosť je relatívna.

Vo finančnom zmysle však môžeme výhodnosť definovať ako cenu. Povedzme, že najvýhodnejšia pôžička je najlacnejšia. Ako však merať cenu pôžičky?

Tradične sa cena úverov meria pomocou úrokov. Za bežných okolností by toto stačilo. V dnešnej dobe, kedy poskytovatelia pôžičiek radi zavádzajú a klamú, samotné úroky majú pomerne malú vypovedaciu hodnotu. Banky a nebankové spoločnosti cenu pôžičiek neraz skrývajú do rôznych poplatkov.

A môžete si byť istí, že banky a nebankové spoločnosti sú vo vymýšľaní rôznych poplatkov veľmi vynaliezavé. Účelom týchto poplatkov je najmä popliesť žiadateľa o pôžičku.

Našťastie tu máme veľmi jednoduché a pohodlné riešenie. Poznáme totiž ročnú percentuálnu mieru nákladov, čo ukazovateľ skutočnej ceny úveru. Ročnú percentuálnu mieru nákladov označujeme skratkou RPMN.

Banky a nebankové spoločnosti majú zo zákona povinnosť zverejňovať pri svojich produktoch RPMN. Na základe RPMN možno veľmi jednoducho porovnávať pôžičky od rôznych poskytovateľov. Tu potom platí, čím nižšia hodnota RPMN, tým výhodnejšia pôžička.

Najvýhodnejší úver na bývanie je teda úver s najnižšou RPMN. Pri hypotékach je potrebné brať do úvahy aj ďalšie faktory, ako je napríklad fixácia úrokovej miery či možnosť predčasne splatiť úver.

Najvýhodnejší spotrebný úver má rovnaké parametre ako hypotekárny úver. Takisto je potrebné hľadať produkt s najnižšou hodnotou RPMN.

Pri spotrebných úveroch je dôležitá aj doba splatnosti či podmienky. Pri spotrebných úveroch existujú veľké rozdiely medzi ponukami pôžičkami. Spotrebný úver je vždy lepšie čerpať z banky – ak existuje takáto možnosť.

To isté platí pri pôžička na auto či na bývanie. Najvýhodnejšie pôžičky na auto poskytujú vždy banky.