Žltý melón – produkty, recenzie, skúsenosti

Pôžičky od ľudí pre ľudí sa na finančnom trhu stávajú novým trendom. Pôžičky od ľudí zastrešuje platforma Žltý melón, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 2012. Ide vlastne o kolektívne pôžičky a cez tento peer-to-peer systém pôžičiek a úverov možno úvery poskytovať a tiež si ich aj požičiavať.

Platforma je dobre hodnotená tak dlžníkmi, ako aj veriteľmi, pričom väčšina používateľov chváli jednoduché používateľské rozhranie platformy a rýchly proces schvaľovania pôžičiek.

Dlžníci oceňujú aj rozsah dostupných možností pôžičiek, ako aj konkurenčné úrokové sadzby.

Čo je to Žltý melón

Žltý melón je v podstate trh kolektívnych pôžičiek, ktorý pôsobí už od roku 2012 a je možné cez tento peer-to-peer systém pôžičiek a úverov úvery poskytovať a tiež si ich aj požičiavať.

Tento systém ponúka navyše jasné podmienky, žiadne skryté poplatky a neplatia sa ani poplatky za vybavenie alebo vedenie úveru. Žiadatelia zároveň vystupujú v systéme anonymne a o pôžičku sa dá požiadať jednoducho online cez webstránku, kde je nutné sa najprv zaregistrovať.

Úroky sú pevné po celú dobu splácania a sú transparentné, pričom kto prejde úverovým hodnotením, má šancu získať naozaj výhodné pôžičky. Vyplatenie peňazí je bezhotovostné na bankový účet a také isté je aj splácanie vo forme mesačných splátok.

Požičať si cez Žltý melón pôžičku môžu osoby staršie ako 18 rokov, pričom úvery sú bezúčelové, takže sa dá požičať na čokoľvek a bez zabezpečenia fyzickým aktívom. V prípade potreby je možné využiť aj kalkulačku úveru.

Prostredníctvom Žltého melóna pôžičku možno vybaviť aj veľmi rýchlo za 1 deň, závisí to vždy od toho, aké ponuky prídu konkrétnemu žiadateľovi o úver. Pôžičku je možné aj predčasne splatiť, pričom toto je spoplatnené podľa transparentného cenníka.

Ku každému úveru je dokonca možné objednať si aj poistenie schopnosti splácania.

Žltý melón pôžička

Požičať si prostredníctvom Žltého melóna pôžičku je rýchle a jednoduché. Žiadosť možno podať online, teda odkiaľkoľvek a za pár minút.

Cez Žltý melón možno získať pôžičku na čokoľvek až do 15 000 eur alebo úver na bývanie. Splatnosť pôžičiek je od 3 mesiacov do 8 rokov, pri realitných pôžičkách až do 20 rokov.

Parametre pôžičiek cez Žltý melón:

 • minimálna suma pôžička 500 eur
 • bezúčelový pôžička do 15 000 eur
 • pôžička na bývanie do max. 50 000 eur alebo do 60 percent hodnoty nehnuteľnosti
 • doba splatnosti od 1 do 96 mesiacov s možnosťou predčasného splatenia
 • fixná sadzba počas celej doby splácania
 • pevné mesačné splátky
 • možnosť poistenia schopnosti splácania

Žltý melón zároveň ponúka možnosť pôžičku kedykoľvek splatiť. Spoločnosť sľubuje jasné a transparentné podmienky a tiež plnú anonymitu všetkých užívateľov.

Typy pôžičiek na Žltom melóne

Platforma Žltý melón ponúka niekoľko rôznych typov pôžičiek. Funguje na tom, že peniaze si požičiavajú ľudia medzi sebou, nie prostredníctvom bánk alebo nebankových spoločností.

Typy pôžičiek:

 • bezúčelová pôžička – možno si požičať na čokoľvek až do sumy 15 000 eur; Žltý melón sľubuje pri tejto pôžičke najvýhodnejšie sadzby, fixné splátky a žiadne skryté poplatky
 • bezúčelová pôžička so spoludlžníkom
 • pôžička na financovanie kúpy nového bývania
 • pôžička na dofinancovanie hypotéky pri kúpe nového alebo staršieho bytu až do sumy 50 000 eur s dobou splácania až 20 rokov
 • realitná pôžička na bývanie – výška pôžičky je obmedzená na 60 percent hodnoty nehnuteľnosti; dobu splácania možno rozpočítať až na 30 rokov (maximálne však do veku 65 rokov); Žltý melón ponúka pri tejto pôžičke možnosť jeden rok platiť len úroky

Aj pri pôžičkách cez Žltý melón treba splniť niekoľko základných kritérií. Splniť treba tieto podmienky:

 • vek nad 18 rokov a spôsobilosť na právne úkony
 • trvalé bydlisko v Slovenskej republike
 • stály príjem, ktorý vie žiadateľ zdokladovať
 • bez negatívneho zápisu v úverovom registri

Poplatky cez platformu Žltý melón za poskytnutie pôžičky sa účtujú zo sumy pôžičky, a to len v prípade, ak pôžičku žiadateľ získa. Výška poplatku závisí od rizikovej skupiny, do ktorej žiadateľ spadá.

Kolektívne pôžičky

Kolektívne pôžičky umožňujú ľuďom priamo investovať a požičať si jeden od druhého. Ľudia, ktorí majú voľné peniaze ich investujú do pôžičiek pre ľudí, ktorí si potrebujú požičať a inkasujú tak celý úrok pre seba. Ide teda o pôžičky od ľudí pre ľudí.

