Rýchle pôžičky bez ručenia a ručiteľa – Pôžičky bez registra

Pôžičky bez ručenia sú výraz, ktorý v sebe zahŕňa viacero produktov. Tak ako je možné ručiť nehnuteľnosťou, ručiteľom či iným spôsobom, tak je aj možné, že zákazníkovi jedna (alebo viacero) z týchto možností nevyhovuje.

Ak chcete vyššiu sumu, tak bez ručiteľa či iného spôsobu ručenia to bude veľmi náročné. Ak žiadate o nižšiu čiastku, tak sa táto možnosť stáva pravdepodobnejšou.

A to rovnako platí pre banky ako aj nebankové spoločnosti. Niektoré banky samy inzerujú na kľúčové slova ako „pôžička bez ručenia“ a teda nepochybne podobné produkty aj ponúkajú.

Pôžička bez ručenia

Pôžička bez ručenia nehnuteľnosťou je reálna v prípade nižších súm. V prípade vyšších požiadaviek sa pravdepodobne bez ručenia nehnuteľnosťou nezaobídete.

V ideálnom prípade by žiadne ručenie nebolo potrebné. Žijeme však vo svete, kde sa sľuby sľubujú… Najmä banky nemôžu zakladať svoj biznis na bezmedznej dôvere ľuďom. Banky si musia byť isté, že požičané peniaze dostanú späť a k tomu dostanú aj niečo navyše.

Banky sa voči neplatičom zabezpečujú rôznymi spôsobmi. V prvom rade pozorne preverujú každého žiadateľa o pôžičku. Takto dokážu odhadnúť riziko spojené so svojimi klientmi.

Bežné drobné spotrebné úvery sú najmenej zabezpečené. Tu sa banka pokúša využívať dôveru klienta. Banka neriskuje a klient veľmi dobre vie, že ak peniaze nesplatí, banka mu už nikdy nepožičia.

Pri vyšších pôžičkách je však situácia trochu iná. Tu už banka klientovi veľmi veriť nemôže. Prospech z nesplatenej pôžičky by bol príliš veľký a klient by dokázal žiť s takými peniazmi veľmi dlho. Fakt, že mu banka už nikdy nepožičia by ho asi veľmi netrápil.

Pôžičky bez založenia nehnuteľnosti/auta sú teda možné iba pri menších spotrebných úveroch. Tu bankám stačí bežné potvrdenie o zamestnaní či príjme.

Takéto pôžičky bez ručenia či bez založenia nehnuteľnosti nepredstavujú pre ľudí žiadne riziko. Kedykoľvek ich môžu prestať splácať. Škoda bude len taká, že stratia u banky dôveru. Strecha nad hlavami im však zostane neporušená.