Nebankové pôžičky a úvery – Pôžičky bez registra

Nebankové pôžičky predstavujú širšiu skupinu služieb, patria pod dozor Národnej banky Slovenska. Po službách nebankových spoločností siahajú klienti väčšinou, ak ich žiadosti o úver odmietnu banky. Čo v poslednej dobe , je veľmi častý prípad.

Banky začali byť náročnejšie na bonitu svojich klientov. Výhody nebankových spoločností sú veľmi jasné: rýchla dostupnosť, nižšie nároky na klienta a jeho finančné pomery.

Nevýhody sú však tiež značné: vysoké úroky a RPMN, nižšie poskytnuté sumy. V prípadne nesplácania exekúcie (s čím nebankovky skutočne neváhajú).

Nebankové pôžičky bez registra

Nebankové pôžičky bez registra (nebankove pozicky) sú už minulosťou. Kým v minulosti platilo, že poskytovatelia pri nich nekontrolovali bankový register, dnes už to je inak. A záleží či v ňom máte záznam.

Nebankové pôžičky online

Nebankové pôžičky online sú typ pôžičiek, ktoré patrili medzi najhľadanejšie. Niektoré nebankové spoločnosti ponúkali možnosť požiadať o pôžičku online prostredníctvom formulára.

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných patria medzi najrizikovejšiu časť pôžičkového biznisu. Skutočne sa nájdu spoločnosti aj jednotlivci, ktorí požičajú aj nezamestnanej osobe. Nie je ich veľa, takže človek ani nemá veľmi na výber.

Úroky a RPMN sú skutočne vysoké a nebankové spoločnosti si v zmluve vedia nastaviť presne také podmienky, ako im vyhovujú.

Nebankové pôžičky zoznam

Zoznam nebankových pôžičiek (pôsobiacich na celom Slovensku):

  • Home credit
  • Silverside
  • Cetelem
  • Tesco
  • Pôžičkomat