Pri kolektívnych pôžičkách tak investori zvolia, komu a koľko peňazí požičajú, aj za akých podmienok. Žiadateľ sa potom môže rozhodnúť, či ponuku a podmienky pôžičky bude akceptovať alebo nie.

Výhodou kolektívnych pôžičiek je, že tým, že ide o pôžičky od ľudí pre ľudí, nie sú režijné náklady ani marža také vysoké ako pri tradičných finančných inštitúciách.

Výhody a nevýhody Žltý melón pôžičky

Žltý melón je slovenská platforma, ktorá spája ľudí, ktorí potrebujú pôžičku s ľuďmi, ktorí chcú svoje peniaze investovať. Ide o modernú peer-to-peer platformu s dostupnejšími pôžičkami a výhodnejším investovaním.

Výhody:

 • žiadne skryté poplatky a netransparentné podmienky
 • pôžičku možno kedykoľvek predčasne splatiť
 • fixný úrok počas celej doby splácania

Nevýhody:

 • náročné kritéria, ktoré určujú investori

Cez Žltý melón možno peniaze aj investovať. Na výber je zo štyroch portfólií, ktoré sa líšia najmú výškou výnosu.

Žltý melón – skúsenosti

Platforma Žltý melón funguje na slovenskom trhu od roku 2012. Za vznikom platformy stojí tím ľudí s významnými skúsenosťami v oblasti financií a investičného manažmentu.

Kolektív ľudí je doplnený úverovými analytikmi so skúsenosťami s riadením úverového rizika v bankách, ako aj v nebankových splátkových spoločnostiach.

Na investícii do spoločnosti Žltý melón sa podieľal i fond JEREMIE Co-Investment Fund, ako súčasť Európskeho investičného fondu. Fond poskytuje rozvojový kapitál pre investične atraktívne slovenské spoločnosti. Fond sa zameriava na spoločnosti, ktoré používajú technologicky pokročilé riešenia alebo unikátnosť a ich výrobky či služby majú inovatívny charakter.

Podľa internetu má platforma Žltý melón recenzie priaznivé a ich pôžičky patria k tomu lepšiemu na slovenskom finančnom trhu.

Cez Žltý melón možno aj investovať. Vybrať si možno zo štyroch možností. O Žltom melóne recenzie hovoria, že ide o dynamické, vyvážené, ale aj konzervatívne a bezpečné portfólio.

Investovať možno už od 25 eur, neskôr možno vkladať vyššie sumy. Maximálna výška investície do jedného úveru je 260 eur. Výnimku tvoria len úvery na bývanie. Investovať môžu všetci plnoletí občania krajín SEPA aj ľudia z iných európskych krajín.

Ako si požičať cez Žltý melón

O pôžičke zo Žltého melóna skúsenosti hovoria, že ju možno získať veľmi jednoducho. Stačí zvoliť, koľko si záujemca potrebuje požičať a vyplniť formulár so základnými údajmi.

Do žiadosti treba uviesť:

 • meno a priezvisko
 • adresu
 • rodné číslo
 • telefónne číslo a e-mailovú adresu
 • pracovné zaradenie
 • informácie o tom, či záujemca mešká s nejakými splátkami
 • výpis úverového registra, resp. či má žiadateľ záznam v registri neplatičov

Žiadosť je potom odoslaná do Žltého melóna na posúdenie.

Žltý melón recenzie pozitívne hodnotia nielen rýchlosť posudzovania žiadostí o pôžičku, ale aj proaktívny zákaznícky servis. Web Žltého melóna je informáciami dostatočne nasýtený, väčšiu odpovedí nájde užívateľ priamo na webe Žltého melónu.

Žltý melón recenzie

Žltý melón je peer-to-peer platforma na poskytovanie pôžičiek, ktorá umožňuje používateľom požiadať o pôžičku od kolektívu veriteľov. Ide teda o pôžičky od ľudí pre ľudí.

Spojením zdrojov od viacerých veriteľov môžu dlžníci získať prístup k výhodnejším podmienkam pôžičky, než aké by mohli dostať od jedného veriteľa. Platforma tiež poskytuje dlžníkom celý rad možností pôžičiek vrátane krátkodobých a dlhodobých pôžičiek.

A aké majú užívatelia so Žltým melónom skúsenosti? Pokiaľ ide o recenzie, Žltý melón má solídnu reputáciu.

Platforma je dobre hodnotená tak dlžníkmi, ako aj veriteľmi, pričom väčšina používateľov chváli jednoduché používateľské rozhranie platformy a rýchly proces schvaľovania pôžičiek. Dlžníci oceňujú aj rozsah dostupných možností pôžičiek, ako aj úrokové sadzby.

Pokiaľ ide o služby zákazníkom, Žltý melón má dobrú povesť, pričom väčšina používateľov uvádza pozitívne skúsenosti. Platforma ponúka aj užitočné vzdelávacie zdroje, ktoré pomáhajú dlžníkom robiť informované rozhodnutia.

Celkovo je Žltý melón vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú platformu na poskytovanie vzájomných pôžičiek. Vďaka konkurenčným sadzbám, širokej škále možností pôžičiek a skvelému zákazníckemu servisu nie je divu, že má Žltý melón takú pozitívnu povesť medzi dlžníkmi aj veriteľmi.