Pôžička pred výplatou – kedy je vhodná?

Človek v ideálnom prípade hospodári tak, aby jeho mesačná výplata pravidelne pokryla všetky náklady, pokiaľ možno aj s nejakou rezervou. Vieme však, že nie vždy to takto funguje.

Nečakané výdavky urobia raz-dva škrt cez rozpočet a výplata pritom môže byť vzdialená ešte nejaký ten týždeň.

Čo v takomto prípade? S pokazeným autom sa do práce nedostanete a tečúca práčka vás privádza do zúfalstva. Pomôcť môže aj malá pôžička pred výplatou.

Takýto druh produktov nájdete predovšetkým v portfóliu nebankových spoločností. Peniaze v rámci nich obdržíte rýchlo a jednoducho, preto sú ideálne práve na riešenie vzniknutých komplikácií. Na čo si dávať pri záujme o podobný typ úveru pozor sa dozviete v tomto článku.

Pokazená práčka áno, denný nákup nie

Aj pôžička do 100 eur vie zachrániť rodinný rozpočet, najmä ak je výplata ešte niekoľko dlhých dní vzdialená. Nebankovky ponúkajú záujemcom krátkodobé pôžičky na nízke sumy, ktorými odvrátite najhoršie.

Práve to je však dôležité – tieto pôžičky sú určené na pohotovostné prípady, predovšetkým keď človek potrebuje určitý obnos ešte pred výplatou. V žiadnom prípade nie sú vhodné na pravidelné čerpanie a pokrytie denných výdavkov.

Nerozumným požičiavaním si sa človek môže dostať do nezávideniahodnej situácie, kedy berie jeden úver na vyplatenie ďalšieho. Takýto kolotoč dlhov má často likvidačný potenciál.

Základom teda je mať istotu, že dané záväzky budete môcť splácať. Nepožičiavajte si teda väčšiu sumu, než akú ste schopní výplatou pokryť. Zároveň je nevyhnutné myslieť na to, že po splatení budete musieť ďalší mesiac z niečoho žiť.

Kedy je takáto malá pôžička OK a kedy nie?

Niekoľko málo príkladov sme už v texte uviedli, v tejto časti prinášame prehľad ďalších modelových situácií, kedy je pôžička pred výplatou v poriadku a kedy už nie.

Úver je vhodný, ak:

  • sa vám pokazil spotrebič, ktorého okamžitá oprava je nevyhnutná pre bezchybný chod domácnosti – chladnička, práčka, sprcha a podobne
  • sa vám pokazilo auto a nevyhnutne ho potrebujete pojazdné, napríklad pri cestovaní do práce
  • čelíte nečakaným výdavkom v oblasti zdravia, predovšetkým rôznym poplatkom za vyšetrenie, operáciu a podobne
  • sa dostanete do akejkoľvek inej situácie, ktorú je finančne nevyhnutné riešiť okamžite (t.j. bez možnosti splátok, resp. odkladu splácania)

Krátkodobý úver pred výplatou sa neoplatí, ak:

  • ním chcete pokryť denné výdavky
  • ho potrebujete na splatenie iných záväzkov
  • ho plánujete využiť na zaplatenie opráv a výdavkov, ktoré by počkali aj do výplaty
  • by ste po ňom ostali insolventní, teda bez dostatku financií na bezproblémové fungovanie na ďalšie obdobie

Ak sa pre pôžičku pred výplatou rozhodnete, dobre si prečítajte zmluvu. Mali by ste vedieť, akú sumu vrátite, aké sú poplatky za omeškanie a tiež za predĺženie splácania. Práve tieto sankcie môžu pôžičku výrazne predražiť.

Kto poskytuje takúto pôžičku?

Krátkodobé malé pôžičky, pri ktorých máte peniaze v podstate ihneď, môžete aktuálne získať predovšetkým od týchto spoločností:

Pôžičkomat

Pôžičkomat vám požičia od 50 € do 500 € s dobou splatnosti od 7 do 31 dní. Ak by ste potrebovali požičať viackrát a budete predošlé pôžičky bezproblémov splácať, môžete si požičať až do výšky 1 500 €. O pôžičku požiadate vyplnením online formuláru. Potom sa už len zaregistrujete na stránke a vytvoríte si osobné konto, kde nájdete prehľad o všetkých pôžičkách.

Pôžičkomat má vytvorený systém na okamžité posudzovanie žiadostí, preto peniaze môžete mať k dispozícii do hodiny. Dôležité je, aby ste neboli v omeškaní so splácaním iných úverov, pretože Pôžičkomat si overuje, či nie ste v registri dlžníkov.

Toppôžička

Vysoké percento schvaľovateľnosti a posudzovanie žiadostí takmer ihneď. To sú najväčšie výhody Toppôžičky. Požičať si môžete od 25 € do 500 € s dobou splatnosti 1 – 30 dní. Stačí vyplniť online formulár a počkať na vyjadrenie.

Aj pri tejto pôžičke je potrebné, aby ste mali stály príjem a vedeli ho aj zdokladovať. Je možné, že po zdokladovaní príjmu bude pôžička príliš vysoká, preto vás Toppôžička bude kontaktovať s ponukou nižšieho úveru. Vo väčšine prípadov dorazia peniaze na účet do 24 hodín, pri bezproblémovom schválení aj skôr.

Rýchla pôžička do24hodín.sk

Nevýhodou krátkodobých pôžičiek pred výplatou je ich splatnosť. Pred požiadaním o pôžičku odporúčame zvážiť, či skutočne dokážete vrátiť požičanú sumu v stanovenej lehote. Pri takýchto krátkodobých a nízkych pôžičkách si poskytovatelia účtujú astronomické poplatky za oneskorenie platby alebo predĺženie splácania.

V tom prípade sa vám môže hodiť rovnako rýchla pôžička, ktorú máte na účte do 24 hodín. Jej výhodou je nastaviteľná splatnosť od 6 mesiacov a požičať si môžete od 25 € – 7000 €. Jedinou podmienkou je zdokladovateľný príjem.